Žádost o hypoteku - velké dilema

7.10.21 00:01

Žádost o hypoteku - velké dilema

Ahoj,

s manželem se chystáme vzít si hypotéku, ale problém je, že jsem manželovi neřekla o svých půjčkách z dřívějška, které stále splácím.
On už byl v bance a nebude z jeho strany problém hypotéku získat (má na sebe hypotéku predschvalenou). Jako manželé si ji ale musíme vzít společně. Já mám sice půjčky, ale mám zároveň poměrně vysoký plat, takže by to na získání hypotéky nemělo vliv, ale nechci mu ublížit a o zatajench půjckach rikat (půjčka + kontokorent).

Otázka tedy zní co s tím?

1. Při žádost o hypoteku můžu zatajit své půjčky. Banka si určitě bude půjčky ověřovat. Otázka ale je, zdali nám hypotéku i tak dají a nebudou se na půjčky vyptavat. Jak jsem psala, plat mám vysoký a kdybych je přiznala, tak by určitě problém v získání hypotéky nebyl. Na schůzky do banky ale chodíme s manželem vždy společně, takže kdyby se na zatajene půjčky zeptali, tak se asi propadnu do země.
  1. přiznat se manželovi a čelit možnosti, že už mi třeba nikdy neuvěří.

Upřímně preferuji první možnost, ale ráda bych se zeptala, jestli má někdo podobné zkušenosti a jestli zatajeni půjčky při žádosti o hypoteku projde a nebudou se na to vyptavat?

Moc předem děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11271
7.10.21 00:16

Samozřejmě, že si všechny dluhy vyjedou. Po nás chtěli i kolik platíme cca za jídlo, telefony atd. Hypotéka není zrovna malý závazek, tam lustruji opravdu vše. Být tebou tak jdu s pravdou ven, což jsi měla ještě před uzavřením manželství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
7.10.21 00:25

Banka to zjistí, šťourají fakt do všeho. Zvláště teď, kdy se podmínky neustále zpřísňují. Jinak dle mého poradce může být řádně splácená půjčka naopak plusem, dává to bance znamení, že klient plní své závazky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
7.10.21 00:34
@Anonymousssss píše:
Ahoj,

s manželem se chystáme vzít si hypotéku, ale problém je, že jsem manželovi neřekla o svých půjčkách z dřívějška, které stále splácím.
On už byl v bance a nebude z jeho strany problém hypotéku získat (má na sebe hypotéku predschvalenou). Jako manželé si ji ale musíme vzít společně. Já mám sice půjčky, ale mám zároveň poměrně vysoký plat, takže by to na získání hypotéky nemělo vliv, ale nechci mu ublížit a o zatajench půjckach rikat (půjčka + kontokorent).

Otázka tedy zní co s tím?

1. Při žádost o hypoteku můžu zatajit své půjčky. Banka si určitě bude půjčky ověřovat. Otázka ale je, zdali nám hypotéku i tak dají a nebudou se na půjčky vyptavat. Jak jsem psala, plat mám vysoký a kdybych je přiznala, tak by určitě problém v získání hypotéky nebyl. Na schůzky do banky ale chodíme s manželem vždy společně, takže kdyby se na zatajene půjčky zeptali, tak se asi propadnu do země.
  1. přiznat se manželovi a čelit možnosti, že už mi třeba nikdy neuvěří.

Upřímně preferuji první možnost, ale ráda bych se zeptala, jestli má někdo podobné zkušenosti a jestli zatajeni půjčky při žádosti o hypoteku projde a nebudou se na to vyptavat?

Moc předem děkuji!

To není dilema jen o manželovi, ale vůči bance je zatajení půjček při žádosti o úvěru pokus o úvěrový podvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.10.21 00:44

@catch-22 Nějaký nápad jak přiznat bance půjčky bez toho, aniž by to manžel zjistil? Žádost o hypoteku bude jen jedna společná pro oba a budeme ji podávat spolu, tudíž to do žádosti napsat nemohu :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
7.10.21 00:57
@Anonymousssss píše:
@catch-22 Nějaký nápad jak přiznat bance půjčky bez toho, aniž by to manžel zjistil? Žádost o hypoteku bude jen jedna společná pro oba a budeme ji podávat spolu, tudíž to do žádosti napsat nemohu :/

Jestli máš do té banky kontakt, tak bych zkusil se domluvit s poradcem před podpisem, že mu pak přijdeš dopodepsat doplněné prohlášení o svých závazcích než bude na stole před manželem. Jestli pak přijde schválení, tak už nebude důvod se k podkladům vracet.
Ale proč by na to přistupoval a Ty taky riskuješ, že Tě to nenechá vyměnit a odešle to na posouzení i s nepravdivými údaji.
Holt doufej, že se tomu člověku budeš líbit a nechá se oblbnout pěknou ženskou. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3519
7.10.21 01:25
@Anonymousssss píše:
@catch-22 Nějaký nápad jak přiznat bance půjčky bez toho, aniž by to manžel zjistil? Žádost o hypoteku bude jen jedna společná pro oba a budeme ji podávat spolu, tudíž to do žádosti napsat nemohu :/

Nezatloukala bych. Bojíš se, že by Ti muž nadále nevěřil, když mu to řekneš. Já bych se spíš bála, že se to provalí, protože náhoda je blbec. A to by bylo mnohem horší, než když mu to povíš sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
7.10.21 04:37

No chudák manžel. Já doufám, že to nijak před manželem neutajíš. Co když ti jednoho dne vypadne příjem (rodičovská, ztráta práce, nemocenská atd.)? To pak přijdeš za manželem, aby tvé dluhy, o kterých neví a na výdajové stránce s nimi nepočítá, splácel za tebe? Co když na to nebudete mít? 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9998
7.10.21 04:56

@Anonymousssss banka si je zjistí, to se neboj to za prvé. Za druhé je tohle zatajování pokus o úvěrový podvod s možností kriminálu. Takže jediná možnost, když chceš nadále lhát manželovi (good job mimochodem, co bys dělala při výpadku příjmů nebo když budeš na rodicaku? ) Je, si zařídit nějaké soukromé jednání při projednávání tohoto problému a doufat, že manžel neumí číst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
7.10.21 05:56

Dobra prasarna, chudak manzel :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6236
7.10.21 05:58

A jaka je to castka? Nemuzes to pred projednavanim splatit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 06:42

Nemůže ti půjčit někdo z rodiny? Byla jsem v podobné situaci nebudu tě odsuzovat, ale zkus se z toho nějak vymotat je to o nervy.

• Citovat
  • Nahlásit
4329
7.10.21 06:53

Zatajovani nema smysl. Banka si to zjisti, a pravidelne splacejici dluznik ji nevadi. V partnerstvi je to ponekud prasarna. Jestli mas slusny prijem, tak splatit dluh z kontokorentu by nemel byt problem a i u toho druheho dluhu bych se snazila to co nejdriv s bankou domluvit a predcasne doplatit. Nevim samozrejme o jake jde castky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5345
7.10.21 07:03

Podle mého názoru tohle zatajit prostě nejde. Banka to zjistí a manžel nakonec taky.

Nechápu, proč jsi mu to neřekla? Tvrdíš tady, jak máš vysoký plat a něco takhle důležitého zamlčuješ?

Vůbec bych se nedivila tomu, kdyby se manžel po zjištění něčeho takového chtěl nechat rozvést. Tohle je jeden z největších podrazů, co může partner tomu druhému udělat. Vždyť on si tě vzal za ženu ( předpokládám, že máte SJM) a ani neví, co máte společně na krku.

Řekni mu to. Jakmile se to dozví od jiných, bude to tisíckrát horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38800
7.10.21 07:06

Okamžitě mu to řekni. Vždyť to je pěknej podraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat