Žádanka od lékaře - covid test zdarma?

Anonymní
23.9.20 09:01

Zadanka od lekare - covid test zdarma?

Vzdy jsem tema bagatelizovala a nic moc si o tom nezjistovala, tak se chci poptat. Manzel ma priznaky.. kdyz dostane zadanku od doktora, bude si test platit, nebo to bude levnejsi nebo zadarmo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5181
23.9.20 09:06

Zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5790
23.9.20 09:08

Zdarma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.20 09:11

Ok… a to vystavi dr.jen na dalku? Nebo ho bude chtit videt? Vim ze by melo byt ci nejmene fyz. kontaktu, ale zas takhle by se ty testy zdarma zneuzivaly, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
870
23.9.20 09:11
@Anonymní píše:
Ok… a to vystavi dr.jen na dalku? Nebo ho bude chtit videt? Vim ze by melo byt ci nejmene fyz. kontaktu, ale zas takhle by se ty testy zdarma zneuzivaly, ne?

Na dálku. Jasně, že když bude chtít zadanku každý týden, tak už si ho asi pozve. Doktoři nejsou hloupí.

Příspěvek upraven 23.09.20 v 09:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6133
23.9.20 09:12
@Anonymní píše:
Ok… a to vystavi dr.jen na dalku? Nebo ho bude chtit videt? Vim ze by melo byt ci nejmene fyz. kontaktu, ale zas takhle by se ty testy zdarma zneuzivaly, ne?

Neptej se na netu cizích lidí. Oni tvého lékaře neznají. Zavolej mu a domluv se s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5870
23.9.20 09:43

Jaké má příznaky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5072
23.9.20 09:49

Nechci zakládat nové téma, snad zakladatelce nevadí, že se větru. U dítka v první třídě čekají na otestování celé jedné rodiny, protože mají příznaky. Co bude, když to dané dítě nebo někdo od něj z rodiny bude pozitivní? Půjde celá třída do karantény? Bude moc manžel chodit do práce a já být doma s dítětem, když nebudeme mít příznaky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
23.9.20 09:50
@Anonymní píše:

Já si myslím, že zas až tak ne. Že málokdo si jde dobrovolně stoupnou do té fronty a nechat si šťourat v nose. A prohlášení, že mám příznaky, bude nejspíš znamenat uvalit na sebe karanténu, takže lidi, kteří to potřebují pro cestování nebo ze zvědavosti, si to nejspíš radši zaplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
23.9.20 10:00
@Salorka píše:
Nechci zakládat nové téma, snad zakladatelce nevadí, že se větru. U dítka v první třídě čekají na otestování celé jedné rodiny, protože mají příznaky. Co bude, když to dané dítě nebo někdo od něj z rodiny bude pozitivní? Půjde celá třída do karantény? Bude moc manžel chodit do práce a já být doma s dítětem, když nebudeme mít příznaky?

Podle mě do karantény celá třída nepůjde, leda po nařízení školy. U nás učitelky prvního stupně to chytl manžel, učitelka v karanténe, pak test negativní, a děti do školy chodily aniž by věděly že je učitelka negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5072
23.9.20 10:11

@mackA159 Díky, uvidíme. Už jsem z toho fakt naštvaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8699
23.9.20 10:19

U nás (královéhradecký kraj) po pozitivitě 1 dítěte poslali celou třídu a 5 učitelek na testy. Ale je to 2 týdny zpátky a byly testovací kapacity. A potvrdila se nákaza u 5 dětí, ač nikdo příznaky neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13352
23.9.20 10:28

U manžela v práci to bylo již 3×, vždycky šla celá směna na okamžitý test a kdo byl negativní, šel druhý den do práce. Naštěstí to byl vždycky 1 člověk.

Jinak pokud tě posílá lékař, test je zdarma. Pokud jdeš sám, platíš si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
23.9.20 10:28

Kousek od nás (Pardubický kraj), měla pozitivní test jedna z učitelek. Zavřela se celá škola a všechny třídy, kde učila, musely na test. Ten probíhal přímo před školou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3350
23.9.20 10:35
@Anonymní píše:

Ať manžel zavolá obvodakovi. Ten rozhodne (rozhodně to není jeho povinnost) jestli na test pošle, nebo ne. Pokud ano, nařídí karantenu, výstavu elektronický neschopenku a elektronický zadanku za covid test, ten je pak zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama