Žádné náznaky porodu v 39tt - nevyhnutelný císař?

28
4.6.20 14:48

Žádné náznaky porodu v 39tt - nevyhnutelný císař?

Zdravím a předem všem děkuji za odpovědi. Jsem v 39tt, těhotenství je bez komplikací, vše oka, těhotná jsem podruhé. Poprvé jsem rodila císařem kvůli poloze mimča. V 38+3 jsem byla v poradně a podle doktora se nic nechystá, malý je prý hodně vysoko, porodní cesty nejsou vůbec připravené, nic se ani náznakem nechystá. Podle něj budu určitě přenášet a určitě se to neobjde bez vyvolávání nebo nejpravděpodobněji další sekce, což mě dostalo, protože se na přirozený porod poctivě připravuju (maliník, lněné semínko, masáž hráze, dula…). Je tu někdo, kdo by mi dal naději, že i když to teď vypadá takhle, tak přesto můžu porodit přirozeně kolem termínu? Změnil se někomu ten stav během pár dní? Přenášet mě dlouho nenechají kvůli velkému váhovému odhadu. Od 34tt jsem měla pravidelně docela silné poslíčky, ale posledních pár dní už nemám ani ty, je to oka? Jako by se všechno zastavilo. :( Jsem z toho nesvá, dalšího císaře nechci a vyvolávat kvůli předchozí sekci prý nejspíš nebudou. Potrebuju spíš povzbudit, že to není ztracené a že se prcek opravdu může narodit přirozeně, i když tomu v 39tt nic nenasvědčuje. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3786
4.6.20 14:54

Ja jsem druhy rodila 41+3 a ještě 2 dny před mě řekla doktorka, že jsem totálně zabetonovana a vůbec to nevypadá. Nechala jsem si udělat Hamiltona a druhý den se to rozjelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
4.6.20 14:54

To víŠ, že to neni ztracené. Teď už dělej vše proto, aby si začla rodit. Může se to rozjet kdykoli. Drzim palce, ať ti dopadne přirozený porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
4.6.20 14:57
@JancaS84 píše:
Ja jsem druhy rodila 41+3 a ještě 2 dny před mě řekla doktorka, že jsem totálně zabetonovana a vůbec to nevypadá. Nechala jsem si udělat Hamiltona a druhý den se to rozjelo.

Na Hamiltona jsem se ptala a prej nemá smysl ho dělat, když je prcek takhle vysoko, takže s ním mám smůlu. :smiley:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
4.6.20 14:59
@Martina84 píše:
To víŠ, že to neni ztracené. Teď už dělej vše proto, aby si začla rodit. Může se to rozjet kdykoli. Drzim palce, ať ti dopadne přirozený porod.

Děkuji, já už tady lezu po stropě, abych něco rozběhla, ale jemu se prostě nechce. :smiley: Vana, sex, víno, ananas, procházky, pálivé jídlo, maliník, masáž bradavek…nic nepomáhá. :smiley:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
4.6.20 15:03

U mě se po kontrole v 39 tt situace zmenila za par hodin :) dle doktora zamcena na sedm zapadu, porodu absolutne nic nenasvedcovalo. V noci mi praskla voda :potlesk: Kvuli poloze jsem rodila sekci, ale to uz je vedlejsi. Takze bych to zatim nebrala nikterak tragicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
4.6.20 15:05

@Lola07 tak hlavně, doktoři nejsou ti, kdo tě „nenechají přenášet“, rozhodnutí je na tobě. Kolik máš odhad? Ještě prý pomáhá ricinový koktejl (u mě to tedy k ničemu nevedlo, ale jiní na to přísahají) a datle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
4.6.20 15:10
@DeeSocialWorker píše:
@Lola07 tak hlavně, doktoři nejsou ti, kdo tě „nenechají přenášet“, rozhodnutí je na tobě. Kolik máš odhad? Ještě prý pomáhá ricinový koktejl (u mě to tedy k ničemu nevedlo, ale jiní na to přísahají) a datle.

Odhad jsme měli v 38+3 3900g. Doktor strašil rupturou jizvy, když je tak velký, prý by měl jít ven co nejdřív. Budu se snažit odolávat co nejdýl, samozřejmě, o jizvě vůbec nevím, nebolí mě. Ani jednou mi jí nekontroloval, tak nevím, kde přišel k těm závěrům. :nevim: Datle jsem vlastně taky zkoušela a ten ricin nevím, je to na bázi otravy, mám z toho respekt. :smiley:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
4.6.20 15:18

Myslím, že je to naprosto normální. Pamatuju si, že jsem v pátek to jsem byla 40+4 byla ráno na kontrole v nemocnici a nic - zamčeno na 10 západů. Doktorka říkala, že to na porod nevypadá, ať přijdu v pondělí a domluvíme se na vyvolání, protože jsem měla cukrovku, tak ať neprenasim víc nez týden. No a v 6 vecer zacaly první kontrakce. Myslím, ze mi dost pomohla teplá vana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
649
4.6.20 16:47

Ja byla 39tt a vůbec to nevypadalo, ze bych měla někdy rodit :D
Zadní poslíčci proste nic.
Porodila jsem přirozeně 40+2 po dvou hamiltonech :) šanci určitě mas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
4.6.20 17:11

Rano kontrola v nemocnici, nic se nedeje dle lekaru, zavrena na pet zapadu… odpoledne prdla voda a uz se jelo… takze se muze vse behem par hodin zmenit :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
4.6.20 19:15

Dřepy, chůze do schodů, procházka, 3× denne mytí podlah po čtyřech, navecir procházka, horká vana s popíjením svaraku, nakonec sex, a neříkej mi že do týdne nepojedeš :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
4.6.20 19:59

@Lola07 stav se může změnit během pár hodin.. Tohle nelze odhadnout :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1181
4.6.20 20:03

Ja byla taky porad zavřená, nic nenasvědčovalo porodu, pak jsem se jednoho dne vzbudila, začali postupně zesilující kontrakce a bylo…40+4

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 10:10

Já ještě ve 2 odpoledne naprosto klidna deloha na ozvach, uvidíme se za týden… no viděli jsme se hned následující den, protože večer jsem měla lehké poslicky, tak jsem iniciovala sex a do 24h byl venku 39+2

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama