Žádanka od pediatra k psychologovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sandy78956
Nováček 7 příspěvků 27.05.19 15:55
Žádanka od pediatra k psychologovi

Zdravím, potřebuji radu. Je mi 17 let a potřebovala bych, aby mi pediatr napsal žádanku k psychologovi, bez toho aniž by se to dozvěděli rodiče. Musí jim o tom pediatr říct nebo ne? Děkuji

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 7799 příspěvků 27.05.19 16:02

Ne - fakt nemusí a neměl byl. U nezletilých se oznamuje pouze potrat a to zpětně.

držím palce, ať se ti podař najít nějakou stabilitu.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15209 příspěvků 27.05.19 16:41
@Ou píše:
Ne - fakt nemusí a neměl byl. U nezletilých se oznamuje pouze potrat a to zpětně.držím palce, ať se ti podař najít nějakou stabilitu.

tak tím si jistá nejsem k potratu potřebuje souhlas plnoleté osoby a dokonce jí kdysi musela i doprovázet, jinak řekla bych že pokud se rodiče zeptají tak mudr jim info dát musí pokud jí není 18 :think:

sandy78956
Nováček 7 příspěvků 27.05.19 17:17

Tak potrat naštěstí řešit nepotřebuji, spíš mám strach že mě nikdo nebude brát vážně ale jako blbou náctiletou holku.. jde totiž o to, že po 2 letech se svým přítelem jsme teď měli velmi těžké období. Dali jsme si chvíli pauzu a všechno bylo zase hezké, dokonce mi přišlo že ještě hezčí, ale teď jsem začala strašně žárlit.. zhoršilo se to natolik, že vidím že přítele ztrácím.. už minulý rok mi začaly nějaké psychické problémy.. deprese a úzkosti. Bylo to vždy jen chvilkové období a vždy jsme to spolu nějak “přetrpěli”.. nikdy jsem odbornou pomoc nevyhledávala. Možná to bylo tím, že se přítel snažil mě pochopit a pomoci mi, ale teď vidím že už je toho na něj opravdu moc a na mě taky.. chci to nějak řešit, opravdu mě to trápí a vyčerpává. Uvědomuji si že žárlivostí ho ztratím ale nedokážu to ovládnout. Hlavně, jak říkám, mám strach že mě nikdo nebude brát vážně, jen kvůli tomu, že jsem mladá..

Ou
Echt Kelišová 7799 příspěvků 27.05.19 18:53

@ka2ka od 16 si člověk rozhoduje sám. Netuším kdy se legislativa měnila.

@sandy78956 nikdo tě jako blbou náctiletou holku brát nebude, obrátit se na psychologa je docela dobrý nápad.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15209 příspěvků 27.05.19 19:56
@Ou píše:
@ka2ka od 16 si člověk rozhoduje sám. Netuším kdy se legislativa měnila.@sandy78956 nikdo tě jako blbou náctiletou holku brát nebude, obrátit se na psychologa je docela dobrý nápad.

tak rozhodně nerozhoduje sám ve všem je nezletilá

Lenulaa
Stálice 78 příspěvků 28.05.19 07:58

Odkud jsi? V Praze, Plzni a Blansku nově funguje tým včasné intervence pod Národním ústavem duševní zdraví, kdy mají svého psychologa, psychiatra. Není třeba žádná žádanka. Je to zejména pro mladé 15-25let, kvůli včasnému zachycení psychicke poruchy.
Ev pošlu kontakt, bude li třeba.

sandy78956
Nováček 7 příspěvků 28.05.19 11:01
@Lenulaa píše:
Odkud jsi? V Praze, Plzni a Blansku nově funguje tým včasné intervence pod Národním ústavem duševní zdraví, kdy mají svého psychologa, psychiatra. Není třeba žádná žádanka. Je to zejména pro mladé 15-25let, kvůli včasnému zachycení psychicke poruchy.
Ev pošlu kontakt, bude li třeba.

Prostějovsko, už jsem si našla přímo v Prostějově dva psychology ale oba dva berou jen na žádanku, jinak se platí:confused:

sandy78956
Nováček 7 příspěvků 28.05.19 11:03

A ještě bych se chtěla zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s nějakými léky na špatnou náladu bez předpisu? Jestli to vůbec zabírá

Váš příspěvek
Reklama