Žádanka PCR test - vystavuje se teď vytrasovaným?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3399
28.1.22 14:11

Žádanka PCR test - vystavuje se teď vytrasovaným?

Vystavuje ještě hygiena e-žádanku vytrasovaným kontaktům? Dcera pozitivní v pondělí, ve středu jsem vyplnila sebetrasovací formulář, včera volala hygiena. Doporučili ostatním členům rodiny dojít v sobotu na test (po skončení karanteny), ale žádná SMS s informací o žádance nikomu nedorazila :nevim: Posílají to ještě, nebo už na to prděj? :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
82397
28.1.22 14:22

@Jahru Pokud vím, tak test není povinný, takže automaticky nevystavují, alespoň co teď přišli informace dětem, tak tam je, že nikam nemusí, pouze pokud by se objevili příznaky, tak kontaktovat lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5770
28.1.22 14:25
@Jahru píše:
Vystavuje ještě hygiena e-žádanku vytrasovaným kontaktům? Dcera pozitivní v pondělí, ve středu jsem vyplnila sebetrasovací formulář, včera volala hygiena. Doporučili ostatním členům rodiny dojít v sobotu na test (po skončení karanteny), ale žádná SMS s informací o žádance nikomu nedorazila :nevim: Posílají to ještě, nebo už na to prděj? :nevim: :mrgreen:

test po ukončení karantény není nutný, takže žádanka se nevydává. Očkovaní a děti mají nárok na 5 PCR měsíčně, ostatní mají smůlu. Při potížích volat lékaři a ten vystaví žádanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30133
28.1.22 14:34
@j.a.n.i1 píše:
@Jahru Pokud vím, tak test není povinný, takže automaticky nevystavují, alespoň co teď přišli informace dětem, tak tam je, že nikam nemusí, pouze pokud by se objevili příznaky, tak kontaktovat lékaře.

Ano, stejne informace mam primo od hygieny i ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2612
28.1.22 14:42

Testy nejsou povinné, ale jak očkovaní, tak neočkovaní mají nějaké PCR za měsíc zdarma.
Takže pokud budete chtít, můžete tam pro klid duše zajet na svou vlastní žádost.
Pokud by ale měli příznaky, můžou zavolat doktorovi a ten jim tu žádanku když tak vystaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
28.1.22 14:45
@LilyJane píše:
Testy nejsou povinné, ale jak očkovaní, tak neočkovaní mají nějaké PCR za měsíc zdarma.
Takže pokud budete chtít, můžete tam pro klid duše zajet na svou vlastní žádost.
Pokud by ale měli příznaky, můžou zavolat doktorovi a ten jim tu žádanku když tak vystaví.

Jenom očkovaní a děti do 18 let, ostatní mají myslím chudáci smůlu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
28.1.22 14:49

@j.a.n.i1 @Lucka1111 @mroe

Díky. Tak to nikam nepůjdeme. Stejně paradoxně jediný kdo příští týden půjde mezi lidi, tak je pozitivní dcera a ta bude dle nového nařízení příštích 30 dní nesmrtelná, nenakazitelná a netestovatelná :mrgreen: Syn bude sedět doma, protože kvůli karantene přišel o dnešní odjezd na lyzak :,( a my s mužem jsme na HO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56475
28.1.22 14:54

Já bych teda s dítětem s pozitivním antigenem ze školy šla hned sama na PCR. Buď bude negativní a nemusí tvrdnot celých 5 dní doma. Nebo bude pozitivní a bude mít na měsíc od testování pokoj. Zrovna dneska jsem dítěti cestou na test vsvětlovala, že nechci, aby bylo pozitivní. Ale pokud už je, tak se vyplatí mít na to lejstro.
Jinak hygiena jenom rozešle SMS. Test pro bezpříznakové povinný není vůbec, příznakoví by na něj jít měli. Pokud mají nárok, tak klidně jako samoplátci, pokud ne, tak žádanku vystaví lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15702
28.1.22 15:02

@Jahru
nevystavuji, muzou jen doporucit.
ofiko se na test nechodi pokud nemas zadne priznaky. pak pripadne mas kontaktovat PL, ktery ji vystavi.
jinak deti a ockovani maji narok na 5 testu mesicne bez zadanky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2612
28.1.22 15:16
@mirkaazzuri píše:
Jenom očkovaní a děti do 18 let, ostatní mají myslím chudáci smůlu

Ty bláho fakt! Já měla za to, že i neočkovaní si můžou dát nějaký test zdarma. Tak to je masakr tohle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56475
28.1.22 15:27

@LilyJane kdepak, ptřebujou je nějak „vytrestat“. Vedlejším efektem je, že se prostě neočkovaní preventivně testují zcela minimálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21379
28.1.22 15:35
@LilyJane píše:
Ty bláho fakt! Já měla za to, že i neočkovaní si můžou dát nějaký test zdarma. Tak to je masakr tohle…

Holka kde zijes? Tohle se zmenilo snad uz v listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6779
28.1.22 15:50

Na PCR se chodí i „zdarma“. Výhoda je, že NEG = funguješ dál hned. Další výhodou od včer 27.1. je, že po POS PCR se měsíc nemusíš testovat ani v práci ani ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6779
28.1.22 15:57

ÚZIS:
Nárok na 5 bezplatných PCR testů měsíčně má pojištěnec, který si o test požádá a prokáže se certifikátem o očkování (uběhlo 14 dní od dokončení očkování) anebo o očkovaní alespoň jednou dávkou. Dále o test může požádat pojištěnec, který má záznam v ISIN o kontraindikaci proti očkování, který zadává ošetřující lékař a nebo osoba do 18 let věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6779
28.1.22 15:59

Bez ohledu na můj postoj k očkování- tohle mi přijde poněkud chucpe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat