Žádost o rodičovskou dovolenou zaměstnavateli

126
26.11.15 20:37

Žádost o rodičovskou dovolenou zaměstnavateli

Ahoj maminky,
už jsem nějaký čas na rodičovské dovolené a nyní jsem zjistila, že jsem měla podat písemnou žádost zaměstnavateli o rodičovskou dovolenou. Nikdo mě na to neupozornil a já vůbec netušila, že se má žádost podávat. Co z toho pro mne plyne? Má i bez podané žádosti zaměstnavatel povinnost mě po třetím roce dítěte zaměstnat, nebo jsem si to zavařila a může pak se mnou vyběhnout, pokud mě nebude chtít zaměstnat.

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2300
26.11.15 20:44

Tak konkretne se to jmenuje zadost o neplacene volno, pokud si to dobre pamatuji. Zavolej sve mzdove ucetni ta ti rekne vic, urcite by to snad mohlo jit zpetne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19203
26.11.15 20:51
@katule9 píše:
Tak konkretne se to jmenuje zadost o neplacene volno, pokud si to dobre pamatuji. Zavolej sve mzdove ucetni ta ti rekne vic, urcite by to snad mohlo jit zpetne

Ale prdlasj. Neplacené volno je něco jiného, než RD. Zzaměstnavateli se prostě dá žádost o čerpání RD (u nás na to je i formulář), jinde stačí hodit na papír s podpisem od kdy, na jaké dítě a na jak dlouho.

@Chelsa Když na to přijde, tak Tě můžou vyhodit za absence. Protože jsi oficiálně nenahlásila čerpání rodičovské dovolené, tak jsi měla být po zkončení mateřské dovolené hned zpátky v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.11.15 20:53

@Svistice jsou to sice uz 4 roky ale pamatuji si to presne, psala jsem zadost o neplacene volno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19203
26.11.15 21:09
@katule9 píše:
@Svistice jsou to sice uz 4 roky ale pamatuji si to presne, psala jsem zadost o neplacene volno.

Tak to ale není správný postup. Protože nejsi na neplaceném volnu, ale na rodičovské dovolené - z toho statutu vyplývají pro zaměstnavatele určité závazky (například, že po návratu z RD máš nárok na nekrácenou dovolenou apod., může tě propustit jen za přesně zákonem stanovených podmínek apod.). Pokud jsi jen na neplaceném volnu, má podle mě mnohem větší možnost s tebou vyjebat, pokud by chtěl. Navíc na neplaceném volnu za sebe musíš platit zdravotní pojištění, takže si ověř, že nemáš na pojišťovně dluh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.11.15 21:14

Tak jeste tam k tomu byly nejake dodatky to si nepamatuji ale ze to bylo neplacene volno si pamatuji. Pracuji ve statnim zarizeni dluh rozhodne nemam, a vyjebat semnou taky nemuze kdyz mam smlouvu na neurcito

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
26.11.15 21:24

@katule9 No, pokud si byla na neplaceném volnu a nikoliv na RD, tak ti klidně mohl dát výpověď pro nadbytečnost… i se smlouvou na neurčito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.11.15 21:51

@j.a.n.i1 tak to me opravdu nehrozi :mrgreen: jsem zdravotni sestra. ale chapu ze jinde by to tak asi byt mohlo, nevim ale opravdu jsem psala tuto zadost, do roka budu nastupovat znovu na RD tak jsem zvedava co budu psat tentokrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.11.15 21:52

Jeste jsem si ted vzpomela ze tam o te RD bylo opravdu neco psano ale konkretne si nevzpomenu, neco ze pobiram RP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19203
26.11.15 21:55

@katule9 No RP a RD spolu moc co docineni nemaji. Zanestnavateli to muze byt putna, z ceho doma zijes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1125
26.11.15 21:59

@Chelsa Já to před 5 lety psala takhle (předpokládám, že to zůstává stejné, budu řešit za půl roku :o):
Firma
V Praze dne

Věc : Žádost o vyčerpání dovolené na zotavenou a o rodičovskou dovolenou

Dne 27.11.2010 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, kterou ukončím po 28 týdnech, tj. dne 10.6.2011.

Protože jsem nevyčerpala část dovolené za rok 2010 a řádnou dovolenou za rok 2011, žádám o její vyčerpání.

Zároveň žádám o rodičovskou dovolenou do tří let věku dítěte, tj. do 5.1.2014.

Děkuji.

S pozdravem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.11.15 22:01

@Svistice to jo ale musis jim sdelit jako variantu sis zvolila, po jeji vycerpani se musi znovu podavat zadost. Kdyz pobiras rp tak za tebe pojisteni plati stat, pak nastoupis do prace, pokud ne musis znovu zadat o neplacene volno ale nikdo to uz za tebe neplati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
26.11.15 22:04
@katule9 píše:
@Svistice to jo ale musis jim sdelit jako variantu sis zvolila, po jeji vycerpani se musi znovu podavat zadost. Kdyz pobiras rp tak za tebe pojisteni plati stat, pak nastoupis do prace, pokud ne musis znovu zadat o neplacene volno ale nikdo to uz za tebe neplati

Píšeš blbosti… odvody platí stát z titulu čerpání té rodičovské dovolené, jak sis zvolila rodičák v práci hlásit nemusíš, klidně ho nemusíš brát vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
26.11.15 22:05
@katule9 píše:
Tak konkretne se to jmenuje zadost o neplacene volno, pokud si to dobre pamatuji. Zavolej sve mzdove ucetni ta ti rekne vic, urcite by to snad mohlo jit zpetne

Ty asi myslíš neplacené volno po 3 letech RD.
Pak ano, pak se musí podávat žádost o neplacené volno.

• Nahlásit
  • Citovat
2300
26.11.15 22:07
@j.a.n.i1 píše:
Píšeš blbosti… odvody platí stát z titulu čerpání té rodičovské dovolené, jak sis zvolila rodičák v práci hlásit nemusíš, klidně ho nemusíš brát vůbec.

tak to tezko, a jak se dozvi kdy se do prace vratis..? Ja to tedy psala do kdy to mam, a dokonce me pred vyprsenim kontaktovala nadrizena zda opravdu nastoupim a kvuli nejakym formalitam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama