Žádanka PCR test - vystavuje se teď vytrasovaným?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
6119
28.1.22 16:03

Aktuálně je karanténa 5 dní. Není povinnost jít na PCR test po kontaktu s nakaženým. Jen v případě příznaků by měl jít člověk na test.
Já měla pozitivní antigen v práci. Nechala jsem děti od toho dne doma. Na PCR jsme šli všichni včera. Nakonec já a chlap pozitivní, děti negativní. Děti jsou stejně v karanténě dalších 5 dní. To i já s mužem. Já měla menší příznaky, tak musím zkonzultovat s doktorkou návrat do práce.
Kdybych na test nešla, tak v pondělí jdu do práce automaticky. Objednávala jsem rodinu sama bez žádanek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2177
28.1.22 16:08
@ugluk píše:
Já bych teda s dítětem s pozitivním antigenem ze školy šla hned sama na PCR. Buď bude negativní a nemusí tvrdnot celých 5 dní doma. Nebo bude pozitivní a bude mít na měsíc od testování pokoj. Zrovna dneska jsem dítěti cestou na test vsvětlovala, že nechci, aby bylo pozitivní. Ale pokud už je, tak se vyplatí mít na to lejstro.
Jinak hygiena jenom rozešle SMS. Test pro bezpříznakové povinný není vůbec, příznakoví by na něj jít měli. Pokud mají nárok, tak klidně jako samoplátci, pokud ne, tak žádanku vystaví lékař.

Žáci a zaměstnanci škol na PCR musí vždy. Žádanku na PCR zajišťuje škola neodkladným zadáním údajů do zvláštního systému hned po pozitivním antigenu. Měla by být vygenerována v podstatě ihned. Lékař se kontaktuje až v případě pozitivního PCR, aby nařídil/ukončil izolaci.

Tak to máme v pokynech, ovšem, jaká je praxe, těžko říct. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56474
28.1.22 16:20

@lucad77 jsem se blbě vyjádřila, jo, žáci musí, zakladatelka se ptala na zbytek rodiny. Já ještě dítě s pozitivním antigenem neměla (zato v karanténě kvůli spolužákovi opakovaně, tam na test bezpříznakoví nemusí), ale co tu slýchám v okolí, tak se školy se žádankama moc nezalamujou. Ale tím, že jich mají děti pět do měsíce zadarmo, chodí s nima matky hned bez žádanky. Pokud se procpou na odběrové místo, kolikrát mají dítě v pondělí s pozitivním antigenem a v úterý už zs sedí s negativním PCR v lavici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
28.1.22 16:35

@ugluk Vzorek na PCR u nás odebírají hned ve škole (při pozitivním antigenu), takže ten jsme měli vyřešený hned - bohužel pozitivně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56474
28.1.22 16:58

@Jahru to máte dobrý, tady berou matky rovnou ze školy úprkem nejbližší testovací místo a přemlouvaj je tam, aby je vzali bez rezervace (neb rezervace jsou tu plné na dva dny dopředu). Každopádně vy, pokud nemáte příznaky, tak na test nemusíte. Ale pokud chcete, na žádanku bych se nespoléhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82395
28.1.22 17:22

@ugluk Tak já byla překvapená, že u nás bylo místo ještě na daný den odpoledne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2177
28.1.22 17:41
@ugluk píše:
@Jahru to máte dobrý, tady berou matky rovnou ze školy úprkem nejbližší testovací místo a přemlouvaj je tam, aby je vzali bez rezervace (neb rezervace jsou tu plné na dva dny dopředu). Každopádně vy, pokud nemáte příznaky, tak na test nemusíte. Ale pokud chcete, na žádanku bych se nespoléhala.

A to přitom ještě nedávno říkali, že nemocnice budou mít pondělí a úterý dopoledne vyhrazené pro PCR testy školních dětí bez objednání, právě, aby se dlouho nečekalo a mohli na ně ihned. Ale asi v žádné to tak nefunguje. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2612
28.1.22 18:29
@cecetka píše:
Holka kde zijes? Tohle se zmenilo snad uz v listopadu.

Já jsem doma na rodičáku a děcka mám malé. Stejně tak kámošky. Jsme všichni očko, a tak nějak nestíhám sledovat televizi. Sem tam něco přečtu na netu, tak mi tohle fakt úplně uniklo. Nebo spíš: nemyslela jsem, že neočkovaným nenechají ani jeden test zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25916
28.1.22 18:35
@ugluk píše:
Já bych teda s dítětem s pozitivním antigenem ze školy šla hned sama na PCR. Buď bude negativní a nemusí tvrdnot celých 5 dní doma. Nebo bude pozitivní a bude mít na měsíc od testování pokoj. Zrovna dneska jsem dítěti cestou na test vsvětlovala, že nechci, aby bylo pozitivní. Ale pokud už je, tak se vyplatí mít na to lejstro.
Jinak hygiena jenom rozešle SMS. Test pro bezpříznakové povinný není vůbec, příznakoví by na něj jít měli. Pokud mají nárok, tak klidně jako samoplátci, pokud ne, tak žádanku vystaví lékař.

jen doplním, že když má dítě pozitivní antigen ve škole, tak na PCR musí, škola to zadává do systému a žádanka by měla být vygenerována. Nebo pro urychlení si dítě do 18 let může dojít na PCR preventivní zhrazený z pojištění (5× do měsíce).

EDIT: jo, už to píšeš taky, sem nedočetla do konce :jazyk: :mrgreen:

Příspěvek upraven 28.01.22 v 18:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56474
28.1.22 18:50

@j.a.n.i1 tak jako tady by se dalo dojet někam dál, ale tak si představuju matku, co zrovna dorazila do práce, a hned telefonát, ona letí si vyzvednout dítě a do toho gůglí, kde mají ještě v dojezdové vzdálenosti volno…

@Mar__tanka1983 jo, už jsem psala, ale zakladatelce ten PCR udělali obratem rovnou ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82395
28.1.22 18:53

@ugluk tak to „u nas“ taky bylo 60km :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56474
28.1.22 19:57
@j.a.n.i1 píše: