Žádná kamarádka se mi neozve první

202
27.12.18 00:40

Zadna "kamaradka" se mi neozve prvni

Ahoj holky, jdu se spis vypovidat-kdyz me neznate, tak mi tezko poradite, to vim. Jsem uz psychicky „vycerpana“. Nedokazu si proste udrzet kamaradky. Kdyz si uz konecne myslim, ze jsem nasla tu „pravou“ tak se to po nejake dobe z jeji strany utne.

Kdyz dam priklad - mela jsem kamaradku v praci, schazely jsme se i mimo praci a bylo to super, proste vypadnout na chvili od partnera a pokecat si, zasmat se.

Z prace jsem odesla a i kdyz od sebe bydlime kousek, najednou je strasny problem se sejit. Kdyz s ni chci nekam jit, nemuze nebo jedine s pritelem (jsou spolu dlouho, takze zamilovanost v tom neni). Sama od sebe mi nezavola, nenapise, musela jsem to delat ja.

Naposledy, kdyz jsme se domluvily na tom, ze spolu pujdeme ven a ja se behem dne ujistila, jestli to teda plati a ona mi napsala, ze ONA ven jde, ale s pritelem a ze jestli chci, tak muzu jit taky, mi ruply nervy a zarekla jsem se, ze na to prdim a nikomu uz psat nebudu, protoze takhle to je u 98% kamaradu. A co myslite? Krom dvou kamaradek, ktere ale bydli v cizine, takze jsme se uz dlouho nevidely a psani(pratelstvi) neni tak „intimni“ mi za 3 tydny nikdo nenapsal.

Moc dobre o sobe vim, ze jsem velice uprimna a sva a mou povahu moc lidi nesnese. Reknu to, co si myslim, co mi vadi a moc si neberu servitky(ale nikdy to nedelam, abych ublizila). Z druhe strany jsem verna a dobra kamaradka, pro druhe bych se rozdala, jsem pro kazdou srandu, dokazu vyslechnout a nejsem podrazak. A myslim, ze kdybych jim vadila, tak se se mnou nebavi vubec.

Uprimne me to strasne mrzi a pripadam si jako vyvrhel. Nepotrebuju s nikym trajdat x krat tydne po kafickach a po nakupech, ale treba 2× do mesice posedet a pokecat si. Nechci sedet cele dny s pritelem doma a koukat na to, jak on chodi s kamarady ven a nemaji problem si zavolat jen tak. Kolikrat se mi chce az brecet, proste nevim, co delam spatne.

Dekuji vsem, co si to docetli a budu rada, kdyz mi napisete nejaky zaruceny „recept“ na udrzeni pratel :hug:

Příspěvek upraven 27.12.18 v 01:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4627
27.12.18 00:52

Co znamená upřímná??? Co říkáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1463
27.12.18 00:56

Žádný recept není, myslím že tvá upřímnost a co na srdci to na jazyku asi většině lidí nesvědčí, jak sama píšeš....... Zřejmě to bude ten důvod. Možná trochu ubrat a občas něco spolknout....... Jinak co se týče toho že se musíš ozvat první, to bych neřešila. Záleží jak kdo to má...... Já jsem teď na mateřský a je to kolotoč, člověk si ani neprdne a je večer. Někdo má děti, někdo moc práce...... Prostě když nevíš kde ti hlava stojí, člověk si nevzpomenu. Pokud se chci s někým vidět, tak mu napíšu a neřeším kdo se ozval první. Důležitý je zda dotyčný má zájem...... Já osobně píšu většině kamarádek první, ale nestalo se mi, že by někdo odmítl setkání nebo na mě neměl čas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
27.12.18 00:56
@Pidulka1991 píše:
Co znamená upřímná??? Co říkáš?

To je dle situace, treba, kdyz ji jeji pritel dela neco, co se mi nelibi a nepripada to normalni ani lidem kolem(reknou ji to taky), tak ji reknu uprimne, co si o tom myslim a ze je hloupa, ze si to necha libit. Nebudu mlcet a koukat se, jak z ni dela blbku a vyuziva ji. Ano, muzu mlcet a rikat ji jak je jeji milacek uzasny, ale to bych lhala a to by kamaradky nemely. :nevim:
a jen doplnim, ze pokud mi neco na plnou pusu rekla ona, tak jsem se nikdy neurazila. Takze to neni tak, ze se chovam stylem „ja kritizovat muzu, ale ty ne“

Příspěvek upraven 27.12.18 v 01:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.12.18 01:00

Jsem na tom podobně. Mám přítele, a jednu opravdovou kamarádku. Akorát mě to ani tolik netrápí. Doma máme 3 psy, 5 koček, na zahradě stáj (2 velké koně a 2 minihorse) a slepice. No tak si pokecám s nima, oni mi toho sice moc neřeknou, ale aspoň mi pořád neskáčou do řeči a nebásní pořád jen o sobě :lol: Já si s lidma moc nerozumím, jsem radši s těmi zvířaty no. A vlastně jsem i takhle spokojená :kytka: Ale každý to má holt jinak, možná bys neměla všechno říkat a nechat si to občas pro sebe :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
202
27.12.18 01:06
@Anonymní píše:
Jsem na tom podobně. Mám přítele, a jednu opravdovou kamarádku. Akorát mě to ani tolik netrápí. Doma máme 3 psy, 5 koček, na zahradě stáj (2 velké koně a 2 minihorse) a slepice. No tak si pokecám s nima, oni mi toho sice moc neřeknou, ale aspoň mi pořád neskáčou do řeči a nebásní pořád jen o sobě :lol: Já si s lidma moc nerozumím, jsem radši s těmi zvířaty no. A vlastně jsem i takhle spokojená :kytka: Ale každý to má holt jinak, možná bys neměla všechno říkat a nechat si to občas pro sebe :nevim:

S tim, ze jsem nekdy az moc uprimna problem mam a uvedomuju si to. Jen proste, kdyz vidim, jak s ni jedna ten jeji, tak si nemuzu pomoct. A jo, vim, ze na to nikdo neni zvedavy, pak ale nevim o cem pratelstvi je, jestli o falesnem pretvarovani se a o baveni se na tema lak na nehty a koupene tricko, tak to se radeji budu kamaradit jen s mym psem :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29091
27.12.18 03:02

Podle mě takove pevne a hluboke přátelství mezi ženami patří nekde na střední školu, v dospělosti uz na to není cas a prostor, zvlast, kdyz prijde parter, děti. Já mám „nej ka“ z dětství, ze zakladky a střední, obe bydlí daleko. Sem tam tam si napiseme. V dospelosti jsem se spřátelila s pár zenami, ale vlivem odlisne životní situace a povinností není na pravidelné setkávání prostor. Jedna(z mnoha) si mě takto surpovala, delala si narok na můj cas a ocekavala, ze se s ní a jejím ditetem budeme pravidelně schazet, navstevovat,prizpusobovat.Taky cekala, ze s ní zajdu sem tam vecer nekam bez dětí, kdyz ona to to své má u otce.Mam hodne dětí, male batole, vecer kojim, nejsem večerní typ, nikam chodit nechci.Do toho jsem pořád poslouchala plky o jejích problemech a mindracich. Utla jsem s ní kontakt a je mi líp. S temi ostatními(je jich dost) si obcas napiseme, občas se sejdeme venku(i s detmi), obcas se navštívíme, je to fajn. Nekdy se ozvu první já, jindy ona..

I když zatím nemáš asi deti,nemusí byt problem v Tobě,ale v dospelosti se vztahy posouvají úplně nekam jinam. Možná ocekavas neco,co Ti může malokdo „opetovat“ Přátelství mezi chlapy je na jiné urovni,to bych nesrovnavala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4898
27.12.18 04:31
@1.gabii píše:
S tim, ze jsem nekdy az moc uprimna problem mam a uvedomuju si to. Jen proste, kdyz vidim, jak s ni jedna ten jeji, tak si nemuzu pomoct. A jo, vim, ze na to nikdo neni zvedavy, pak ale nevim o cem pratelstvi je, jestli o falesnem pretvarovani se a o baveni se na tema lak na nehty a koupene tricko, tak to se radeji budu kamaradit jen s mym psem :grin:

Uprimnost je, kdyz nelzes. Cpat nekomu veci, na ktere se neptal, bych nenazyvala uprimnosti :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6838
27.12.18 05:10

Mě se takto kamarádky rozprchli, když jsem si našla přítele, zamilovaná jsem na ně neměla čas. Pak si ony našli své partnery a začali zařizovat domácnosti a už ten čas není na obou stranách. Většinou se scházíme na větších akcích a pokecáme, ale sejít se na kávu, zavolat si jen tak je dost složité :lol: mě takovou tu vrbu nahradila mamka a rodina. Teď jsem v situaci kdy mám fakt šťastné manželství a čekáme rodinu a tím jsem se od kamarádek dost odcizila, ty zatím tohle moc nemají a řešit miminko je nebaví. Což chápu a snažím se o tom prckovi pořád nemluvit, ale to jde těžko :D počítám, že na mateřské to bude ještě horší. Zase já se umím zapojit mezi lidi a teď je u nás na vsi spousta maminek tak budu chodit ven s nimi. Holt nejlepší kamarádka je teď manžel a ta rodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
27.12.18 05:18

Jestli davas nevyzadane rady, tak je jasne, ze na tebe prdi. Takove nema nikdo rad.

• Nahlásit
  • Citovat
6320
27.12.18 06:46

Ono nekdy bohuzel „velice uprimna“ =„neomalená az drza“. Ono kamaradstvi neni o tom rikat druhemu vse za kazdou cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3264
27.12.18 07:50

Lide si bud sednou nebo ne, na to zadny recept neexistuje. Ja na nejake uprimne kamaradstvi/pratelstvi mezi holkama stejne moc neverim, max jeste na koleji a kratce po skole a pak to proste vysumi. A pak uz je to hlavne o kontaktech a budovani socialni site, coz zensky moc neumi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3264
27.12.18 07:57

Ja sice nemam rada pretvarku a pomluvy, ale rikat lidem vzdy uprimny nazor na cokoliv nemi dobra taktika. Chce to trochu diplomacie.
A to plati v pracovnich i osobnich vztazich. Je treba cloveka poznat, odhadnout co snese, kde je jeho bolave misto. 100% uprimnost je smrtici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.12.18 08:16

Mam kamaradku, ktera koji jeste sve skolkove dite. Mne se to prici a prijde mi to uchylne. V zivote bych ji to nerekla, protoze ona to ma jinak a je to ma kamaradka, takze respektuji jeji zivotni rozhodnuti. Jak myslis, ze by ji bylo, kdybych ji rekla neco takoveho? Ono kamaradstvi obcas neni o uplne uprimnosti,ale hlavne o respektu k druhemu, taktu a empatii.
Prosim anonym, kamaradka sem chodi.

• Nahlásit
  • Citovat
241
27.12.18 09:19

Ahoj, doporučila bych ti přečíst si knihu Jak získávat přátele a působit na lidi - Dale Carnegie, vydává se i jako audio, tak ji můžeš poslouchat :-)

Hele, dovíš se jak udržovat příjemnou konverzaci a být fakt dobrým společníkem… Já si z toho vzala jen něco - s lidmi, co za to stojí chci, aby se se mnou cítili dobře a tak jsem si nějaké praktiky osvojila s tím, že to není nic světaborného, za každou praktikou stojí selský rozum. A dále mi kniha pomohla odlišit lidi co se chtějí jen slovně „vyblejt“, povyšovat se apod a nikdo jiný je vlastně ani nezajímá, takoví mi stojí maximálně za pozdrav, ale nikoliv za příjemnou konverzaci. Už je to tak 6 let od poslechu knihy a stále na ní vzpomínám a říkám si jak jsem ráda, že jsem ji „četla“ ;)

Příspěvek upraven 27.12.18 v 09:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama