Zadost o rodicovskoudovolenou smerem k zamestnavateli

Anonymni
22.10.09 09:18

Zadost o rodicovskoudovolenou smerem k zamestnavateli

Ahoj maminky,
snad se jeste stihnu „anonymne“ pred novou verzi emimina neco zeptat,pak se uz budu muset poprat s registraci -

jde mi o toto -
Skoncila mi materska dovolena,vycerpala jsem svou radnou dovolenou na zotavenou, a nyni zadam zamestnavatele o rodickovskou dovolenou.
V knizce „Mama a ja“ (dostala jsem v porodnici, urco mate taky) jsem nasla velice zajimavou vec, v clanku Rodicovska dovolena a zamestnavatel(str.27): …„O rod.dov. nemusite hned zadat v delce 3 let. Je mozno pozadat o kratsi dobu a treba i opakovane si dobu cerpani r.d. prodlouzovat.Takove zadosti je zamestnavatel povinen vyhovet. Pokud se pak rozhodnete vratit do zam.drive,muzete tak ucinit prave v dobe, ke ktere Vam rod.dov. konci(v jine dobe vam nemusi zamestnavatel navrat umoznit) .....“ atd.
Zda se mi to hodne vyhodne, po 3 letech on opravdu muze rict, ze nema pro me praci, a i kdyz dostanu 5platu odstupne a vsechno probehne jak ma, tak budu muset hledat praci. S malym ditetem. Ale do 3 let jsem v ochranne lhute, a kdyz se rozhodnu nastoupit driv, on me musi vzit, a NESMI PROPUSTIT (do tech 3 let) - no a mezitim se to muze nejak vyvrbit, prace se najde apod…
Chystam se tedy pozadat zamestnavatele o rod.dov. na 2 roky (s tim, ze uvidim, jaka bude situace u nej i tady doma - to mu samozrejme rikat ted nebudu). Mne by nevadilo jit po 2 letech do prace, kdyz bude malej zdravej, sikovnej, bude misto v jeslich.
Smerem ke statu (na Urade prace) si zadam o klasicke 3 roky - kdyz nastoupim driv, o nejakou tu tisickovku prijdu, ale to neresim, vzdyt pak budu mit plat (plat mam hodne slusnej).
Uvazuju dobre ? Chapu to spravne ? Snad jsem to napsala jasne, specham nez se kluk probudi

diky za vase nazory
nakukovatelka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
22.10.09 09:22

Jeste zakladatelka -

jednoduse receno mym hlavnim cilem je se vratit do sveho zamestnani. Nechci o nej prijit, a jsem ochotna kvuli tomu byt kratsi dobu doma.
Je nas s ditetem doma z prace nekolik, za vsechny maji samozrejme uz nahrady, tak pocitam, ze nas pet zpatky nevezme, co by s nami delal. Ja se tam chci ale stuj co stuj vecpat zpatky :D

• Nahlásit
  • Citovat
70638
22.10.09 18:10

Ten zákaz výpovědi ale platí pouze po dobu čerpání rodičovské dovolené, takže pokud nastoupíš do práce, tak ji můžeš normálně dostat bez ohledu na to zda se vracíš do práce po 3 letech nebo třeba už po dvou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.09 20:25

Ahoj,
ja nevim presne, jestli ti spravne odpovim. Ale napisu, jak jsem to udelala ja.
Vzala jsem si rodicak (penize) na dva roky s tim, ze jsem zamestnavateli nahlasila, ze na rodicovske dovolene budu 2 roky, ale pokud nebude misto v jeslich nebo nastanou nejake jine okolnosti, tak si ji „prodlouzim“ na ty 3 roky, co je mozne (samozrejme s tim, ze tento 3. rok nebudu dostavat nic, jen za me ZP bude platit stat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama