Žádost o azyl a partnerství

95
5.1.19 23:44

Žádost o azyl a partnerství

Zdravím holky.Snad mi tady někdo poradí z vlastní zkušenosti, jelikož na netu je spousta informací, ale nic o čem chci vědět já.
S přítelem(Kubáncem)jsem se seznámila v říjnu v práci a byla, teda je láska. Jenže práce mu tady skončila a tak požádal o azyl. Bohužel vízum mu skončilo 30.12.2018 a 2.1. jel do Brna na příjímací středisko. Nechali si ho tam.
7.1. má azylový pohovor
Jaké důvody uvést aby mohl tady zůstat?
Vím, že musí říkat pravdu.
Bude mu stačit, když řekne proč se nechce vrátit do své země, že chce tady nadále zůstat a pracovat, žít se mnou a s mojí dcerkou? Určitě se budeme chtít vzít a založit rodinu.
Nechceme o sebe přijít. Moc se milujeme.
Mám hrozný strach že mu tady pobyt nepovolí a vyhostí.
A kdyby se to náhodou stalo(ale to fakt nechci),co se dá pak dělat?
Letět na Kubu a vzít si ho tam?
Jen se ptám :mrgreen: budu se za chviličku rozvádět se svým současným mužem

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
12081
5.1.19 23:51

A proč proboha žádal o azyl, namísto toho, aby si našel jinou práci, třeba u jiné agentury?

Takhle nesmí rok legálně pracovat a azyl samozřejmě nedostane, protože jaksi k tomu není důvod, jen mu vypršelo pracovní vízum.

Zajdi do nějaké poradny pro cizince a nech si vysvětlit možnosti. A doufej, že budete mít alespoň pár měsíců procesu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1245
6.1.19 00:02

Nevím, nechci nějak soudit, ale moc dlouho ho neznáš, abys ho hned nechala bydlet s malou dcerou, z toho bych osobně měla strach.. Jinak měla jsem za sousedy mladý pár- on Kubanec a ona Česka.. první půlrok jako hrdlicky, on galantni, milý… a poté zlom, začal ji mlátit, ona ho možná taky, to nedokážu posoudit, časté hlasité hádky. Prostě jiná kultura- tak se moc neukvapuj a zkus ho déle poznávat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
6.1.19 00:05

@Ou protože mu to poradil jeho přítel,který je taky Kubánec a prošel si tím samým.A za druhé by neměl kde bydlet.Ono tady najít zaměstnavatele,který zprostředkuje i ubytování není snadné najít.A bohužel bylo na to dost málo času:(Tady agentury hlavně berou cizince-Poláky,Slováky,Maďary(toť vše),ano ti to mají s ubytováním.
Jenže to by byl tady dva tři měsíce a čau.Moc moc rádi propouštějí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
6.1.19 00:09

@Beckyttine5 tak ono nezáleží na kultuře,ale na povaze toho jedince.
Já se po měsíci stěhovala ke skoro exmuži.Neznala jsem ho,nevím jaký byl.Teď?Po pěti letech?Poznala jsem jeho druhé já:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.19 00:11

Tak pak můžeš případně požádat o azyl na Kubě ty, když tak moc chcete být spolu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
6.1.19 00:17

@zrezlá plechovka jelikož mám těsně před rozvodem,tak by to nešlo.A mám tu dceru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4898
7.1.19 09:26
@Katkafaj píše:
@Beckyttine5 tak ono nezáleží na kultuře,ale na povaze toho jedince.
Já se po měsíci stěhovala ke skoro exmuži.Neznala jsem ho,nevím jaký byl.Teď?Po pěti letech?Poznala jsem jeho druhé já:(

To ses poucila, kdyz ted po 2 mesicich planujes svatbu a spolecny zivot, prestoze uz nemas zodpovednost jen za sebe. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
7.1.19 10:17

Ty si troll, že :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K K
636
7.1.19 12:03

Elegantni reseni je, aby zacal studovat VS/doktorat v CR.

Jak je to s vizy v CR: https://www.mvcr.cz/…uhodobe.aspx

Vcelku schudne se zda byt vizum na zaklade pozvani - akorat s timto vizem jiste neni mozne legalne pracovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama