Žádost do práce o prodloužení RD

Anonymní
13.11.19 09:06

Žádost do práce o prodloužení RD

Dobrý den, můžete mi prosím pomoct jak napsat žádost na prodloužení RD?
Musí to mít asi nějakou hlavu a patu a hlavičku dopisu a to já nikdy nepsala.. prosím tedy o vaší řadu, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9906
13.11.19 09:09
@Anonymní píše:
Dobrý den, můžete mi prosím pomoct jak napsat žádost na prodloužení RD?
Musí to mít asi nějakou hlavu a patu a hlavičku dopisu a to já nikdy nepsala.. prosím tedy o vaší řadu, děkuji

Jakou žádost máš na mysli? Jakože jsi nahlásila, že přijdeš třeba v roce dítěte a potřebuješ být doma déle? Jedná-li se o 4.rok, tak tam už se nejedná o RD, zaměstnavatel ti musí schválit neplacené volno (a je jen na něm, zda schválí nebo ne).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18650
13.11.19 09:11

Normálně, do hlavičky/nadpisu dej Žádost o prodloužení rodičovské dovolené.

A pak klasicky: Já xy, rč. xxxxxx žádám o prodložení rodičovské dovolené čerpané na dítě ZŽ, narozené, do datum.

S pozdravem XY

Hlavně to pošli dřív, než Ti uplyne konec té předchozí žádosti. Pokud to nebudeš posílat mailem, tak do pošli doporučeně s dodejkou.

Případně se poptej personalistky, v některých zaměstnáních preferují vlastní formuláře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13548
13.11.19 09:14

Jestli myslíš prodloužení po 3. narozeninach dítěte, tak už nežádáš o rodičovskou dovolenou, ale jenom o neplacené volno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16011
13.11.19 10:02

Já zadala o neplacené volno po třetím roce a připojila jsem k tomu papír o nepřijetí do státní školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.19 10:14

Já byla včera u personalistky a ta říkala že mám jen sepsat žádost, že chci být doma do 4 let dítěte. Nic o neplaceném volnu neříkala. A na pojišťovnu asi taky raději zajít, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9906
13.11.19 10:17

@Lusy1989 Nic jako RD na 4.rok věku neexistuje. Musí to být neplacené volno, ale možná to takhle na personálním myslela. Já to udělala tak, že jsem si na úřadě roztáhla RP až do požadovaného věku (chodilo mi jen pár stovek měsíčně) a tudíž mi stále platil stát zdravotní, nemusela jsem to řešit na pojišťovně nebo se zaměstnavatelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.19 10:18
@Hanka1 píše:
Já zadala o neplacené volno po třetím roce a připojila jsem k tomu papír o nepřijetí do státní školky.

To je trochu hazard ne? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.19 10:25

Však ano já mám rodicak natahnuty až do května a pokud se tedy schválil budu peníze pobírat až do 4 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9906
13.11.19 10:26

@Lusy1989 Pak je to v pořádku, tak jen podat Žádost o prohloubení péče o dítě do 4 let. Takhle se to přesně jmenovalo u nás. Vzor jsem stáhla někde na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9906
13.11.19 10:27

Tady to je, poslední odstavec:
https://dumfinanci.cz/…m-souhlasit/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.19 10:28

Jsme to blbě vysvětlila, a ještě anonymně se teď dívám :grin:
Prostě malá má 3 roky teď v listopadu, ale já rodičovský příspěvek budu pobírat minimálně do května + pokud bude 80 tis navíc tak až do listopadu příštího roku. Tudíž tedy žádné neplacené volno, stačí jen ta žádost.
Moc děkuji za vysvětlení a za pomoc. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.19 10:29

@unuděná jste skvělá děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.19 10:32
@Lusy1989 píše:
Jsme to blbě vysvětlila, a ještě anonymně se teď dívám :grin:
Prostě malá má 3 roky teď v listopadu, ale já rodičovský příspěvek budu pobírat minimálně do května + pokud bude 80 tis navíc tak až do listopadu příštího roku. Tudíž tedy žádné neplacené volno, stačí jen ta žádost.
Moc děkuji za vysvětlení a za pomoc. Děkuji

Jak jako žádné neplacené volno? Pro tebe a spol zejména číst konec článku : Protože není na neplacené volno právní nárok, tak zaměstnavatelé vycházejí vstříc jenom seriózním a zodpovědným zaměstnancům, které rozhodně chtějí po vyčerpání neplaceného volna ve firmě vidět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9906
13.11.19 10:35

Jojo, je to neplacené volno a zaměstnavatel ti ho nemusí schválit, bacha na to. Čtvrtý rok už nemá povinnost ti místo držet a je jen na jeho vůli a tvém vstřícném přístupu, zda ti umožní NV. Jestli třeba spoléhal, ž k 1.12. nastoupíš a teprve teď řešíš, že ne, tak si dovedu představit, že se bude s NV kroutit. Ale jestli ti na personálním řekli, ať pošleš žádost, tak snad to bude ok. Jo a dolož jim, že za tebe zdravotní platí stát na základě pobírání rodičáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama