Žádný klid a odpočinek, žádná výpomoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 10:01
Žádný klid a odpočinek, žádná výpomoc

Raději anonymně, nechci, aby to četl někdo známý. Mám tři děti, synovi bude 9,další má 3 roky a nejmladší dcera 2. Kluci oba dost zlobí, starší žárlí, je drzý, neposlouchá, z táty má celkem respekt, že mě vůbec, nechce si také hrát s mladšími sourozenci či jakýmkoliv mi pomáhat s drobným úklidem např. v dětském pokoji, vzteká, se řve.
Prostřední syn je divoký a zlobivý, stále něco rozlévá, někdy naschvál počurá podlahu a podobně, venku nechce chodit kam chci já nebo utíká hrozně dopředu, na dětském hřišti hází po dětech kameny a písek, s každým se bije. Občas dostane naplácáno, ale moc to nepomáhá, také je velmi hlučný.
Nejmladší dcera je celkem hodná, ale vyžaduje ještě více péče.

Přítel pomáhá jen když chce, s úklidem a domácností skoro vůbec, s dětmi někdy, ale hrát si s nimi nehraje, protože ho to nebaví, nikdy je nevezme sám na hřiště, abych si třeba odpočinula. Večer sice uspává někdy prostředního syna, ale pak u něj usne a já jsem celý večer sama u tv a v noci se děti budí atd.

Jedna babička nechce děti hlídat a bydlí přes celé město.

Druhá babička bydlí relativně blízko, ale jezdí daleko do práce, dělá na směny atd a navíc i v době volná přes noc pohlídá jen nejstaršího syna a to je mi k ničemu. U mě hlídá třeba na 2 hodiny všechny, jen když musím k doktorovi a nemá kdo hlídat.

Nikdy nikam nejezdíme na dovolenou, je to pro nás drahé, přítel nechce jít se mnou ani na večeři ani jet na víkend někam, to by asi stejně opět neměl kdo hlídat, chtěl jít se mnou na koncert a já jsem nechtěla.

Abych to shrnula, nemám žádný klid a odpočinek, pořád stereotyp, že kterého se asi brzy zblázním. Já svoje děti miluji. Ale je to fakt hrozně těžké a i ten vztah s přítelem už není co býval, on to tak nevnímá. Poraďte, jak to mám řešit?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Bubla Bůčková
Kelišová 7128 příspěvků 02.07.19 10:06

No já si tohle nějak racionálně sesumirovala dopředu a dítě mám plánováne jenom jedno. To, co popisuješ, je pro mě noční můra a nedivím se, že je někdo dobrovolně bezdětný, když má tohle třeba z první ruky. Co teď no… Vydržet než děti odrostou, pořád dokola zkoušet všechny zapojovat, lepší práci kvůli větší životní úrovni.

sediza
Závislačka 2583 příspěvků 02.07.19 10:12

Tři děti, málo peněz, přítel si vás ani nevzal a máte zkomírající vztah. Aspoň, ze jste zdravá a děti také. Já bych se na vašem místě snazila vydělat peníze. Začala podnikat, protože to je Vaše jediná cesta, jak z toho ven. Zaplatite si výpomoc s dětmi, nebudete jen řešit vse okolo domácnosti a dětí a partner si vás třeba bude víc vážit. Často tu jsou rady, jak si máte jet odpocinout na vikend nekam s kamaradkou, to je dle mého nazoru k ničemu. Potřebujete velkou životní změnu.

zudina
Závislačka 2542 příspěvků 1 inzerát 02.07.19 10:13

No, ja jsem s jednim ditetem sama, mam jen jednu babicku 200km daleko. Chapu jak ti je. Navic se trema. Nevim co poradit

neila
Extra třída :D 12658 příspěvků 02.07.19 10:15

Já bych si s ním udělala ještě dva aspoň dva mimísky :srdce:

1mila2
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 02.07.19 10:15

A co na to chlap? Tomu tve pocity nevadi?

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2296 příspěvků 02.07.19 10:24

Když nechce přítel nikam na víkend, tak mu svěř děti, ať si to zkusí. A přes slevomat si domluv víkend s kamarádkou. Nebo klidně sama. Jedno přespání někde ve wellnes se dá sehnat za pár šupů. Třeba ho to nakopne, aby s vaší situací něco dělal, když si to prubne na vlastní kůži.

Ms.Ragdoll
Závislačka 3277 příspěvků 02.07.19 10:25

Budes si muset s muzem razne promluvit, aby se vic zapojil. A zacit delat neco s nejstarsim, pekne Ti skace po hlave. Venuje se mu vubec nekdo, nebo si roste jak drivi v lese, protoze na neho neni cas?

