Žádost o příspěvek na péči - roční dítě

Anonymní
20.9.21 12:42

Žádost o příspěvek na péči - roční dítě

Ahoj,

žádal nebo pobírá někdo Příspěvek na péči o dítě? Nejlépe pro malé dítě?

Doporučili nám zažádat o příspěvek v Rané péči, ale nabírám pocit, že na něj nárok mít nebudeme.

Vyplňuji přílohu k žádosti o PnP, jaký rozsah pomoci poskytuju mému dítěti.

Jenže moje dítě má rok, poskytuju mu veškerou péči stejně jako někdo jiný zdravému dítěti + Vojta + několikrát týdně terapeuti nebo doktoři. Jinak rozdíl mezi zdravým/nemocným dítětem v péči nemáme - je mu prostě rok. Čekají nás nějaké hospitalizace a terapie, které nehradí pojišťovna.

Anonym - zdravotní stav dítěte

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54009
20.9.21 12:44

Klidně to zkus, ale právě se to posuzuje co by zvládlo ve stejném věku zdravé dítě což u ročního je péče i u zdravého vysoká. Dodej co nejčerstvější zprávy od lékařů a uvidíš. jen to trvá dlouho, ale nic horšího než že to zamítnou se nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 12:47
@Markéta80 píše:
Klidně to zkus, ale právě se to posuzuje co by zvládlo ve stejném věku zdravé dítě což u ročního je péče i u zdravého vysoká. Dodej co nejčerstvější zprávy od lékařů a uvidíš. jen to trvá dlouho, ale nic horšího než že to zamítnou se nestane.

No přesně, to si říkám taky, kdyžtak nám to jen zamítnou. Ale ty terapie, co nehradí pojišťovna, jsou drahé.. Nějak bychom to zvládly, ale s těmi penězi by to bylo snazší.

• Citovat
  • Nahlásit
54009
20.9.21 12:49
@Anonymní píše:
No přesně, to si říkám taky, kdyžtak nám to jen zamítnou. Ale ty terapie, co nehradí pojišťovna, jsou drahé.. Nějak bychom to zvládly, ale s těmi penězi by to bylo snazší.

fakt záleží co napíši lékaři, ale s ničím bych moc nepočítala. Já žádala když měl syn 4r a to už se pozná že je tam dost rozdíl oproti zdravému dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2495
20.9.21 13:25

Určitě bych to zkusila, ale moc bych s tím nepočítala. Ono se to bere jako co nezvládá oproti zdravým dětem, což v tomto věku, i kdyby byl jen ležící a moc nevnimajici, tak je k ničemu. I zdravé roční dítě potřebuje péči 24/7, krmit, přebalovat, oblékat, nezvládá orientaci v prostoru, čase… a hospitalizace, vojtovka nebo obihani doktorů taky není důvod, to absolvuje i spousta „zdravych“ děti… ale fakt to zkus, uvidíš, hodně záleží na doktorech, co napíšou a jak to posoudí. Hodně štěstí. Já o tom uvazuju u našeho prostredniho, ale tam si myslím, že šance je nulová. Nicméně zkusím to asi taky. Za zkoušku člověk nic nedá a co si budeme povídat, i těch pár korun se u těchto dětí hodí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
20.9.21 13:32

Ahojky, taky to chci za měsíc zkusit, syn má potíže s očima. Co jsem četla, tak to mnoha lidem přiznali, takže proč ne u Vás. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 13:33
@Midaku píše:
Určitě bych to zkusila, ale moc bych s tím nepočítala. Ono se to bere jako co nezvládá oproti zdravým dětem, což v tomto věku, i kdyby byl jen ležící a moc nevnimajici, tak je k ničemu. I zdravé roční dítě potřebuje péči 24/7, krmit, přebalovat, oblékat, nezvládá orientaci v prostoru, čase… a hospitalizace, vojtovka nebo obihani doktorů taky není důvod, to absolvuje i spousta „zdravych“ děti… ale fakt to zkus, uvidíš, hodně záleží na doktorech, co napíšou a jak to posoudí. Hodně štěstí. Já o tom uvazuju u našeho prostredniho, ale tam si myslím, že šance je nulová. Nicméně zkusím to asi taky. Za zkoušku člověk nic nedá a co si budeme povídat, i těch pár korun se u těchto dětí hodí..

Ano, vidím to stejně. Ale říkám si, proč ten příspěvek existuje od 1 roku dítěte?

Je to padlé na hlavu, protože dítě nezvládne jiné věci než druhé, tak si zaslouží příspěvek? To je spíš bolestné, než příspěvek na péči.

• Citovat
  • Nahlásit
15249
20.9.21 13:37
@Anonymní píše:

Je to prispevek na peci, ne na terapie.
Podle me je to v tomhle veku nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 13:43
@Lucie_Sx píše:
Je to prispevek na peci, ne na terapie.
Podle me je to v tomhle veku nesmysl.

A co tím prosím tedy myslí konkrétně?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 13:47

Z vlastní zkušenosti - odborná lékařka mého dítěte, mi při psaní posudku řekla, že absolutně s příspěvkem nebude problém. To samé jeho pediatr.
Ale… Zamítli mi to hned několikrát, až jsem se dopracovala k posudkové komisi do Prahy, kde nám ho nakonec přiklepli. Ten nejnižší.
Stalo mě to nekonečné martyrium nervů, dopisů a odvolání. Trvalo to přes rok. Můj chlap mi řekl, ať se na to vys..u, se takhle prosit a ponižovat.
Přitom na klukovi je postižení viditelné a má plno omezení..
Zažádali jsme po jeho druhém roce a podle paní ze sociálky jsme nejmladší v okrese, kdo žádal.
Podle mne záleží hodně na komisi a okrese, kde žádáte. Znám děti, co to dostaly na intoleranci laktózy (přeji jim to)..
Moje dítě si ani kvůli kožní nemoci nemůže pohrát v písku, navštěvovat běžnou školku, kde mi ho v průběhu dne neošetří…atd.
Dělala jsem to jen a jen kvůli němu, už tak bude mít život těžký…
Se mnou v Praze byla paní s desetiletým synem s epilepsií a viditelně měl nějaké slabší mentální postiženi a nedostali to…
Doporučuji chovat se slušně a netvářit se, jako že jsi tam jdu pro peníze…Někteří tam dělali bordel a řvali po komisi (3 lékařky v důchodu podle mne). Ten den nás tam bylo 6 a dostali jsme to jen my…
Ale určitě to za zkoušku stojí a když to neklapne, zažádat po nějaké době opakovaně. Jen připomínám, je nezajímá, kolik stojí rehabilitace a léky, dostáváte příspěvek podle toho, co dítě nezvládá a u malých dětí se běžná péče o batole vůbec nezapočítává…
Prosím anonym - zdravotní stav dítěte.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 13:57

Lékař rozumí diagnóze, nikoliv příspěvku na péči. 20 let jsem dělala sociální pracovnici a s lékaři spolupracovala. Takže mě se osvědčilo prostudovat kritéria na přiznání PnP, stanovila jsem si, která kritéria nezvládá, to jsem sesumírovala v rámci postižení a předložila lékaři s tím, že by velmi pomohlo, kdyby to do lékařské zprávy vyspecifikoval. Tím se šance na přiznání PnP velmi zvyšuje. Jedna lékařka mi dokonce velmi děkovala, že tato kritéria nezná. Já jí tehdy napsala celou A4 s pokyny, jak tu zprávu napsat. Vyšlo to. Takže to nenechávej jen na ostatních a bojuj.

• Citovat
  • Nahlásit
15249
20.9.21 13:57
@Anonymní píše:
A co tím prosím tedy myslí konkrétně?

No kdyz pecujes treba o seniora, ktery potrebuje dohled, nemuzes kvuli tomu do prace, tak ti to jednak velice uboze nahrazuje plat, a jednak si z toho zaplatis pecovatelku, aby sis mohla dojit aspon nakoupit a nekdo byl doma.

S ditetem jsi na rodicaku, mas rodicovsky prispevek a mimino si muzes brat ven s sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 14:05

Já mám dceru diabeticku, bylo jí 8 let když onemocněla. Příspěvek dostala, je to totiž posuzování co nedokáže sama. Spočítat jídlo, odhadnout množství inzulínu a třetí řešení hypoglykemie a hyperglyk. Ten posuzovany musí splnit myslím minimálně 3 body. Ale záleží co a jak napíše doktor a taky kdo sedí tam, kde to schvalují bohužel. Mají na vyřízení půl roku.

• Citovat
  • Nahlásit
15249
20.9.21 14:13
@Anonymní píše:
Já mám dceru diabeticku, bylo jí 8 let když onemocněla. Příspěvek dostala, je to totiž posuzování co nedokáže sama. Spočítat jídlo, odhadnout množství inzulínu a třetí řešení hypoglykemie a hyperglyk. Ten posuzovany musí splnit myslím minimálně 3 body. Ale záleží co a jak napíše doktor a taky kdo sedí tam, kde to schvalují bohužel. Mají na vyřízení půl roku.

Ano, hodnoti se, jestli se clovek sam naji, napije, pripravi si jidlo, oblece, dojde na zachod atd.
Nebo jestli na to potrebuje druhou osobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 14:13

Můj syn má poškozený mozek (krvácení). Má opožděný vývoj asi o 4 měsíce. Jednu ruku používá jen trochu (jako páku), předmět v ní neudrží.

Plazí se svým zvláštním způsobem, sám se neposadí. Když ho posadím, sedí, ale občas spadne.

Mentálně zatím vypadá v pořádku. Papá, žblechtá, zdravou ruku používá normálně, paci paci nebo takové věci prostě nedokáže (protože tu ruku nepoužije)..

Jinak já jsem pokorná, když příspěvek nedostaneme, tak nedostaneme.. Ale s penězi by bylo líp, mohli bychom si víc vymýšlet v léčbě.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat