Žádost o příspěvek na dítě - jak moc zpětně?

Anonymní
18.5.18 14:03

Žádost o příspěvek na dítě- jak moc zpětně?

Ahoj maminky,
dokládají se prosím při této žádosti čvrtletní či roční příjmy? Když mi nyní v únoru přestali posílat rodičovský příspěvek (čímž nám poté vznikl na dávku nárok), kdy si o ni mohu zažádat? Když budu podávat žádost kde budou příjmy za rok 2017,neuznají mi ji…Kdy tedy nejdříve? Nějak se v tom neorientuji, na netu píší, že se vyplácí 3 měsíce zpětně, ale v žádosti musí být příjmy za celý rok??? znamená to, že když budu nyní rok bez příjmů, dávku stejně nedostanu? :jazyk: Děkuji moc z odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51944
18.5.18 14:06
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
dokládají se prosím při této žádosti čvrtletní či roční příjmy? Když mi nyní v únoru přestali posílat rodičovský příspěvek (čímž nám poté vznikl na dávku nárok), kdy si o ni mohu zažádat? Když budu podávat žádost kde budou příjmy za rok 2017,neuznají mi ji…Kdy tedy nejdříve? Nějak se v tom neorientuji, na netu píší, že se vyplácí 3 měsíce zpětně, ale v žádosti musí být příjmy za celý rok??? znamená to, že když budu nyní rok bez příjmů, dávku stejně nedostanu? :jazyk: Děkuji moc z odpovědi.

ted je to nově a vždy jen poslední čtvrtletí ;), žádné příjmy za celý rok tak to bylo dřív ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
18.5.18 14:11

Je to stejne jako u prisp. na bydleni. V tomto čtvrtletí se do konce června museji dokladat příjmy za prvni čtvrtletí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.18 14:14

@Markéta80 aha, děkuji, takže když mi ten poslední rodičák došel 12.3., tak si mohu zažádat až v červenci za příspěvky z měsíců duben, květen, červen-chápu to dobře? :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
4446
18.5.18 14:14

Trošku se vetřu s otázkou.
Máme tři děti do 5-ti let. Jaké maximální příjmy rodiny mohou být, abychom mohli požádat o příspěvky na děti? Počítá se do těchto příjmů PMM a rodičovská?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51944
18.5.18 14:32
@Anonymní píše:
@Markéta80 aha, děkuji, takže když mi ten poslední rodičák došel 12.3., tak si mohu zažádat až v červenci za příspěvky z měsíců duben, květen, červen-chápu to dobře? :mavam:

přesně tak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
18.5.18 14:35
@Sion píše:
Trošku se vetřu s otázkou.
Máme tři děti do 5-ti let. Jaké maximální příjmy rodiny mohou být, abychom mohli požádat o příspěvky na děti? Počítá se do těchto příjmů PMM a rodičovská?

Na úřadě mi bylo řečeno 2,4 násobek životního minima pro rodinu ale určitě se to asi bude lišit dle počtu členů rodiny. Myslím jako že jiné životní minimum má rodina 3 členná a jiné 5 členná. Započítavat se bude určitě i mateřská nebo rodičovská plus příjem přítele či otce dětí. :kytka:

Dávka poskytovaná při čistém příjmu do 2,4násobku životního minima, náleží rodinám s nezaopatřenými dětmi.

Výše přídavku měsíčně:

dítě do 6 let: 500 Kč
od 6 do 15 let: 610 Kč
od 15 do 26 let: 700 Kč
Příklady příjmů, kdy vznikne nárok na dávku:

Dva dospělí a jedno dítě 5 let: 18 504 Kč
Dva dospělí a dvě děti 3 a 7 let: 23 640 Kč
Jeden dospělý, dvě děti 7 a 16 let: 18 552 Kč
Co doložit:

potvrzení o příjmu za předcházející kalendářní rok (do příjmu se počítá i rodičovský příspěvek)
potvrzení se dokládají vždy do 30. září
lze žádat až tři měsíce zpětně
Zdroj: https://finance.idnes.cz/…/viteze.aspx?…

aha tak ted je to více.

https://www.skrblik.cz/…vek-na-dite/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama