Žádost o rodičák v elektronické formě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markéta 28
Povídálka 31 příspěvků 03.07.19 08:01
Žádost o rodičák v elektronické formě

Ahoj maminky, prosím vás chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenost s podáním elektronické žádosti o rodičovský příspěvek. Přijde mi to jako celkem dobrý nápad, protože hned po porodu letět na úřad a vyřizovat se mi nijak zvlášť nezamlouvá, když ani nevím jak na tom budu. Bohužel nemám nárok na mateřskou, tak bych musela letět na úřad práce hned po porodu. Za měsíc a něco mám rodit, tak když by to šlo byla bych jedině ráda kdyby se to dalo vyřešit touto formou a potřebovala bych poradit, co vlastně vše k tomu potřebuji. Slyšela jsem o nějaké datové schránce, kterou bych si musela zřídit ale stejně mám v tom docela hokej a přesně nevím, co a jak. Když by se tu našel někdo kdo má s tím zkušenosti a poradil byla bych velice vděčná. Přeji všem hezky den :srdce: :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
VeruMar
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 03.07.19 08:24

Mne se libi tenhle clanek https://mamadodeste.cz/…kticke-rady/ Je tam o podani elektronicky i osobne. A je to nove napsane, z dubna 2019. Docela jsem se tim ridila, ale pujdu to podat osobne… Radeji si urady obeham, nez cekat mesic a nevedet, zda jsem nekde neudelala malou chybku a budu to muset absolvovat znovu :)

Sue2008
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 03.07.19 08:26

Ahoj, ano, musis mit zarizenou datovou schranku, mozna uz staci i e-obcanka. Kazdopadne neco, jak lze overit tvoji totoznost online. Ja teda nemam uplne nejlepsi zkusenost. U prvni dcery musel na urad tehdy jeste ne-manzel neco podepsat a u druhe jsem se stejne musela dostavit. Teda castecne to byla moje chyba (nemela jsem potvrzeni z OSSZ). Ale stejne po me chtela neco podepsat :think:.

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 03.07.19 08:34

Když jsem to slyšela, tak jsem si řekla jeee to je fajn a zároveň mě ohromil strach jak to opravdu v praxi bude fungovat. Z praxe vím že konkrétně tyto dva úřady mají s komunikací a předávání si informací mezi sebou velký problém. Aby to ve finále nebylo na škodu a nebylo lepší si to stejně oběhat radši sám :nevim:

vokishka
Neúnavná pisatelka 15295 příspěvků 03.07.19 08:46

Ted je nejaka novinka, ze staci zajit na UP, nemusi se na soc. spravu. Pry si to oni uz vykomunikuji.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 03.07.19 09:46
@vokishka píše:
Ted je nejaka novinka, ze staci zajit na UP, nemusi se na soc. spravu. Pry si to oni uz vykomunikuji.

Ale jen v pripade, zes pobirala PPM od OSSZ. Tak kdyz asi nepobiras, tak musis donest potvrzeni, zes nemela narok :think:

1mila2
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 03.07.19 09:51

@Markéta 28 nevim z jakeho jsi mesta, ale me to v pondeli zabralo asi 5minut i s vybehnutim schodu :think: v lednu to teda bylo delsi, asi 15minut. Ale jde to poslat postou, nebo dat jen na podatelnu.

VeruMar
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 03.07.19 11:02

@1mila2 predpokladam, ze to asi nebyla Praha :lol: me to ceka dnes.. Teoreticky mame plan-nakrmin mimco a predam manželovi do prace (5 min od bytu), pojedu na ossz a up a pak domu (pocitam vylet tak na 4 hodiny, ne-li vic…) Prakticky to vidim tak, ze nez nastoupim do busu, uz me buse volat, ze nezvlada a at se vrátím… :pocitac:

1mila2
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 03.07.19 11:13
@VeruMar píše:
@1mila2 predpokladam, ze to asi nebyla Praha :lol: me to ceka dnes.. Teoreticky mame plan-nakrmin mimco a predam manželovi do prace (5 min od bytu), pojedu na ossz a up a pak domu (pocitam vylet tak na 4 hodiny, ne-li vic…) Prakticky to vidim tak, ze nez nastoupim do busu, uz me buse volat, ze nezvlada a at se vrátím… :pocitac:

Jestli jsi pobirala PPM, tak na socku nemusis. A Praha to fakt nebyla, ale treba zakladatelka taky neni z Prahy :lol:

Markéta 28
Povídálka 31 příspěvků 03.07.19 11:25

@1mila2
Tak když to tak vidím tak tam raději zajdu osobně než se pak tady nervovat. Jinak já jsem z Českých Budějovic. :D nárok na mateřskou nemám takže budu muset zřejmě mít ze socialky papír o zamítnutí a s tím pak po porodu jít na úřad práce a zažádat o rodičák :)

VeruMar
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 03.07.19 11:31

@1mila2 pobirala jsem materskou, ale pry se musi na ossz potvrdit nejaky ten papir O naroku na davky (nahrady) ovlivňující narok a vysi rosicovskeho prispevku- mi rikala nase ucetni…

vokishka
Neúnavná pisatelka 15295 příspěvků 03.07.19 12:13
@VeruMar píše:
@1mila2 pobirala jsem materskou, ale pry se musi na ossz potvrdit nejaky ten papir O naroku na davky (nahrady) ovlivňující narok a vysi rosicovskeho prispevku- mi rikala nase ucetni…

To je prave to, co se pry od cervence nemusi. Pohledej, je to uplna novinka.

VeruMar
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 03.07.19 12:56

@vokishka jezis, dekuju :hug:, ja sice prohledala cely web mpsv.cz ale nic jsem nenasla. A ted najednou prvni clanek na strance :lol: :zed: tak ja to zkusim rovnou na UP a uvidim, co reknou.. Jsem na ceste, tak UP mam bliz, nez ossz, jde se na to :lol:

Markéta 28
Povídálka 31 příspěvků 03.07.19 13:11

A ty co nemají nárok na mateřskou tak ty asi musí letět na socialku aby měli papír o zamítnutí ne? :D No asi tak lepší ho mít než nemít pak zjistím, že tam stejně musím letět. :roll:

1mila2
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 03.07.19 16:25

@VeruMar ja byla zadat v pondeli a uz to potvrzeni nechteli a rikala mi, ze od 1.7.to nepotrebuji.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama