Žádost o rodičovský příspěvek, co přikládáte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
fanča
Kecalka 249 příspěvků 19.11.09 14:13
žádost o rod. přísp. - co přikládáte?

Zdravím všecky, mám dotaz ohledně žádosti o RP. Na formuláři je napsáno, že je třeba doložit Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku. Dávali jste to s žádostí potvrzené od zaměstnavatele nebo ze sociálky, nebo to nejni třeba???
Jedna sousedka mi řekla, že ne a druhá, že jo :think: Díky!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
petra79
Echt Kelišová 9908 příspěvků 19.11.09 14:25

Ahoj, po mě chtěli potvrzení ze sociálky kolik beru mateřskou.Jestli je to ten formulář kde se uvádí PMM.Jsem z Prahy a nevím jak to chodí jinde.Posílala jsem jim to poštou a poslali mi to potvrzené zpátky.Ale udělej to tak měsíc předem já na to čekala asi 14 dní.Vyřizovala jsem si to s předstihem takže mě čas tolik netlačil.

ADA76
Echt Kelišová 9645 příspěvků 19.11.09 15:34

AHoj,
já dostala papíry co bylo třeba dát zaměstnavateli a ten to potvrdil a já jim to pak dala…takže asi tak :)

petra79
Echt Kelišová 9908 příspěvků 19.11.09 15:35

Tak koukám že každý to má jinak.Tak je lepší si zavolat na úřad a zeptat se . :roll:

fanča
Kecalka 249 příspěvků 19.11.09 15:52

Asi nejlíp zavolat, je v tom troch guláš… :-?

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 19.11.09 19:09

mě to dokonce přišlo poštou ze sociálky samo od sebe asi měsíc před tím než mi skončila mateřská takže super. Do té doby jsem na ten formulář vejrala jak vejr co s tím a kdo mi to potvrdí :lol:

efča
Kelišová 5990 příspěvků 19.11.09 21:43

Ahoj,

no tak výše zmiňovaný formulář mě stál spoustu vyřizování a moje nervy skoro taky :twisted: :evil:

Jelikož PPM už vyplácí u všech organizací sociálka, tak má formulář o nároku na dávky… posílat správa soc. zabezpečení (dle sídla zaměstnavatele). V mém případě PSSZ… Několikrát jsem jim formulář zasílala, zpátky mi jej poslali až ve chvíli, kdy jsem tam po několikáté volala (dovolat se tam je nadlidský výkon) a poté co jsem psala mailem stížnosti, kam se dalo. Naštěstí jsem neměla v úmyslu žádat o dvouletou variantu rodičovské dovolené. Díky socce bych totiž propásla lhůtu (6 měs.), ačkoli poprvé jsem jim formulář zasílala krátce po narození syna. Poté, co mi první PPM přišla až po třech měsících, mi bylo jasné, že musím chvátat :roll: Půl roku jim ale nestačilo :zed:

Takže pokud spadáš pod pražskou sociálku, tak jednej co nejrychleki :wink:

Ale pravdou je, že já mám bydliště 150 km daleko,což danou situaci stížilo.Není nad osobní jednání - kdybych tam šla osobně, určitě by celá anabáze měla rychlejší konec.

No, hlavně, že to nakonec poslali…

Omlouvám se za román, ale muselo to ven :lol:

fanča
Kecalka 249 příspěvků 20.11.09 07:50

efčo toje fakt radost jednat s ouřadama… No já jsem taky z Prahy a tak ňák jsem si to představovala - poté, co jsem pár měsíců čekala, až mi přijde první mateřská :roll:

Uživatel je onlinejizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 19.01.10 14:59

hele takze to potvrzeni mam posilat, kdyz zamestnavatel je z phy 9, na tu trojskou CSSZ??? a pak to mam odnest na UP odbor statni soc, podpory

jargova
Ukecaná baba ;) 2104 příspěvků 05.03.12 15:29

Holky, trochu se v tom plácám, jaký je přesný postup při žádosti o RP v roce 2012. Vím, že musím mít formulář - z UP nebo z internetu, ale je to tak? Co pak s ním. Jinak jsem státní zaměstnanec a pobírala jsem PPM. Co tedy teď?

A kde žádat v Ostravě?

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 05.03.12 15:32

žádá se v místě trvalého pobytu (já aspoň jsem radši žádala), tam jsem dostala papíry (žádost, papír na vyplnění kolik jsem pobírala mateřskou) a rodný list dítětě… občanku mě a mýho přítele… žádost vyplnit a donést zpět

jargova
Ukecaná baba ;) 2104 příspěvků 05.03.12 16:00

A žádá se na ÚP? A ten papír potvzuje kdo?

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 05.03.12 16:02

no já to měla na úřadě pro vyplácení dávek nebo tak nějak, my to máme u nás rozdělený, ale mělo by to být u úřadu práce. a tam ten papír vypisuje úřad co ti posílá mateřškou.. nebo tak nějak… všechno by ti měli říct tam.. já si radši tam zašla, ať mi dají papíry, protože nevíš, jestli ti je z netu vezmou

janka.junka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.13 22:00

Holky mam dotaz jsem na rodicaku jak jsem nevolila vysi bez materske takze jsem mela od narozeni mimca 7600kc a pak do ctyr let veku 3800kc. mimcu bude 27.7. 10mesicu tenhle mesic uz dostanu tech 3800?a jeste chci provest volbu pres otce miminka jake papiry mame dat k nemu do prace? na soc.mi dala jeden a ten mi dnes prinesl chlap ucetni mu rekla ze tady na ten neni kde co vypsat a musi k tomu byt jeste jeden. poradite jake presne zkusim dohledat na inetrnetu

KlarkaK
Závislačka 3363 příspěvků 7 inzerátů 12.07.13 06:23

Urcite je nejepsi zavolat UP protoze proste zalezi na urednicich…ka­maradka z prahy 3 behala s papirem na socialku a ja z prahy 11 jsem sla jen 1 na UP a oni mi vsechno zaridili sami :))

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >