Žádost o české občanství a svatba

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 22:22

Žádost o české občanství a svatba

Ahoj holky,

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost se žádostí o české občanství. Snad tady natrefim, na nějakou úředníci.

Jsem původně Slovenka, ale mám MŠ, ZŠ, SŠ i VŠ v ČR a žiju zde 25 let a předpokládám, že by mi měli přiznat české občanství. Celé roky jsem se žádosti vyhýbala, kvůli složité administrativě a žila jsem tady tedy jako Slovenka s trvalým pobytem.

V srpnu 2021 jsem se rozhodla o české občanství zažádat. Bylo mi řečeno, že by mi ho měli schválit ale mám to čekat až v tak v srpnu 2022.

V září 2021 mě přítel požádal o ruku. Následně v prosinci jsem zjistila, že jsem těhotná a pustili jsme se do svatebních příprav a máme termín v červnu 2022.

Úplně mi vypadlo, že jsem v tom srpnu podala žádost o to české občanství :roll: no a teď si nejsem jistá, že kdyby mi ho schválili, tak jestli to bude platné i přesto, že se mezitím vdám a změním příjmení a žádost byla na to původní.

Dále nevím, jak to bude když si Čech bude brát Slovenku s trvalým pobytem v ČR :nevim: a jestli budu mít v oddacím listě uvedeno rodné číslo slovenské nebo přidělené české :think:

A nevím jestli mi po přidělení českého občanství dají jiné rodné číslo tak zase bych v oddacím listu měla staré a v občanském průkazu jiné. :roll:

Nejjednodušší by bylo vzít se až po přidělení českého občanství ale to my vzhledem k miminku čekat nemůžeme a nechceme.

Máte některá zkušenost? :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8.1.22 04:39

Nejsem úřednice ale žádala jsem o občanství.
Mně říkala úřednice že pokud bude nějaká změna tak mám nahlásit na ministerstvu vnitro.
Rodné číslo v oddacim listě mám uvedené české ( vdávala jsem se s ukrajinským občanstvím ).
Po přidělení státního občanství rodné číslo se ti ne změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19703
8.1.22 07:17

Doplnis svoji puvodni zadost o nastale zmeny. Tedy, ze jsi se vdala a zmenila prijmeni. K tomu dolozis oddaci list. To je vse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 12:56
@Jasminka21 píše:
Nejsem úřednice ale žádala jsem o občanství.
Mně říkala úřednice že pokud bude nějaká změna tak mám nahlásit na ministerstvu vnitro.
Rodné číslo v oddacim listě mám uvedené české ( vdávala jsem se s ukrajinským občanstvím ).
Po přidělení státního občanství rodné číslo se ti ne změní.

Děkuji moc za zkušenost :hug: takže mám oznámit po svatbě na ministerstvo vnitra, že jsem se vdala?
Takže když mi přidělí české občanství tak mi zůstane to přidělené české rodné číslo, které mám už teď jo?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 12:58
@cecetka píše:
Doplnis svoji puvodni zadost o nastale zmeny. Tedy, ze jsi se vdala a zmenila prijmeni. K tomu dolozis oddaci list. To je vse.

Tak naštěstí by to neměl být problém :D nadávám si, že jsem se do žádosti o občanství nevrhla dřív :roll: stejně jsem měla slovenské občanství jen kvůli rodičům a na Slovensku jsem žila jen do mých 5 měsíců…

• Citovat
  • Nahlásit
8.1.22 15:59

Ano musíš oznámit na ministerstvu vnitro že jsi se vdala a přiložit kopii oddaciho listu.
Pokud jsi z Prahy tak je to na Pražského povstani. A ano rodné číslo mi zůstalo stejně co jsem měla před občanstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat