Žádost o řidičský průkaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zr25
Povídálka 12 příspěvků 28.07.19 22:31
Žádost o řidičský průkaz

Ahoj, potřebovala bych poradit. Již od května mám udělané zkoušky z AŠ na sk. B problém je v tom, že zažádat si můžu až den po mých 18. narozeninách. Narozeniny mám až koncem srpna a ráda bych už od září jezdila. Dočetla jsem se, že s nezletilými musí na úřad přijít jeden ze zákonných zástupců, ale nikde nebylo psáno jestli se jedná pouze o řidičské průkazy do 18 let nebo i na auto. Pokud s tím máte někdo zkušenosti nebo o tom něco víte děkuji za rady. :)

Reakce:
jege
Závislačka 3614 příspěvků 28.07.19 23:30

1. žádost o řidičské oprávnění a řidičský průkaz (vzor RP102)

• žádost lze podat až v době, kdy žadatel dosáhl věku stanoveného pro udělení řidičského oprávnění (např. žadateli o řidičské oprávnění skupiny vozidel B musí být v okamžiku podání žádosti 18 let); to neplatí, pokud se žadatele týká některá z výjimek určených zákonem
zr25
Povídálka 12 příspěvků 29.07.19 04:49

@jege to sice ano, ale pokud jste dobře četl/a tak dalším bodem je toto:  na žádosti musí být podpis zákonného zástupce, jestliže o řidičské oprávnění žádá
osoba, která není plnoletá (18 let) :)

jege
Závislačka 3614 příspěvků 29.07.19 10:22

Ale to se vzájemně nevylučuje. Pokud žádáš v 15 letech na moped, tak musíš mít 15 let + podpis zákonného zástupce. Nebo pokud se Tě týká některá z výjimek určených zákonem, které jsem ale nenašel.

zr25
Povídálka 12 příspěvků 29.07.19 15:31

@jege
Ale vyloženě psano, že na auto si zadat nemůžu tam taky není tak nevim. Zkusím to a buď mi řeknou ať přijdu za 14 dní nebo to udělají.

jege
Závislačka 3614 příspěvků 29.07.19 15:37

@zr25 Zkus, ale pro mě je to jasné, platí obě podmínky současně, ne jedna nebo druhá, takže potřebný věk + podpis zákonného rodiče, pokud ten potřebný věk je nižší než 18+.

Váš příspěvek
Reklama