Záděry z nervů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Koblyha
Povídálka 45 příspěvků 04.09.19 07:20
Záděry z nervů

Potřebuju radu. Někdo si kouse nehty a někdo jako já si dělá záděry. Mám teď období nemůžu najít práci a doma taky nějaké hádky. Moje ruce to je katastrofa záděry až do krve. Strašně to bolí ale já stejně doubu. Na palci sem si to rozdoubala až ke kloubku :,(
Cim to namazat? Strašně to bolí. Achjo

Reakce:
Yves6511
Kecalka 421 příspěvků 04.09.19 07:24

Znám to. věčný koloběh. Nehtařka je ze mě vždycky hotová. Pomáhají mi intenzivní krémové zábaly - namazat, přetáhnout igelitem a přes to látkové rukavice. Nemusí to být celou noc třeba jen na hodinu večer k televizi. No a jinak na to nepomáhá nic než nekousat.. Vyzkoušej pepřové spreje, laky, kyselé věci.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12222 příspěvků 04.09.19 07:30

@Yves6511 no peprove spreje a kyselé asi nebude to pravé, když už to má do masa, navíc kuzicky se nekousou ale spíš trhají :nevim: jinak zakladatelko, mazat mastnym (klidně vazelinou) a hlavně už to nedrbat, najít si něco jiného na rozptýlení rukou když se nervujes, kup si třeba balónek a mackej ho když si vynervena :)

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 04.09.19 07:33

1. na domácí práce nos rukavice..
2. ruce máchej v heřmánku a nebo ředěné dezinfekci, aby se to nezaněcovalo a pak to maž třeba měsíčkovou mastí, nebo něčím na hojení.
3. najdi si něco, čím budeš ventilovat přílišné napětí namísto kousání nehtů. Co třeba praskat bublinkovou folii - prostě si v papírnictví kup roli a lupej a lupej. Případně pomáhá mačkat či tvarovat chytrou plastelínu, něco lámat, trhat a podobně.

Hele je to klasický neurotický symptom. Neuroza je důsledek nezvládaných úzkostí. Na neurozy byla vymyšlený před více jak 120 lety psychoterapie a od té doby se jen zlepšuje v efektivitě. Takže pokud to chceš skutečně řešit, vstup do psychoterapie a pomůže ti to jak lépe fungovat ve vztahu, snáze uspět u pohovoru a případně jednodušei snášet když se zrovna nedaří.

Do té doby než se k tomu odhodláš zkus alespoň ulevovat svému napětí tím, že si začneš psát denník - vždycky, když budeš mít v hlavě velký guláš, tak si sedni a vypiš to rukou na papír - primárně to co se ti honí hlavou a proč. Buď to piš do nějakého sešitu a vždy jednou týdně a jednou měsíčně a jednou ročně si přečti co si napsala a zhodnoť, jestli je to pořád stejné, nebo je to jinak a co z toho plyne. A nebo to piš na jednotlivé papíry, které pak roztrháš na maličké kousky a zapálíš - aby ses toho bordelu v hlavě zbavila.

Mrkni se třeba do téhle knížky na další tipy, jak se zbavovat špatně zvládané zátěže aka úzkosti a fungovat o fous spokojenějí. Ale ta psychoterapie je fakt nejefektivnější cestou, jak proměnit sebe sama tím směrem, kterým se proměnit chceš.

Yves6511
Kecalka 421 příspěvků 04.09.19 07:35

@Kriss Tina Tak logicky je to myšlené, až to bude ve fázi, kdy na tom už něco snese, pokud s tím chce něco udělat.. :roll:

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12222 příspěvků 04.09.19 07:46

@Yves6511 ale co sem pochopila ona si to nekouse ale trhá rukama :D tam pak nějaká příchuť ztrácí smysl :lol:

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 8489 příspěvků 04.09.19 07:49

Palce mám taky až na kloub :mrgreen: jediné co pomohlo byly umělé nehty. Jak nebyly tenké, tak to s nima nešlo. Začla jsem s tím jako malé dítě.

Yves6511
Kecalka 421 příspěvků 04.09.19 08:58

@Kriss Tina Tak to jsem přehlédla, myslela, jsem, že to okusuje. Nicméně si to nedokážu představit.. :nevim: Ale pak ano, pak je rada příchutí zbytečná, pokud si to ďoube.

Váš příspěvek
Reklama