Jina rada moc neni, triletak do skolky chodi? Co ta dvouleta, ta by ji nezvladla?

Šarlota4
Extra třída :D 11592 příspěvků 02.07.19 10:27

Holky vy si neumite predem predstavit jak narocne je mit hodne deti? Zvlast kdyz je malo penez, manzel funguje jak kdy a rodinu nezajimate? Ja nevim, ja jsem si uvedomila hned po prvnim, ze mit dite je super, ale neni to vzdy sranda. A to jsme zajisteni a mam fajn chlapa. Ja vim, ze ted dve deti neutopis a tvoji situaci to neresi, ale… Fakt mam pocit, ze ze sebe zeny/matky delaj superhrdinky, ale casto to vubec nedavaj. Tvg jako proc?

pikola
Generální žvanilka 21417 příspěvků 1 inzerát 02.07.19 10:28

Nejstarší dítě není jeho, co?

chaela
Ukecaná baba ;) 2359 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 10:29

Taky občas padam do stereotypu, kdo ne. Nás teď čeká mimino, to bude teprve něco, od toho se aspoň půl roku nehnu. Ale s takhle velkým dětma. uz je to o mnoho lepší. Babičky hlídat nedonutis, ale muž by se zapojit měl. Ty děti jsou taky jeho, že. Můj manžel taky nikdy nevzal kluky sám na hřiště, ale když to vyjde, jde tam s námi a kluci jsou z toho tak nadšení, že si hrají jen s nim a já si v klidu sedím na lavičce a kecám s kamaradkama. Zkus to taky navrhnout, že půjdete spolu. Nejjednodušší je ale nechat chlapa hrát si s dětmi doma, třeba jen hodinu, zavřít se do jiného pokoje a dělat cokoliv, co se netýká děti. Prostě vypnout, zvuky ignorovat.
Pořizovat si 3 deti s nekym, kdo se o ne odmita starat, neni nejlepsi nápad. Můj muž taky nejí prebornik v péči o dítě, ale když chcu nebo potřebuju, tak udělá, co je třeba. Tím myslím i to, že je doma, abych já si mohla někam vyrazit. Ze zařídí nákup, uvaří, uklidi… abych já mohla být celý den někde pryč s detma. Je s nimi i celý. vikend, když chci někam jet. Naoplatku i on moc neomezuje akce s kamarády. Prostě si navzájem vycházíme vstříc.

hanka.br.
Generální žvanilka 20239 příspěvků 02.07.19 10:29

Taky nevím, co napsat a vyhnout se otázce, proč s ním proboha máš tři děti. Musíš vydržet, děti hrozně rychle vyrostou a pak snad budeš mít ze života víc, než ten stereotyp, který popisuješ.

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 02.07.19 10:31
@Čičorečka píše:
Když nechce přítel nikam na víkend, tak mu svěř děti, ať si to zkusí. A přes slevomat si domluv víkend s kamarádkou. Nebo klidně sama. Jedno přespání někde ve wellnes se dá sehnat za pár šupů. Třeba ho to nakopne, aby s vaší situací něco dělal, když si to prubne na vlastní kůži.
:potlesk: tak nějak.
Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 02.07.19 10:35
@Šarlota4 píše:
Holky vy si neumite predem predstavit jak narocne je mit hodne deti? Zvlast kdyz je malo penez, manzel funguje jak kdy a rodinu nezajimate? Ja nevim, ja jsem si uvedomila hned po prvnim, ze mit dite je super, ale neni to vzdy sranda. A to jsme zajisteni a mam fajn chlapa. Ja vim, ze ted dve deti neutopis a tvoji situaci to neresi, ale… Fakt mam pocit, ze ze sebe zeny/matky delaj superhrdinky, ale casto to vubec nedavaj. Tvg jako proc?

Tohle asi napadlo většinu lidí v této diskuzi, nicméně nemá smysl brečet nad rozlitým mlékem. Udělala chyby, ale minulost nezmění. Na jejím místě bych se zaměřila na vycepovani přítele, který zdá se funguje jako otec a partner na baterky. Dát mu děti a odjet na víkend na výlet, když on nechce.

Příspěvek upraven 02.07.19 v 10:35

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 02.07.19 10:35

Deti hlavne srovnat do late. Serezala si je naposledy kdy? Asi nikdy, vid. Porad si z tebe delaj srandu a jsi jim pro smich. Zacni s tim neco delat. Chlap az by prisel z prace, vystridala bych se s nim ve dverich a sla proste pryc. At se stara frajer linej. Nejstarsiho poslat na tabor ted v lete.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama