Zadní postavení miminka a porod

1248
8.8.20 18:37

Zadní postavení miminka porod měl někdo prosím

Krásný den maminky prosím vás měl někdo zadní postavení miminka a jak probíhal porod zda byl spontánní nebo vyvolaný a podařilo se do konce nebo skončil sekci.
Jsem dnes 40+4 v úterý jsem byla na ktg kontrole vše v pořádku ale PA mi prohmatavala bříško a říkala že je otočeny zádickama. Že mám doma klecet ???? to dělám ale stejně cítím pořád silné kopance ve předu. Takže si myslím že se určitě zatím neotocil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
292
8.8.20 18:45

Měla jsem u všech třech dětí. A všechny se přetočily buď těsně před porodem nebo během porodu. Ven vylezly normálně. U třetí si přesně vybavuji poslední kontrakci, kdy byla zádama na záda a pak tu úlevu, když se přetočila a bolesti nešly už do zad. První a poslední porody byly vyvolané, prostřední spontánní doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
8.8.20 18:47

Mela jsem, vedela jsem to snad mesic dopredu a delala jsem cviceni na spinni ng babies (meknete na net), nicmene to nepomohlo. Mela jsem u sebe vlastni PA, ktera vedela pri porodu jak na to, aby dite dorotovalo co mozna nejrychleji. Rodila jsem 3 hodky, takze pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
8.8.20 18:48

Jo a porod byl spontanni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1248
8.8.20 18:53

@lenochodka o těch bolestech krizových jsem četla, dále že je porod těžší a delší. Tak v úterý mě čeká kontrola už v nemocnici, to už budu 41 takže jestli si mě tam nechají a nebo se naplánuje vyvolávání těžko říct. Byla bych ráda kdyby se nám drobek taky otočil.
Ale jsem ráda že nejsem jediná. PA mi říkala že měli těchto porodu 5 až 10 za rok 🙈 což mě trošku vyděsilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1248
8.8.20 18:55

@kalie tak je asi i dobře že to vědí dopředu? Určitě na to mrknu zatím jsem doma dělala kočičí hřbet ale to jsem dlouho nevydržela a ten drep. Dneska malunky vyvádí solidně a kope snad všude, tak jsem ráda že ležím 🙁 ale zkusím a mrknu děkuji mockrát.
3 hodky tak to bych brala také, no hlavně at je mimi v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
8.8.20 19:02

Absolutně se tím nezabývej, dokud nebylo 70 ultrazvuků za těhotenství, nikdo to nevěděl a nikdo to neřešil. Rodila jsem tak zrovna nedávno, porod krásný, rychlý, super. Co má ale na porod a jeho komplikace vliv je tvůj strach, takže to hoď za hlavu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1248
8.8.20 19:05

@Nora4 vážně tak to ráda slyším že to jde i takhle. To já vím ale přece jen člověk se bojí hlavně o to malé tak jsem se chtěla dozvědět zda si tím také někdo prošel popřípadne rady a zkušenosti. 🙂 Psychika je mocna věc tomu věřím snažím se zůstat v klidu děkuju 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 19:15

Praskla mi voda, dcera ještě nebyla úplně dotočená. Po 24 hodinách mi museli píchnout oxytocin jelikož jsem měla slabé kontrakce. Při samotném porodu se zjistilo že se dcera právě otočena “naopak” zádama, prostě koukala nahoru. Po 7 hodinách se narodila. Měl jsem strašné křížové bolesti a myslela jsem že mi vyskočí kyčle. Dlouho to nešlo tak mě PA poslala sednou na WC aby gravitace udělala co má. To pomohlo, po hodině už šla cítit hlavička, z WC mě doslova donesli PA a manžel zpět na křeslo kde se malá narodila asi po 30 minutách. Měla 2,7kg ale doktor říkal že to bylo jako bych rodila 5kg dítě, dcera šla napřed obličejem takže tou nejširší částí hlavičky. Měla jsem menší nástřih, nic hrozného. Sestry se divili že jsem porodila normálně, údajně jdou takové děti většinou císařem. Malá měla “zdeformovanou” hlavičku jak se tlačila ven ale do pár hodin to bylo v pohodě. Zůstala ji modřina na hlavičce, kvůli té jsme zůstali v nemocnici o den déle jelikož modřina žloutla a tak to vypadalo na žloutenku. Porod byl hodně bolestivý ale za tu nádheru to stálo. :srdce:. Je naprosto zdravé batole. :) Nechci strašit ale byla to opravdu bolest jako kráva. Ale jak říkám, za tu radost a štěstí to všechno stojí. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1087
8.8.20 19:26

@Nikol25559 jako me to zbytecne znervoznelo, asi tak jako tebe. Muzes zatim zkouset ty cviky, kazdopadne bych se snazila uvolnit, zkusit nejake veci k tomu, aby se porod spustil sam. Ono to potom pujde, hlavne bud v klidu. Ted bych se soustredila hlavne na to, aby porod nevyvolavali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1248
8.8.20 19:34

@kalie přesně.. Zkouším snažím se to je další věc poslicky mám od 30tt strasily jak půjde malunky ven dřív a teď se mu moc nechcem cs 3 čípek 1cm a drží takže uvidíme co bude v úterý. Už nevím co velice delší procházky, teplá sprcha, úklid domácnosti, asi to nechám na malém on se ozve sám. Ale byla bych ráda kdyby se otočil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31268
8.8.20 19:45

Ano, spontánní porod, velmi rychlý, přišel o víc jak týden dřív než byl termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 20:07

Ahoj zakladatelko,
já si dovolím nebýt tak pozitivní jako ostatní. Zajímavé info o této poloze najdeš tady:
https://porodnitrauma.cz/…aveni-plodu/

JInak já sama rodila syna ze zadní polohy, 20 hodin křížových kontrakcí, na konci VEX, skákání po břiše, syn porodní nádor, prodýcháván plus dystokie ramének. Já velké šití…
Kamarádka též zadní poloha a na konci kleště.
Obě prvorodičky. Já bych to opravdu nebagatelizovala. Obě jsme rodily přesně 41+1 s prasklou vodou.

• Citovat
  • Nahlásit
1654
8.8.20 20:22

Mela jsem 2×, poprve spontanne, podruhe vyvolavane. Oba porody dopadly dobre, u druheho jsem mela svoji PA, tak to bylo jeste lepsi. Uz jen to ze to tva PA sleduje je dobre znameni, urcite budou vedet jak ti pri porodu pomoct!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
8.8.20 20:37
@Anonymní píše:
Ahoj zakladatelko,
já si dovolím nebýt tak pozitivní jako ostatní. Zajímavé info o této poloze najdeš tady:
https://porodnitrauma.cz/…aveni-plodu/JInak já sama rodila syna ze zadní polohy, 20 hodin křížových kontrakcí, na konci VEX, skákání po břiše, syn porodní nádor, prodýcháván plus dystokie ramének. Já velké šití…
Kamarádka též zadní poloha a na konci kleště.
Obě prvorodičky. Já bych to opravdu nebagatelizovala. Obě jsme rodily přesně 41+1 s prasklou vodou.

Slunečnice, takové věci se dějí i když mají děti tu běžnější polohu. Nemůžeš nikdy mít jistotu, že komplikace byly právě tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama