Žádost o roční zúčtování po rozvázání PP?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.1.22 09:48

Žádost o roční zúčtování po rozvázání PP?

Dobrý den, je tu prosím někdo, kdo by mi poradil, jestli mohu zažádat o roční zúčtovàní daně i po rozvázání PP (nebo spíš, když mi PP k 31.1.končí).

Minulý rok v tuto dobu mi běžela mateřská dovolená, před nástupem na rodičovskou dovolenou jsem zažádala o čerpání ŘD u zaměstnavatele, takže jsem měla příjem podléhající dani z příjmu.

Teď mi pracovní poměr končí k 31.1. u zaměstnavatele, pořád pobírám rodičovský příspěvek a k 1.2. budu mít nový HPP.

Mohu si u toho původního zaměstnavatele ještě zažádat o roční zúčtovaní? Ještě do konce ledna jsem vedená jako jejich zaměstnanec.

A další věc..má to vůbec smysl? Ale myslím, že by se mi mohla vrátit celá sleva na poplatníka? Uvažuji správně?

Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70
28.1.22 10:18

Co třeba zvednout telefon a zavolat na personální? Jako osobně si myslím, že tě pošlou do háje, ale třeba ne, nicméně to ti tu my nepovíme :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 10:24

Asi mám své důvody, proč volat nechci. Myslím, že někdo, kdo tomu rozumí, poradit umí.
Od toho se tady ty diskuze vedou.

• Citovat
  • Nahlásit
70
28.1.22 10:31
@Anonymní píše:
Asi mám své důvody, proč volat nechci. Myslím, že někdo, kdo tomu rozumí, poradit umí.
Od toho se tady ty diskuze vedou.

Ale ono to v každé firmě může být jinak, tady nejde o to, jestli tomu někdo rozumí nebo ne. A když máš takový problém tam zavolat, vážně s nima chceš řešit svoje roční zúčtování? Víš, že s nima asi budeš muset ohledně toho komunikovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 10:38

…nevím, proč se k tomu vůbec vyjadřujete, když poradit neumíte…

Na tohle nejsou firemní směrnice, ale zákony. Myslím si, že uvažuji správně, jen chci, aby mi to někdo potvrdil, to je celé…ale děkuji za váš názor, tolik času nemám, abych se věnovala diskuzím, kterým nerozumím, vy jste asi šťastný člověk. Hezký den.

• Citovat
  • Nahlásit
27939
28.1.22 11:08

Mně daňové normálně dělal bývalý zamestnavatel. Skončila jsem tam v říjnu. Měli všechny podklady, uplatňovala jsem i příspěvky odborům a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 11:12
@andelka83 píše:
Mně daňové normálně dělal bývalý zamestnavatel. Skončila jsem tam v říjnu. Měli všechny podklady, uplatňovala jsem i příspěvky odborům a tak.

Moc děkuji za reakci.

• Citovat
  • Nahlásit
14771
28.1.22 11:19

Pokud si čerpala řádnou dovolenou, tak ho pozadej. Ale celá sleva na poplatníka se ti nejspíš nevrátí, to by si musela mít hodně velkou výplatu. Vrátí se ti co ti bylo odvedeno na daních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82443
28.1.22 11:30
@Sybill píše:
Ale ono to v každé firmě může být jinak, tady nejde o to, jestli tomu někdo rozumí nebo ne. A když máš takový problém tam zavolat, vážně s nima chceš řešit svoje roční zúčtování? Víš, že s nima asi budeš muset ohledně toho komunikovat?

Ne, nemuze to byt v každé firme jinak, pokud zamestnanec do 15.2. pozada, tak jsou povinni to zuctovani udelat, pokud jsou samozřejmě splneny podminky aby stacilo zuctovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82443
28.1.22 11:32
@JancaS84 píše:
Pokud si čerpala řádnou dovolenou, tak ho pozadej. Ale celá sleva na poplatníka se ti nejspíš nevrátí, to by si musela mít hodně velkou výplatu. Vrátí se ti co ti bylo odvedeno na daních.

Presne tak. A jeste je tedy podminka mit podepsane prohlášení poplatnika na minuly rok, aby ti to zuctovani mohli provest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 11:37
@j.a.n.i1 píše:
Presne tak. A jeste je tedy podminka mit podepsane prohlášení poplatnika na minuly rok, aby ti to zuctovani mohli provest.

Moc děkuji za reakce, prohlášení podepsáno bylo skrz to čerpání ŘD.

Tak půjdu to pořešit, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
7249
28.1.22 11:38

Tak jak píšou @JancaS84 @j.a.n.i1 . Pokud požádáš do 15.2. a doložíš všechny podklady, musí zaměstnavatel roční zúčtování provést. Podívej se do výplatnice, jestli nějaká daň vůbec sražena byla, jestli má vůbec cenu žádat. Sleva je sleva, ta snižuje daň, ale nevrací se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 11:46
@Hanula1212 píše:
Tak jak píšou @JancaS84 @j.a.n.i1 . Pokud požádáš do 15.2. a doložíš všechny podklady, musí zaměstnavatel roční zúčtování provést. Podívej se do výplatnice, jestli nějaká daň vůbec sražena byla, jestli má vůbec cenu žádat. Sleva je sleva, ta snižuje daň, ale nevrací se.

Ještě mě napadlo, jestli by si mě nemohl uplatnit v ročním zúčtování manžel, ale ten rok mně přišly 2 mateřské plus to čerpání ŘD, a pak už mi chodil jen rodičák 10 měsíců, ten se nezapočítává do příjmů, že?…u té MD a čerpání ŘD bych musela ověřit, zda jsem nepřesáhla částku 68tis. Kč? Nebo tak nejde…?

• Citovat
  • Nahlásit
7249
28.1.22 11:49

Pokud bude mateřská + dovo menší než 68tis. může si tě manžel uplatnit. Ale to nemá s tvým ročním zúčtováním nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 11:59
@Hanula1212 píše:
Pokud bude mateřská + dovo menší než 68tis. může si tě manžel uplatnit. Ale to nemá s tvým ročním zúčtováním nic společného.

L

Ano, rozumím.

Ale tak čistě teoreticky…kdybych teda nepřesáhla tu hranici 68tis. Kč, manžel si mě může uplatnit se slevou 24tis. Kč, nebylo by to tedy pro nás výhodnější?

Nevím, proč jsem měla zato, že mi náleží sleva na poplatníka za celý rok…

Možná proto, že jsem měla zafixované, že když jsem nastoupila do práce po škole, měla jsem nejlepší vratku z ročního zúčtování a právě jsem měla zato, že to bylo díky té slevě na poplatníka. (nástup 9.měsíc a poplatník uplatněn za celý rok)

Tak to asi teda nefunguje? :D

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat