Reklama

Zadní rýma u rok a půlletého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barborika
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 30.12.16 07:39
Zadní rýma u rok a půl letého dítěte

Ahojky, náš chlapeček už několik týdnů trpí na zadní rýmu. Zkoušíme ještě stále kapičky do nosu v kombinaci s léky, které se podávají při alergii /působí proti zánětu/. Bohužel nepomáhá. Každou noc zažíváme noční pláč /nemůže spinkat/ - ucpaný nosík a při spaní chrčí. Nosík prokapáváme i slaným roztokem - nepomáhá. Jaké máte prosím s tímto zkušenosti? díky

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11471 příspěvků 30.12.16 07:42

A daří se něco odsát odsávačkou na vysavač? Asi bych to řešila i s dětskou doktorkou. Na urputnou rýmu mě osobně jako dospělé velmi dobře zabírá sinupret. Ale nevím, jestli se může dávat takhle malým dětem. to by poradila lékařka.

Artuše
Kecalka 413 příspěvků 30.12.16 07:45

@Barborika moje zkušenost zvýšit o dost příjem tekutin. A také jsme pořídili odsávačku co se připojuje na vysavač, stojí 200,–. Doporučili mi to i na ORL :mavam: :mavam:

Barborika
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 30.12.16 07:49

@Artuše Ahojda, nám odsávačku dr nedoporučila. Rýma je zadní a prý ta se nedá odsát. Také jsme to i zkoušeli a opravdu nepomohlo. Nad radou zvýšit příjem tekutin se zamyslím - opravdu málo pije, to ano…

Barborika
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 30.12.16 07:51

@nozu Ahojda.. s dětskou lékařkou jsme to právě řešili - zkoušíme ty léky na alergii. Sinupret nezabírá… ORL vyšetření je ve výhledu… :nevim:

Soňa Zacharová
Závislačka 3363 příspěvků 30.12.16 07:55

@Barborika Za prvé jít k dr může to být od nosní mandle. Syn má zvětšenou nosní mandli teď rok ještě budeme čekat na operaci ta se dělá ve třech letech. Zatím je na sirupu, zvýšené poloze při spaní, jak začne mít lehce rýmu tak mu vypadává dech. Chrčí hodně nemá třeba i výpadky dechu?

blumen
Hvězda diskuse 40376 příspěvků 30.12.16 08:55
@Barborika píše:
@Artuše Ahojda, nám odsávačku dr nedoporučila. Rýma je zadní a prý ta se nedá odsát. Také jsme to i zkoušeli a opravdu nepomohlo. Nad radou zvýšit příjem tekutin se zamyslím - opravdu málo pije, to ano…

Hodne pit. Odsat pred spanim odsavackou na vysavac (predtim striknout tak 10 minut do nosu morskou vodu), na noc Nasivin a hlavne k postylce mokrou plinku a na ni kapnout kapku dve eukalyptoveho oleje, to pomaha nejlepe. Netopit, pred spanim vyvetrat. A na spani vyvysit matraci pod hlavou

blumen
Hvězda diskuse 40376 příspěvků 30.12.16 08:58

Jestli je to teda dlouhodobe, tak bych neodsavala, odsavam jen pri akutni zlute huste ryme. Zkus ten eukalyptus na plinu a cerstvy chladny vzduch.

A pokud to ma dlouhodobe, nedavala bych Nasivin a podobne, zpusobi navyk a zhorseni po vysazeni. Jen 5-6× denne klidne do nosu Vincentku.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26431 příspěvků 30.12.16 09:37

@Barborika Také doporučuji SINUPRET na uvolnění zadní rýmy.
Já na něj nedám dopustit :palec:

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 30.12.16 09:49

@Barborika Ahoj, mně je 28 a na zadní rýmu trpím taky, neporadím ti jak s miminkem, já sama si nepamatuju, jak to máma řešila. Ale přispěju svýma zkušenostma: V 15 mě kvůli funění nahnali na operaci nosní přepážky, samozřejmě žádná změna. Na stěrech ORL, imunologii testy v pořádku, takže žádný původce rýmy není. Zadní rýma se smrkáním v mém případě, odsáváním u miminka, z nosu nedostane. Hleny se prostě pomalu přesouvají do krku, přes den hodně piju, vodu a čaje (i v létě). V noci se nahromadí a ráno je musím vykašlat/teď v těhotenství mě to docela dáví. Po kapkách se to v krku hromadí ještě více. Snad to má tvůj malý jen od nachlazení a podaří se vám to nějak zažehnat.

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 30.12.16 10:11

Nevím jak často stříkáte do nosu, ale chce to hodně té mořské vody, aby byl nosík furt vlhký. Na noc hodně zvlhčit a oprvadu zvýšit příjem tekutin. A někdo psal, že hodně omezit mléčné výrobky.
Ono se tohle nesmí podcenit, aby se to nedostalo do uší.

Artuše
Kecalka 413 příspěvků 02.01.17 12:29

@Barborika Ještě se nám docelo osvědčilo Psí sádlo, od Swiss. Na noc máznu kolem nosu, jsou to aromatické bylinky a pomáhá to od ucpání nosu. Lepší než kapat ten nasivin a dodobné… Já sama si na ten olynth nebo co to bylo jednou po delším užívání vytvořila návyk a zbavit se pak ucpaného nosu bylo docela peklo. Jinak tím sádlem mažu i hrudník a krk, pokud je kašel.
A jak píšou holky, odsávám pouze zelenou rýmu a třeba jen ráno nebo před spaním, pak zakápnu mořskou odou :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama