Žádost o nový RP, když jsem předchozí nestihla vyčerpat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janča_6
Stálice 52 příspěvků 10.03.18 17:43
Zadost o novy RP, kdyz jsem predchozi nestihla vycerpat

Zdravim, v rijnu jsem nastoupila na novou MD a nestihla jsem vycerpat predchozi RP. V souvislosti s tim jsem si nechala na socialce vyplnit „Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku“ a poslala jsem ho na pracak, aby mi ukoncili vyplaceni RP. V dubnu si pujdu na pracak zadat o novy RP. Moje otazka zni: Bude pracaku stacit „Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku“ vyplnene letos v lednu, kdyz se tyka stavajici PPM, nebo musim na socialku pro nove? U nas pracaku uz tradicne zasadne nezvedaji telefon a neodpovidaji na maily. Diky :)

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60885 příspěvků 3 inzeráty 10.03.18 18:26

@Janča6 N, jak se to vezme, jelikož se vždy k novému roku mění redukční hranice, tak bys správně měla mít jedno potvrzení na ukončení toho předchozího rodičáku a druhé na nový, ale pokud si měla PPM nedosahující ani první redukční hranice a máš ji tedy stále stejnou, tak by mělo stačit jen to jedno.

Kajak18
Kecalka 162 příspěvků 10.03.18 18:44

@Janča6
No mě bylo řečeno, že budu muset daný formulář donést znovu.

tininas
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 18:52

Ahoj.

Má zkušenost z praxe a si Tě moc nepotěším. Skutečně jsem potřebovala nové „Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku“.

Podstatná je totiž kolonka: „Dítě, které zakládá nárok na níže uvedené dávky“. A tam se vyplňuje jméno dalšího potomka.

Takže přímá úměra: nové dítě = nové čerpání = nové lejstro.

Njn. Úřední šiml zase zařehtal.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60885 příspěvků 3 inzeráty 10.03.18 19:34

@tininas Ale toho dalšího potomka už tam vyplňovala i před porodem, protože nárok na mateřskou zakládá to nenarozené dítě, nikoliv to, na které bere rodičák…

Kajak18
Kecalka 162 příspěvků 10.03.18 19:36

@j.a.n.i1
Nene, tuhle kolonku já vůbec vyplněnou neměla. Nemůžeš si tam napsat dítě, které ještě k datu vyplnění nebylo narozené.

Janča_6
Stálice 52 příspěvků 10.03.18 19:55

Ja tam teda to dite vyplnila, protoze nejprve vyrizeni nove PPM pozdrzel zamestnavatel, pak chvili trvalo socialce, nez mi vyplatila prvni davku. Ta mi prisla na ucet v den narozeni ditete. A potvrzeni formulare mi socialka vystavila v lednu. Tak si to pro jistotu vyridim znova. Chjo :(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60885 příspěvků 3 inzeráty 10.03.18 19:58

@Janča6 Tak pokud ho máš až z ledna, tak by mělo stačit… to už máš letošní.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60885 příspěvků 3 inzeráty 10.03.18 19:58
@Kajak18 píše:
@j.a.n.i1
Nene, tuhle kolonku já vůbec vyplněnou neměla. Nemůžeš si tam napsat dítě, které ještě k datu vyplnění nebylo narozené.

Což nic nemění na tom, že se žádné dítě nezměnilo, stále tam patří to samé.

Janča_6
Stálice 52 příspěvků 10.03.18 20:01

Obavam se, ze nejake redukcni hranice asi dosahuju.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60885 příspěvků 3 inzeráty 10.03.18 20:03
@Janča6 píše:
Obavam se, ze nejake redukcni hranice asi dosahuju.

No, pokud si tam byla v lednu, tak tam vlastně ještě můžeš mít loňské hodnoty, těžko říct, co tou dobu měli v počítači.

Janča_6
Stálice 52 příspěvků 10.03.18 20:12
@j.a.n.i1 píše:
No, pokud si tam byla v lednu, tak tam vlastně ještě můžeš mít loňské hodnoty, těžko říct, co tou dobu měli v počítači.

Aha, diky. Navic jsem ted nasla fotku toho vyplneneho formulare. Je z 29. 12. Vyrizovala jsem to postou. Takze ted uz mam jistotu, ze si to musim vyridit znova.

Diky vsem :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60885 příspěvků 3 inzeráty 10.03.18 20:33

@Janča6 Jojo, tak tím je to jistý…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Čtyři svatby a jeden pohřeb: Jak změnily osud Harryho z rebela v královský vzor

Je to opravdu výjimečný okamžik moderních dějin, královský syn z tradiční... číst dále >

Američtí Homolkovi: Rodina Meghan zůstala za zdí, na svatbě by dělali ostudu

Zatímco rozvedená americká herečka Meghan Markle, nově známá jako vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama