Kontakt s miminkem kůže na kůži

Anonymní
10.4.20 16:26

Žádný kontakt kůže na kůži

Ahojte,
Už mi asi z té karantény hrabe, že řeším takové věci, ale poslední dobou mi tohle nedá spát. Mám miminko narozené v lednu. Porod skončil CS v celkové narkóze, takže nebyl bonding. Po příjezdu domů, jsme řešili že topení v dětském pokoji netopí tak jak jsme si mysleli, takže byla malá pořád zabalená. Nyní jsou jí 3 měsíce a já ještě neměla ani jednou kontakt kůže na kůži. Že bysme byly oba nazí… většinou kojím jen v podprsence, ale miminko je oblečené. Normálně chovám, mazlíme se, ale oblečení…
Kamarádka se úplně zhrozila, že mě to miminko vlastně vůbec nezná a nemůže ke mě mít vztah… Že ona skin on skin praktikuje na svém již ročním dítěti minimálně jednou týdně s manželem, sama několikrát týdně. Což zase přijde divné mně…
Co myslíte vy? To si mám třeba každou sobotu ráno říct tak teď se svlíknem a budeme se mazlit? Přijde mi to trochu divné… nebo jsem divná já?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

68
10.4.20 16:28

Taky jsem měla císaře a skin on skin nebyl, ale já jsem tyhle (pro mě módní :oops:) záležitosti nikdy přespříliš neřešila. Miminko miluji a myslím, že ono má ke mě rozhodně taky vztah už jen přes to kojení. Kamarádka je možná trochu fanatička. Dělej, co přijde přirozené tobě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8385
10.4.20 16:35

Kamarádka mi přijde jako totální fanatik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4734
10.4.20 16:36

Jo, hrabe ti.
Celá staletí žádná matka netušila, že má tohle dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13025
10.4.20 16:36

Kamarádka je koza co nezvládá chápat, že svět je dost rozmanitější, než to, co pojme její hlavička.

Samozřejmě že s dítětem máte vztah. Navíc bych si tipla, že budeš o fous pohodovější matka, než někdo, koho rozhodí fakt, že okolí nepraktikuje tak urputné rituály jako ona :-D

Jestli si chceš přikládat dítě na sebe holou kůži, tak samozřejmě můžeš, je to příjemný, ale prostě nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3566
10.4.20 16:43

Te musi znat jen kuzi na kuzi jinak te nazna? My meli bonding po porodu tedy, ale jinak jsem to nikdy nepraktikovala. A ma ctyrleta rika ze jsem nejoblibenejsi maminka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1401
10.4.20 16:43

Dceři je 5,5 po porodu mi jí tedy na břicho přiložili. Ale jinak jsme nahatý spolu v posteli nikdy neleželi. Dokonce spala ve své postýlce a nekojila jsem. Máme super vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456
10.4.20 17:15

Tak uvažuju… Dceři je 11 a kůže na kůži jsme nejspíš nebyly nikdy. Rodila jsem tenkrát v triku a pak jsem si ho nějak.. nesundala a vrátili ji už zabalenou.
Syn má 7 a toho jsem rodila nahá, takže na sále ten kontakt teda byl, pak už ne.

Myslím, že jsou oba normální. Schválně se večer dcery zeptám, jestli cítí nějaké trauma z toho, že jsme se nemuchlaly nahaté. Chci vidět ten její výraz :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
10.4.20 17:21

Bonding po cs

Tak muj porod skoncil taky cisarem a bonding mel s prckem manzel, me ho prilozili taky ale az jsem se probrala z narkozy tak na chvilku a vim ze mel modrou cepicku vic si nepamatuju jak sem byla jeste porad takova oblbla…a ted uz nic takovyho nepraktikujem a vztah mame super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
10.4.20 17:26

A ty ji kojis jen s kloboucky a zbytek prsu zakryty, ze ani nema jak se te dotknout? Nedrzis ji za rucku, nehladis, nedavas pusu? :)To vsecho je taky kuze na kuzi a kamoska, at si strci svoji osvetu pezi pulky at ma to radne kuzi na kuzi. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4352
10.4.20 17:47

Každou sobotu bude nahé mazlení? :lol: Přijde mi to přehnané, miminko ví, že je tvoje i tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama