Žádné slabiky v 9 měsících

Anonymní
1.6.20 15:48

Žádné slabiky 9 měsíců

Ahoj všem, asi potřebuji uklidnit, nebo naopak říct, jestli jsou me obavy opodstatněné.
Mám dcerku, bude ji 9 měsíců a ještě ze sebe nevydala ani hlásku, žádné neurčité mamama, baba atd - nemyslím slovo, ale zvatlani. Zároveň z takových věci jako papa, paci paci nic neumí, pohybove je ale šikovná od 7 měsíce leze a obchazi nábytek.
Jsme kontrolovani na neurologii- v těhotenství ji prapodivne nerostla hlavicka, po porodu 10% a teď ji roste normálně, takže mi neurolozka řekla, že má opožděny psychicky vývoj a že uvidíme :(
Jinak je veselá, vnímá pěkné, když ji zebereme hracku tak se štěká, teď má období že že vším boucha, když se zeptám kde je Meliii- nás pes tak ho hledá a podiva se na něj, když kde je babi a deda tak taky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17921
1.6.20 16:26

Pořád je to v normě - jestli začíná rozumět základním věcem, tak to je v ten správný čas.

Fakt se nedá dělat nic moc jiného, než počkat jak mozek dozraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2027
1.6.20 18:17

Hodně děti v roce třeba nic nepovoda, nežvatlá, a přesto jsou v pořádku. Super, že jste pod kontrolou neurologa, určitě jen potřebuje čas :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 20:11

Nas synek zacal zvatlat slabiky v 11,5m a je naprosto v poradku. Pacipaci a podobne hricky taky tak nejak kolem roka, nebo lehce po. Nikdy ale nebyl vylozene opicka, co by rad opakoval. Ma svoje tempo, ale jinak je zdravy a chytry kluk :-)

• Citovat
  • Nahlásit
4541
1.6.20 20:18

Prostřední syn pořádně začal se zvatlanim az v roce a půl. Cca od roku že sebe sem tam vydal něco, co slabinu připomínalo, ale rozhodně to nebylo nějak pravidelně nebo často. A po druhém roce se v podstatě během 14 dní z toho ničeho krásné rozmluvil, že mluvil skoro stejně dobře, jako jeho o dva roky starší bratr (který pro změnu mluvil hrozně, takto bylo vtipný, že mluvili vlastne stejně). Dcera ma 9 a půl měsíce a včera poprvé začala bababa… doteď taky nic. Pokud už teď máte někde psaný opožděný psychicky vývoj, tak bych to neřešila. Stejné teď nic nezmuzes, bohužel jen čekat, jak se bude vyvíjet. Jinak teda po vzoru svých dětí bych řekla, ze zatím se není čeho bát. Dcera třeba na nějaké „kde je..“ vůbec nereaguje. Neví, kdo je máma, táta, brachove…takže ta tvoje válí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 21:23

Děkuji moc za názory a zkušenosti. Částečně jste mě uklidnily :srdce: To opoždění je jen kvůli tomu paci paci a že neslabikuje, jinak se jeví normálně, lehce hyperaktivni. Pediatra mě uklidňovala, že jedou neurologove hodně tabulky, že ona by mě kvůli tomuto neposlala, kdybychom tam nechodili. Ale když vám někdo napíše opožděny psychický vývoj, tak to člověka smete:(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat