Žádost o mateřskou dovolenou

Anonymní
20.1.20 16:05

Žádost o mateřskou dovolenou

Ahoj holky, mám asi hloupý dotaz. Za pár dni nastupuji na mateřskou a v práci musím vyplnit žádost pro mého nadřízeného, jestli mě na mateřskou pustí. To je normální, nebo je to jen u nás?
Nemám s tim problém, jen mě zajímá jak je to jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2464
20.1.20 16:07

Žádost o mateřskou co ti dal gynekolog, nebo něco jiného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12413
20.1.20 16:09

Nemůže tě nepustit. Na mateřskou nastupuješ 6-8 týdnů před porodem a je to tvoje věc. Maximálně by tě nemusel pustit, pokud chceš odejít dřív a před tím čerpat řádnou dovolenou. A nebo by tě mohl požádat ať třeba odejdeš 6 týdnů před a ne 8. Ale pustí tě musí. Nepletes si to s něčím jiným.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882

Můžeš mu vyplňovat co chceš, ale on nic neschvaluje. Nemá právo ovlivnit, jestli člověk na mateřskou jde či nikoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Ne ne, ještě speciální žádost adresovaná přímo mému nadrizenému.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.1.20 16:13
@P4ja píše:
Nemůže tě nepustit. Na mateřskou nastupuješ 6-8 týdnů před porodem a je to tvoje věc. Maximálně by tě nemusel pustit, pokud chceš odejít dřív a před tím čerpat řádnou dovolenou. A nebo by tě mohl požádat ať třeba odejdeš 6 týdnů před a ne 8. Ale pustí tě musí. Nepletes si to s něčím jiným.?

To je jasný, že mě nemůže nepustit. Proto se divím. Prostě je to další papír na schválení k ničemu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
TRG
2292
20.1.20 16:14
@Anonymní píše:

To je divná hloupost. Asi nějaký interní předpis? Neděláš v nějaké mezinárodní / nadnárodní firmě? Že nastupuješ na mateřskou dovolenou v podstatě zaměstnavateli oznamuješ, nežádáš, aby tě na ni pustil. :nevim: Jako kdyby to byla nějaká divná zaběhlá praxe, něco ve smyslu „oficiálního interního oznámení“, tak to taky sepíšu, co už. Ale pokud tím „u nás“ nemyslíš jiný stát než ČR, tak nadřízený o propuštění na mateřskou fakt nerozhoduje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2292
20.1.20 16:16
@Anonymní píše:

A jaká má být textace, tak pro přiblížení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12413
20.1.20 16:16
@Anonymní píše:
Žádná taková přece není. Ani teď nemůžeš vědět, jak dlouho budeš na rodičovské, když se ještě dítko nenarodilo. Ano oznámení bych brala, že třeba 20.2. odcházím na PPM. To chápu.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 16:17

@TRG právě, že pracuji ve státní firmě :roll:
Divná hloupost, to si vystihla přesně. Já jdu na mateřskou poprvé a přišlo mi to divný, tak jsem se chtěla optat, jak je to jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
TRG
2292
20.1.20 16:17

A ještě mě napadá… Kdo ti o tom řekl? Není to jen nějaký moula z HR, co nepochopil rozdíl mezi dovolenou a mateřskou dovolenou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2292
20.1.20 16:19
@Anonymní píše:
@TRG právě, že pracuji ve státní firmě :roll:
Divná hloupost, to si vystihla přesně. Já jdu na mateřskou poprvé a přišlo mi to divný, tak jsem se chtěla optat, jak je to jinde.

U nás jsem odevzdala papírek od gynekologa. Všechny moje příbuzné a kamarádky ze všech možných firem odevzdávaly papírek od gynekologa a žádná nemusela poníženě žádat zaměstnavatele o dočasné propuštění ze svých služeb. :mrgreen:

Mimochodem, jaký je rozdíl mezi dovolenou a mateřskou dovolenou? Asi jako mezi křeslem a elektrickým křeslem. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 16:20

@TRG žádám o nástup na mateřskou dovolenou od… z důvodu terminu porodu…
A právě vtipné je, že je tam předepsano jmeno nadřízeného a schvaluji - neschvaluji.
Tento koncept mám přímo od personalisty s tím, ať si doplním datumy.

• Nahlásit
  • Citovat
TRG
2292
20.1.20 16:21
@Anonymní píše:
@TRG žádám o nástup na mateřskou dovolenou od… z důvodu terminu porodu…
A právě vtipné je, že je tam předepsano jmeno nadřízeného a schvaluji - neschvaluji.
Tento koncept mám přímo od personalisty s tím, ať si doplním datumy.

Oh, svatá prostoto… Vyplnila bych to, odevzdala, nepochybovala o schválení a myslela si něco o… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2292
20.1.20 16:22

… kdybych měla náladu, tak bych se zeptala personalisty, co se tím jako myslí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama