Žádanka na koronavirus

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2984
24.9.20 15:07
@Anonymní píše:
At nezakladam novou diskusi, chci se zeptat, kdyby clen domacnosti byl pozitivni, muzu misto karanteny jit jako samoplatce na test, abych se karantene vyhla? Kdybych tedy byla negativni…

pokud je člen domácnosti nemocný tak ostatní jsou v karanténě. A zároveň mají test. Jeden hned a druhý po vyléčení nemocného, tedy většinou za 10 a více dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
24.9.20 18:17

@Lucka1111
Pokud maminka bude pozitivní, já budu v karanténě plus ten test. A co moji kolegove v práci? Taky by šli do karantény?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14265
24.9.20 18:22

@Mahidevran ti by šli do karantény pouze pokud bys byla pozitivní ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
24.9.20 18:46

@nozu
Tak to se uvidí, podle maminčinych výsledků. Ale oni už se těšili, jak budou doma. Mamince totiž v nemocnici na hematologii primář řekl, že má s nejvyšší pravděpodobností kovid. Takže mamka vyplašená a v práci už natešeni, že budeme v karanténě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
24.9.20 18:53

@Lucka1111

to je zajímavé jak je to regionálně naprosto jinak

u nás mohou na různé strany na nejrůznější odběrová místa, zařizují si to sami…denně vystavujeme hromadu žádanek

hygiena se už ani netváří že funguje, lidi se sebetrasují a sebe posílají na testy, když splní kriteria tak jdou a je toho faaakt hodně

vystavujeme jen tu elektronickou do systému, výsledky nám zatím ve většině vůbec nechoděj takže si to musej lidi nahlašovat sami…jim taky některým chodí výsledky až za několik dnů, nebo je musej shánět, no,…divočinaaaaa :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2984
24.9.20 20:19

@Borrealis no mě přijde výsledek poštou za týden :) Jinak taky pacienti hlásí sami. Někde jsem četla, že pokud zadám mobil ordinace na tu žádanku na UZIS tak mi přijde výsledek. No zatím nic. Jen jednou volali z nějaké laborky z Prahy pozitivní výsledek a prý co s tím mají dělat, že pacienta nemohou sehnat. Dotyčný se nakazil v Praze tak si test zařídil v Praze a já mu psala jen žádanku.
Jinak já po nich většinou chci aby mi ty sms co jim přijdou přeposílali, přece jen vím, že spoustě z nich nemohu věřit. U některých co se vytrasují sami a volají o žádanku chci i jméno nakaženého a ověřuji na hygieně. Ale zatím je u nás klid. Momentálně mám 2 covid + a v karanténě mám myslím jen jednu paní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
24.9.20 20:24

@Lucka1111

fíha!! díky za sdílení :kytka: :kytka:

momentálně máme pozitivních dost, už nestíhám počítat, nejde to držet v hlavě
velkou hromadu, desítky máme různě po karantenach, na pn

sociálka to nestihá a tak lidi zase volaj že „není pn“ pn je, ale sociálka to nestíhá zpracovávat

jednoho máme v těžkém stavu v nemocnici, střední věk, zdravý velice slušný pán, nekuřák, bmi 25…tak doufám ze bude OK, není to sranda, mám velký respekt, i když už jsem klidnější než na jaře, protože myslím že jak to prochází plošně populací, tak už se snad selektují mírnější kmeny, a ty se šíří přednostně
tak tomu pak bylo i u té prasečí, ale vyhráno není, to vůbec…naopak, ted to poletí žel šusem
:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2984
24.9.20 21:53

@Borrealis no podle mě je ve skutečnosti nakažených minimálně 10× víc lidí, tudíž smrtnost bude podobná jako u chřipky. A i na chřipku může zemřít mladý člověk. U nás v okrese letos i vloni zemřelo dítě do 5 let na chřipku. Takže já za problém u covidu považuji hlavně to, že to může chytit celá populace a pak to zahltí zdravotní systém. A kdyby přišla nějaká úplně nová chřipka tak to dopadne minimálně stejně, nebo i hůř. Takže za mě je přirovnání k chřipce ok, jenže většina lidí považuje za chřipku každou rýmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1757
24.9.20 21:59

Můžu mít také dotaz: musím jít do karantény, když ani nevím, kdo mě označil za kontakt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
24.9.20 23:51

@Lucka1111
přirovnání k chřipce je naprosto mimo
to by odborník dělat neměl, sorry

chřipka nepoškozuje běžně endotel cév, nedělá mikroaneuryzmata, nedělá náhlé mrtvice a infarkty, brikule s krevní srážlivostí a další divný a zrádný věci, nemá dovufázový průběh, netahne se týdny u jednoho nakaženého, nelikviduje jim čich na půl roku

před pár dny mi volala paní, nemá čich již měsíc a ptala se " můžete mi garantovat že se mi čich vrátí? " 8o

proti chřipce máme očkování a máme jakš takš léčbu

to očkování proti chřipce funguje velice dobře

zde nemáme nic, jen holé ruce a jen čumíme na nový neprobádaný a poměrně nepředvidatelně a zrádně se chovající sfini z číny

navíc nad chřipkou laická veřejnost jen mává rukou, a podcenuje jí
takže přirovnávat toto k chřipce by odborník fakt vážně neměl
:nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10094
25.9.20 00:01

U toho koronaviru je také nešťastné to, že člověk nemusí mít vůbec žádné příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
25.9.20 00:03

No a stran epidemiologie, z rozhovoru s prof. Hořejším, imunologem

Jak moc je to u virů ojedinělé?

Je to poměrně neobvyklé, protože u takových nemocí, se kterými se běžně setkáváme, jako je třeba chřipka, člověk začíná být infekční v době, kdy se u něj začnou projevovat už ty příznaky. To, že je ten člověk infekční, než se objeví příznak, je velice zrádné, protože se potom těžko identifikuje, kdo už je nemocný. A ještě zrádnější je samozřejmě to, když to probíhá úplně bezpříznakově a ten člověk přitom okolo sebe tu chorobu šíří.

takže opět, ne, nesrovnávat s chřipkou, je to prostě zavádějící, je to jako srovnávat mercedes a nevím…traktor, jako jo, oboje má kola a nějak jede, ale jedno jede rychle a explozivně a za hodinu je už úplně někde jinde než ten traktor

a ty výsledky a důsledky jsou taky jinde, i když oboje jsou to viry

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8872
26.9.20 13:55
@Lucka1111 píše:
asi záleží na nemocnici. Já posílám do 2 okolních nemocnic. Do jedné posílám mailem iniciály pacienta a telefon a oni mu zavolají termín (bohužel pokud mi pacient nedá vědět tak se nedozvím na kdy je objednán). Ještě nedávno jsem musela poslat i oskenovanou žádanku na mikrobiologii + poukaz K + jakýsi dotazník, hrozně to zdržovalo. A do druhé nemocnice mají rezervační systém přes internet, kam pacienta objednám, ale chtějí i papírovou žádanku, takže buď posílám lidem mailem, nebo se pro žádanku staví a podávám oknem. Ale asi by logicky měla stačt ta žádanka na UZIS. Tu samozřejmě vyplňuji také, takže nejvíc administrativy je fakt kvůli covidu.

tak to je masakr, to si vůbec nedovedu představit toto všechno vyplňovat a hlídat. V praze jen centrální žádanka, pacienti si sami hledají, kde je nejbližší volno. Ale že nám ani po půl roce nechodí výsledky a jsme závislí, jestli se někdo ozve, je do nebe volající bordel :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10094
26.9.20 16:17

Tak syn byl testovaný včera dopolko v nemocnici Motol a večer už nám přišla sms, že je negativní, ještě ho čeká test prvního října

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
27.10.20 21:15

Holky dotaz. Přišli jsme se 6 měsíčním synem do styku s mamkou, která má samozřejmě koronavir. Mám strach, že to chytnul malej. Mám strach co bude, a samozřejmě mám v hlavě tu nejcernejsi možnost :zed: :zed: :zed: :,( jsem psychous. Někdo kdo měl koronavir u takhle malého miminka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama