Zadní vrátka/peníze v případě rozvodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 21:25
Zadní vrátka/peníze-v př.rozvodu

Chci se zeptat na zadní vrátka v případě rozvodu. Máme spolu 1 malé dítě, myslím, že se tomu říká nezaopatřené.
Legislativa, nápady, webovky apod. Děkuji.
Třeba to nakonec nebudu potřebovat, ale někdy už fakt nemůžu a mám chuť se sbalit a odejít.
A ještě dotaz, lejstra, které by se mohly hodit, anebo které by proti mě (a nejen lejstra) mohl event. zneužít, kam to schováváte?
Děkuji a prosím anonym.
„Dobrý“ téma na Valentýna :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

alena36
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 14.02.17 22:02

Vždy je dobré mít svůj účet, dávat vše do společného je sice „šlechetné“, ale v případech rozchodů nepraktické. Známe se s manželem 15 let, manželé jsme 5,5 roku, on je OSVČ, já zaměstnaná. Máme jeden společný, ze kterého se platí dárky pro děti, školkovné, kroužky, elektřinu apod. a každý měsíc na něj posíláme oba dva ze svých účtů. Potraviny platím pak já a manžel provozní věci, vodu, plyn. A větší náklady se domlouváme. A funguje to a necítíme k sobě nedůvěru. Jen jsme nohama na zemi a víme, že stát se může cokoli a pak v případě jediného společného účtu jseš namydlená. Jen praxe, i když mnohé čerstvě zamilované to asi odsoudí, ale nám to funguje.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 14.02.17 22:03

Ufff…No nevím zda ti zrovna tyto pomohou, ale www.kdejsitato.cz nebo buď web či fb reverzní výživné… Spíše bych Koukla třeba na weby soc. uradu jaké třeba formuláře bys potřebovala ohledně výživného, třeba dávek…A kam schovavam něco co nemá nikdo najít tak pod vanu, nahoru do špajzu, do bot nebo třeba do sklepa či rukávů zimní bundy a nebo odnesu ke spolehlivému příbuznému. Pokud ale něco potřebuješ nutně schovat doporučuji bezpečnostní schránku

bublinek
Kelišová 5109 příspěvků 14.02.17 22:08

Nevím, která lejstra myslíš, ale nedávno jsme s kamarádkou balily jí a děti a odcházela od manžela a peníze měla poschovávané v kapsách od kalhot.
Procházel jí prý vše i kalhotky a podprsenky. Rozcházeli se a stále bydleli spolu. Masakr.
Po téhle „zkušenosti“ je asi lepší nejdřív odejít a pak řešit vše okolo.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 14.02.17 22:20

Tak my jsme manželé a ani nás nikdy nenapadlo mít společný účet :nevim: Já znám mužovy příjmy, on zná moje, s výdaji je to horší, tedy přehlednost. Utrácíme společně, jednou já, jindy on, já nemám přehled o mužovu zůstatku na účtu (nikdy jsem mu výpis nesjížděla) a též naopak. Vím že muž má větší sumy na účtech (bežný a spořící) a já mám též větší sumy jako on. V podstatě to bereme tak, že co leží na účtu, to je dotyčného. Ale o výdaje se dělíme spravedlivě, ač různě, spontáně. :nevim:

alena36
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 14.02.17 22:50

@Borůvka1990 přesně jako my. A není to o nedůvěře. Jen jsme nohama na zemi

Xsenova
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 14.02.17 22:57

Je dobre odkladat si peniaze. Nemusi to byt len pre rozvod ale keby partner mal uraz, chorobu alebo smrt.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 14.02.17 23:05
@alena36 píše:
@Borůvka1990 přesně jako my. A není to o nedůvěře. Jen jsme nohama na zemi

Přesně, akorát my to prostě nikdy neřešily, vlastně ani nechápu proč má někdo společný účet, mi to přijde neosobní a nepraktický :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 23:34

Taky jsem měla různé úkryty na peníze, našel je i v balíčkách vložek(myslela jsem jak geniální skrýš :mrgreen: :?) Takže se dneska ničemu nedivím, že mají holky vlastní účty. Taky dobré potom, ale zajistit, aby nechodily domů výpisy, různé nabídky z té banky ap. Ali

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 14.02.17 23:38

Nechci vám kazit radost holky, ale pokud by manžel chtěl, tak má nárok i na půlku peněz z vašeho účtu, stejně tak vy na jeho, co jste si vydělali v manželství je vaše společné a není tvoje a moje, pouze pokud máte nějakou smlouvu o suženém jmění…Taky jsem se o to zajímala…

alun-ka
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 14.02.17 23:48

Ano, to máš pravdu, z těchto důvodů jsou zase lepší ty skrýše.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 15.02.17 00:25
@alun-ka píše:
Ano, to máš pravdu, z těchto důvodů jsou zase lepší ty skrýše.
:mrgreen: :palec:

alena36
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 15.02.17 12:13

@Danulinka16 my máme předmanželskou smlouvu, manžel nechtěl, aby v případě krachu jeho podnikání na mě padly jeho dluhy. Takže nepředpokládám, že by chtěl půlku mého účtu.

alena36
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 15.02.17 12:16

@Danulinka16 a pokud znám manžela, tak on není povaha, že by po mě chtěl peníze. jednou si ode mne půjčil 50 litrů do podnikání a i na to chtěl smlouvu o půjčce, abych na něj kdyžtak měla páku. Je to poctivec. A peníze do koruny vrátil v dohodnutém termínu.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 15.02.17 12:19
@Borůvka1990 píše:
Tak my jsme manželé a ani nás nikdy nenapadlo mít společný účet :nevim: Já znám mužovy příjmy, on zná moje, s výdaji je to horší, tedy přehlednost. Utrácíme společně, jednou já, jindy on, já nemám přehled o mužovu zůstatku na účtu (nikdy jsem mu výpis nesjížděla) a též naopak. Vím že muž má větší sumy na účtech (bežný a spořící) a já mám též větší sumy jako on. V podstatě to bereme tak, že co leží na účtu, to je dotyčného. Ale o výdaje se dělíme spravedlivě, ač různě, spontáně. :nevim:

A já už se bála, že to tak máme snad jen my, když to tu tak věčně čtu. Jen s tím rozdílem, že já mám menší sumy, jsem víc marnotratná :oops:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >