Žádost o rodičovský příspěvek 2017

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AdelaBug
Povídálka 35 příspěvků 03.02.17 07:34
Žádost o rodičovský příspěvek 2017

Ahoj, je tu někdo kdo by mi poradil?
Budu Zadat o rodičovský příspěvek. Teď pobiram mateřskou, která je ale nízká, vzhledem k tomu, že jsem v době těhotenství dělala jen na částečný úvazek. Chtela bych variantu na 19 mesicu (je to těch 11500 měsíčně), ale nevím, zda na ni budu mít nárok z nízké PPM nebo to bude muset jít přes manžela, který má vysoký příjem.

Díky za odpovědi!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33217 příspěvků 03.02.17 07:38

@AdelaBug v žádosti doložíš platový výměr otce dítěte

Jedna babička
Závislačka 3797 příspěvků 03.02.17 07:40

A mateřskou máš nižší než je RP, který je stanoven na ty 3 roky, tuším že je to částka ve výši 7600 Kč? Pokud ano, dojdi si na sociálku a ode dne porodu Ti to budou doplácet do této výše. Lze to i zpětně, alespoň to takhle řekli dceři vloni v červnu. Pokud budeš chtít ten RP ve výši 11500 Kč budeš to muset protáhnout přes mužského, pokud bude splňovat všechny stanovení podmínky.

Petra31FE
Povídálka 42 příspěvků 03.02.17 07:51

Pokud se nepletu, tak pokud ji budou doplacet k PPM budou cerpat z tech 220tis ktere jsou na RP. timm padem ji pak muzou penízky chybet a nebude mit na pokryti tech 19měs pokud bude zadat o tu nenejvyšší castku.

nozu
Extra třída :D 11683 příspěvků 03.02.17 07:59

@Petra31FE nepleteš.

@AdelaBug víše rodičovského příspěvku se počítá podle příjmů mřed mateřskou. Jestli jsi měla tak malou mateřskou, asi nedosáhneš na nejvyšší částku RP. Budeš muset tedy žádat přes manžela. Myslím, že na netu někde vygooglíš ty limity.

Lendeš
Kelišová 5417 příspěvků 03.02.17 08:23

@AdelaBug Pokud nepobíráš PPM alespoň 11 500 Kč, tak nedosáhneš ani na RP 11 500 Kč. K žádosti doložíš vyměřovací základ manžela.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17442 příspěvků 20 inzerátů 03.02.17 08:36

@AdelaBug Hlavně si seriózně promysli, co pripadne udělás s dvouletým dítětem, az vyčerpás RP.

Raffaela
Povídálka 18 příspěvků 06.02.17 11:04
Rodičák

Chtela sem se zeptat, pritelovo sestra bere rodičák 7600kc. Malý budou ted 2roky v kvetnu. A ona mi tvrdi ze to ma na 4roky.To se mi nezda. Mám par kamarádek brali ty samý penize a meli to na 3roky jen.Aby to pak nevybrala a potom nekoukala ze ji nic neprislo. Děkuji za informace

Ornwen
Závislačka 4540 příspěvků 06.02.17 12:32

@Raffaela a umí pracovat s kalkulačkou? Tak 220000/7600= počet měsíců, co to bude brát. To zvládne spočítat.

AdelaBug
Povídálka 35 příspěvků 11.02.17 07:22

@Svistice do dítěte jsme šli až tehdy, kdy jsem věděla, že nebudeme zavisly na tom, co nám dá stát, takže pokud nebude další, mám manžela 8)

abuš
Nováček 1 příspěvek 15.02.17 19:30

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jsem na úřadu práce - těhotná. Jak budu dostávat rodičovský příspěvek a mateřskou, na co mám nárok? Můžu si určit, kolik let budu poté doma, když jsem předtím pracovala?

Děkuji moc za odpověď

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33217 příspěvků 15.02.17 19:34

@abuš doma můžeš být, jak dlouho chceš, pro zbytek dotazu jsi uvedla málo informací, pátrej na stránkách MPSV

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 20.02.17 09:39

Zdravím všechny, dnes jdu žádat o rodičák - přecházím z mateřské. Mám vše nastudováno a nachystané papíry, ale jedna věc mi stále není jasná - někde píšou že to jde a někde píšou že ne. Chtěla bych si RD napsat na 3 roky (už mám i u zaměstnavatele žádost na 3 roky), ale peníze vybrat už za dva, abych měla tu vyšší částku. V době kdy dočerpám RP, tak dítěti bude 2,5 roku, už by mohlo zvládat pobyt v nějaké školičce apod., takže bych to pak řešila třeba půlúvazkem a miniškolkou. Dá se to tak udělat? Do formuláře pro sociálku prostě vypíšu částku na ty dva roky, zaměstnavatele požádám o tři a to je vše? Nebo je pak potřeba se po vybrání té částky ještě někde ohlásit? :think: Moc děkuju všem za rady!

Lendeš
Kelišová 5417 příspěvků 20.02.17 10:07

@Kočičí duše Ano, do formuláře k RP napíšeš částku jakou chceš (pokud na to máš dostatečný vyměřovací základ) a zaměstnavatele požádat o RD taky na jak dlouho chceš, je to na sobě nezávislé. Zaměstnavatele však klidně můžeš požádat o RD do 2 let a pak požádat o prodloužení do 3 let, on ti musí vyhovět. Kdežto, když požádáš do 3 let a chtěla by ses vrátit dřív, tak ti vyhovět nemusí.

Pokud ti skončí pobírání RP a budeš stále na RD, tak nic řešit nemusíš, zdravotní za tebe bude dál platit stát - rodičovskou dovolenou zaměstnance hlásí zaměstnavatel, takže ani na pojišťovně nemusíš nic hlásit.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 20.02.17 10:25
@Lendeš píše:
@Kočičí duše Ano, do formuláře k RP napíšeš částku jakou chceš (pokud na to máš dostatečný vyměřovací základ) a zaměstnavatele požádat o RD taky na jak dlouho chceš, je to na sobě nezávislé. Zaměstnavatele však klidně můžeš požádat o RD do 2 let a pak požádat o prodloužení do 3 let, on ti musí vyhovět. Kdežto, když požádáš do 3 let a chtěla by ses vrátit dřív, tak ti vyhovět nemusí.Pokud ti skončí pobírání RP a budeš stále na RD, tak nic řešit nemusíš, zdravotní za tebe bude dál platit stát - rodičovskou dovolenou zaměstnance hlásí zaměstnavatel, takže ani na pojišťovně nemusíš nic hlásit.

Děkuju moc, jsi zlatá! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >