Žádost o rodičovský příspěvek - do kdy

10
20.2.20 19:10

Žádost o rodičovský příspěvek - do kdy

Ahoj, můžete mi prosím poradit?
Dne 9.12.2019 jsem porodila, a protoze nemam narok na mateřskou, byla jsem ještě 6 týdnů na neschopence v souvislosti s porodem. Dne 20.1.2020 jsem ukončila neschopenku a poslala na OSSZ V. dil o ukončení. Nejdriv jim chyběla jedna priloha, pak druha a 30.1.2020 meli vse, jenze V. dil potrebuji jeste dovyplnit od zamestnavatele, tak to za ním poslali. Ja z uradu prace dostala papir ktery potrebuji vyplnit kvuli žádosti o RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK, ten mi ale nemuzou vyplnit dokud nebudou mit V. dil vyplněny a bude to zadané v systému. Zajímá me do kdy mam cas podat žádost o RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK? Ja furt mam za to ze kdyz to nepodam do 9.3.2020 tak prijdu o penize, prosím někoho kdo tomu rozumí o vysvetlení ???? Do kdy můžu zadat? Moc děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.2.20 19:25

@alemap já podávala po půl roce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
20.2.20 19:27

@Michaela02993 a doplatili Vám pak penizky za ten půl rok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 19:29

@alemap ano, ale nevím jestli to platí ještě teď. Já takhle žádala před několika lety, tentokrát jsem taky podávala žádost po půl roce ale na SK, takže nejlepší by bylo asi zavolat na UP. Navíc by vám papíry na RP měli přijmout i bez toho než zaměstnavatel pošle zbytek na OSSZ, tyto dvě věci spolu nějak nesouvisí pokud nemáte nárok na mateřskou.
Ale teď jsem se ptala kamarádky a v Česku jde zadat jen 3 měsíce zpětně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
20.2.20 19:39

@Michaela02993 no jde o to ze mi nemůžou vyplnit papir ktery jsem dostala z UP, kde mi na OSSZ musí zaskrnout v jake souvislosti byla davka vyplacena a jaka výše, a protoze V. Díl o ukončení nebyl do ted vyplněn zamestnavatelem, a me jeste stale davka neprisla, nemaji davku zpracovanou a zadanou v systému a nemůžou to vyplnit :roll:, a bez toho papíru nemohu žádat :lol: a celkem jim to trvá, a ja mam strach ze přijdu o penizky diky jejich laxnimu přístupu, ale jinak moc děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 19:47

@alemap tak to je Teda složitý, tak ono ani nejde asi o jejich laksni přístup, ale o to kdy vše zaměstnavatel dodal a pak mají na vyřízení 30 dní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18489
20.2.20 19:48

Rodičák máš určitou částku a tu si pak rozpočteš tak nechápu proč by jsi o něco přišla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
20.2.20 19:49

@Michaela02993 právě ze to zaměstnavatel zdržuje, a do ted jeste neposlal co mel, jinak by ossz fungovalo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
20.2.20 19:52

@ka2ka no ja uz jsem asi z toho vseho blbá, tak je to možný ze to pletu, ale nechápu co ty tri mesice zpetne teda znamenají, tim ze mi pani na UP rekla ze to jde tri mesice zpětně tak mam za to ze kdyz to nepodam do 9.3.2020 tak prijdu o penize za prosinec leden unor :zed: pardon ale uz toho mam plnou hlavu, tak snad neznim uplne jak blbka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18489
20.2.20 19:55

Nepošlou ti peníze za leden, ale nepřijdeš o ně alespoň takhle to chápu já

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
20.2.20 20:01

@ka2ka tak to jsi me uklidnila:grin:, mockrát dekuju, optam se jeste na UP, jen jsem se ted s tim stresovala a potrebovala jsem poradit :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18489
20.2.20 20:10
@alemap píše:
@ka2ka tak to jsi me uklidnila:grin:, mockrát dekuju, optam se jeste na UP, jen jsem se ted s tim stresovala a potrebovala jsem poradit :P

snad to tak je určitě ti žádný peníze nezmizí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 20:19
@alemap píše:
@ka2ka no ja uz jsem asi z toho vseho blbá, tak je to možný ze to pletu, ale nechápu co ty tri mesice zpetne teda znamenají, tim ze mi pani na UP rekla ze to jde tri mesice zpětně tak mam za to ze kdyz to nepodam do 9.3.2020 tak prijdu o penize za prosinec leden unor :zed: pardon ale uz toho mam plnou hlavu, tak snad neznim uplne jak blbka :D

pozor, narok na rodicovsky prispevek mas az po ukonceni pn v souvislosti s porodem, tedy od ledna. Kdyz pozadas v breznu, dostanes cast za leden a za cely unor. Za prosinec ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
20.2.20 22:18

@matkabagristy Ahaaa, to dava smysl no vlastně, tak dekuji moc :zed: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70681
21.2.20 07:27
@matkabagristy píše:
pozor, narok na rodicovsky prispevek mas az po ukonceni pn v souvislosti s porodem, tedy od ledna. Kdyz pozadas v breznu, dostanes cast za leden a za cely unor. Za prosinec ne.

No, jestli dostane neco za leden, to záleží na vysi te nemocenske, pokud bude vyssi nez zadany RP, tak na nej bude narok az od unora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama