Zadlužená tchýně a útěk do Německa

2
24.2.21 11:27

Zadlužená tchýně a útěk do Německa

Dobrý den, moje tchýně se dostala do obrovských dluhů a exekuce majetku (několik milionů) Ona sama nemá ani korunu a bohužel i když byli již s tchánem dávno rozvedení, měla u něho trvalé bydliště a on kvůli ní přišel o nádherný byt 6+1, ale ani to nestačilo na pokrytí dluhů a ona se s novou rodinou odstěhovala do Německa a dluhy nechala za sebou. A já mám teď strach, protože si chceme s manželem koupit domeček, aby nám ho jednou (asi při dědictví) také nezabavili. Jak se tomuto dá bránit. Tchýně je teď v Německu vysmátá a my z toho máme těžkou hlavu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7869
24.2.21 11:30

Dědictví se dá odmítnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7636
24.2.21 11:30

On o to přišel, jelikož ručil za polovinu dluhu vzniklých v manželství.

Ty seš úplně v pohodě. Stačí odmítnout/zřeknout (teď nevím přesný pojem) dědictví a nic ti nehrozí. Pokud ses někde neupsala, tak ti nikdo nic nesebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1156
24.2.21 11:46

U notáře se zřekneš všech nároků na dědictví a dědictví odmítneš až tchýně zemře.
To je celé. Nikdo ti nic nezabaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31087
24.2.21 12:26
@Skaadi21 píše:
Dobrý den, moje tchýně se dostala do obrovských dluhů a exekuce majetku (několik milionů) Ona sama nemá ani korunu a bohužel i když byli již s tchánem dávno rozvedení, měla u něho trvalé bydliště a on kvůli ní přišel o nádherný byt 6+1, ale ani to nestačilo na pokrytí dluhů a ona se s novou rodinou odstěhovala do Německa a dluhy nechala za sebou. A já mám teď strach, protože si chceme s manželem koupit domeček, aby nám ho jednou (asi při dědictví) také nezabavili. Jak se tomuto dá bránit. Tchýně je teď v Německu vysmátá a my z toho máme těžkou hlavu :think:

Tchán by určitě nepřišel o byt jen proto, že u něj rozvedená manželka měla „trvalé bydliště“. To je blábol. Zřejmě ho vlastnili spolu.

Vám nic nehrozí, prostě dědictví odmítnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24111
24.2.21 13:15

Přesně, jen kvůli pobytu mu byt nevzali. Buď to byly dluhy ještě za manželství, nebo ji ručil, nebo byla stále polovičním vlastníkem. Příště v tom muselo být víc. To je, jako kdybych já jako nájemník měla dluh a exekutor by vzal být majitelce. Nesmysl…
Jinak u vás stačí v budoucnu odmítnout dědictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
26.2.21 20:40
@Bábrdl píše:
Tchán by určitě nepřišel o byt jen proto, že u něj rozvedená manželka měla „trvalé bydliště“. To je blábol. Zřejmě ho vlastnili spolu.Vám nic nehrozí, prostě dědictví odmítnete.

Byt spolu určitě nevlastnili, měla tam pouze trvalé bydliště a o jejích podvodech neměl ani tušení, to vše upekla s kumpány za jeho zády. A exekuce přišla 20 let po rozvodu :nevim: jen mě štve jak za sebou spálila mosty a všem v rodině udělala zle. Dnes se tomu směje jak je ona za vodou a nikdo na ní nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
26.2.21 21:19
@Skaadi21 píše:
Byt spolu určitě nevlastnili, měla tam pouze trvalé bydliště a o jejích podvodech neměl ani tušení, to vše upekla s kumpány za jeho zády. A exekuce přišla 20 let po rozvodu :nevim: jen mě štve jak za sebou spálila mosty a všem v rodině udělala zle. Dnes se tomu směje jak je ona za vodou a nikdo na ní nemůže.

Exekutor může zabavit majetek o kterém se domnívá, že je dlužníka. U nemovitostí je vlastník jasný, je zapsán v Katastru. Nemůžete věřit všemu, co vám někdo nakecal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46939
26.2.21 21:26
@Skaadi21 píše:
Byt spolu určitě nevlastnili, měla tam pouze trvalé bydliště a o jejích podvodech neměl ani tušení, to vše upekla s kumpány za jeho zády.A exekuce přišla 20 let po rozvodu :nevim: jen mě štve jak za sebou spálila mosty a všem v rodině udělala zle. Dnes se tomu směje jak je ona za vodou a nikdo na ní nemůže.

no jiste 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2427
26.2.21 22:30
@Luboš P píše:
Exekutor může zabavit majetek o kterém se domnívá, že je dlužníka. U nemovitostí je vlastník jasný, je zapsán v Katastru. Nemůžete věřit všemu, co vám někdo nakecal.

Anebo si může vzít za prokázané, že na nabytí nemovitosti byly použity prostředky ze SJM, sepíše to a vlastník prohraje vylučovací žalobu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat