Žádný šampon, jen soda a ocet?

207
11.7.13 20:46

Žádný šampon jen soda a ocet?

Holky, teď jsem četla článek a pod ním mnoho názorů, jak je účinná soda s jablečným octem na vlasy. Je fakt, že mám vlasovou pokožku dost citlivou a snažím se používat šetrné přípravky, ale nemůžu říct, že by byly výsledky 100%.
Máte některá zkušenost? Ráda se poučím:)
Předem moc děkuju:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
11.7.13 20:47

No tak sodou a octem čistím sporák, na vlasy bych si to asi nedala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
11.7.13 20:49

@Gladys já ocet taky používám na čištění, ale ten jablečný je prý šetrnější.
Samotnou by mě to taky nenapadlo, ale asi to není žádná novinka:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603

Jinak mám s vlasovou pokoužkou dost problém, po klasických elsévech a spol se mi dělají lupy až seborea, hlava svědí, osvědčila se mi kosmetika s konopím, hennový šampon a z klasické komerce pouze head and shoulders citronový. I rodinný šampon od Alverde mi rozjel reakci :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568

Sodu nevím, ale kdysi jsem ocet na vlasy používala, když kondicionéry byly u nás teprv v plenkách a stály majlant. Do kelímku asi třetinu octa a dvě třetiny vody a po umytí jsem tím vlasy spláchla. Žádnou výživu to vlasům samozřejmě nedalo, ale lesk jo :)
Teď octem blejskám koupelnu a sodu dávám na zaprasenou troubu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
11.7.13 20:50

@Paaaaja
nám prarodiče oplachovali po umytí vlasy octem pravidelně. Ano leskly se mi vlasy, mám krásné, husté vlasy, ale ten smrad nemám ráda dodnes.
Ta soda to mě děsí.

• Nahlásit
  • Citovat
31603
11.7.13 20:50
@Paaaaja píše:
@Gladys já ocet taky používám na čištění, ale ten jablečný je prý šetrnější.
Samotnou by mě to taky nenapadlo, ale asi to není žádná novinka:))

a viděla jsi, jak to spolu reaguje? Toje solidní šumák :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
11.7.13 20:52

Já používám sodu na vlasy :P Měla jsem problémy, že mě strašně svěděla pokožka hlavy, nic nezabíralo, pak jsem slyšela na ČR2 doktora, který říkal, že sodu používá celý život, tak jsem zkusila a už to praktikuju skoro rok :lol: Od té doby hlava nesvědí a řekla bych, že mi vlasy míň vypadávají. Jinak oproti mě (může být způsobeno i hormonálně-kojím) má celá rodina po sodě super vlasy :pankac: Ocet jsem používala na začátku klasický, to mám zas od své babičky, ale jelikož jsem líná, tak ocet vynechávam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18259
11.7.13 20:54

@Paaaaja Sodu nevim, ale octem jsme polevali vzdycky psa, kdyz jsme ho koupali, aby tolik nepelichal…nepadaly mu pak tolik chlupy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
660

Tak pomahat to treba muze :D. V kadernicine se dela octova lazen(trochu octa s vodo) a pouziva se po trvale, uzavira to vazby ve vlasu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505

Ředěnej ocet na vlasy je skvělej, ale musíš ho naředit ted nevím jak, a jen přepláchnout umyté vlasy. Učila nás to mistrová na střední, dělala jsem maskérku ona byla v oboru x let a vážně jsem po tom měla vlasy hezký

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
11.7.13 21:09

Soda i ocet změkčují tvrdou vodu…tu my máme teda echt tvrdou…mám na vlasech po umytí povlak vápence… :mrgreen: můžu vápnit zdi vlasama…
No..pokud ti to nevylepší vlasy, nalej to příště do PRAČKY…tu to odvápní na 100%… :D 8o :D

• Nahlásit
  • Citovat
1958
11.7.13 21:13

Já jsem to zkoušela asi měsíc. vlasy byly umyté, žádný problém. celkem jsem si zvykla i na ten systém složitější okolo - chodila jsem do sprchy se dvěma hrnky - v jednom nasypaná soda, v druhém nalitý ocet - ve sprše jsem to dolila teplou vodou a použila k umytí. ale i normálně mi dost padají vlasy a jak ta soda nepění ani trošičku a ruce tím pádem mezi vlasy „nekloužou“, tak jsem si vždycky vytahovala šílené chomáče. asi je to individuální problém a jiným to dělat nebude, ale mě toto vadilo.
přešla jsem pak na šampony od nobilis tilia - přírodní certifikovaná kosmetika a jsem moc spokojená. cena sice vyšší, ale nevadí mi to. už při té sodě s octem jsem přestala úplně používat veškerá tužidla apod. a nemusela jsem si vlasy mýt tak často jako dřív, takže tím zas něco ušetřím. ale i kdyby ne, tak bych ty peníze obětovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
11.7.13 21:20
@beeerush píše:
Já používám sodu na vlasy :P Měla jsem problémy, že mě strašně svěděla pokožka hlavy, nic nezabíralo, pak jsem slyšela na ČR2 doktora, který říkal, že sodu používá celý život, tak jsem zkusila a už to praktikuju skoro rok :lol: Od té doby hlava nesvědí a řekla bych, že mi vlasy míň vypadávají. Jinak oproti mě (může být způsobeno i hormonálně-kojím) má celá rodina po sodě super vlasy :pankac: Ocet jsem používala na začátku klasický, to mám zas od své babičky, ale jelikož jsem líná, tak ocet vynechávam

A kolik si jí dáváš na jedno umytí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
11.7.13 21:43

Vyzkoušeno. přednost jsem ale dala šamponu od weledy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama