Žádost o rodičovský příspěvek - ÚP Novodvorská

32
2.12.19 08:01

Žádost o rodičovský příspěvek - ÚP Novodvorská

Ahoj holky,
prosím, nemáte někdo čerstvou zkušenost s vyřizováním rodičovského příspěvku na ÚP na Novodvorské? Nenapsaly byste mi prosím, jak to tam chodí, co kde máčknout, do jakých dveří jít? :-D Budu strašně vděčná za každé info, NESNÁŠÍM ÚŘADY a hrozně mě to stresuje…moc díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2650
2.12.19 08:54

Určitě je to na místě popsané a vyřešené tak, aby to pochopil i ten největší trotl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 08:59

@Cenarius Nevím, proč je ta česká povaha lidí taková…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.12.19 09:12

1. Pokud si formulare vyplnis doma, staci odevzdat na podatelne nebo poslat datovkou.
2. Jinak je to myslim 3. nebo 4. patro, podle toho, pod kterou Prahu spadas (4,11,12). Na ciselniku zmacknes tlacitko podle sveho prijmeni.
A doporucuji bez ditete, byva tam milion lidi.
A dostatecne vcas, ja jsem na vyrizeni cekala vzdycky kolem 2 mesicu (mam 2 deti).
Osvedcilo se mi zajit v utery nebo ve ctvrtek, bylo tam mene lidi.
Anonym kvuli bydlisti.

• Nahlásit
  • Citovat
32
2.12.19 09:18

Jééé, moc děkuji za odpověď. Opravdu jsi mi pomohla. Chystám se tam právě zítra. Trochu na poslední chvíli jsem to nechala, ale nevadí. O ty peníze nepřijdu, jen je třeba nebudu mít hned.
A vážně stačí jen odevzdat na podalně tu jednu Žádost? Žádný rodný list dítěte atd. nechtějí vidět? Četla jsem, že už nemusí být ten papír ze sociálky Potvrzení o nároku na dávky,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 09:25

Radsi bych tam prilozila kopii rodneho listu a obcanek tebe a manzela, pokud si dobre pamatuji, tak si to referentky vzdy kopirovaly. Potvrzeni o DVZ jsem mela - pro urychleni, aby nemusely zadat, takze to si nejsem jista. Treba poradi jeste nekdo odborne znaly ;)

• Nahlásit
  • Citovat
32
2.12.19 10:25

Moc děkuji. Ale asi pravděpodobně budu muset za nějakou paní přímo osobně. Protože na té podatelně mi tu žádost asi nezkontrolují, vid? Já právě nevím co napsat do Žádám ode dne ( a ve vzoru vyplnění je, že doporučují vyplnit až se sociální pracovnicí.)
Nejhorší je, že já vůbec nevím, pod jakou Prahu spadám. :-( Nejsem odtud a vubec se v tom nevyznam…práce má v názvu Praha 12. My máme na domu napsáno Praha 4, ale co jsem koukala, tak praha 12 patří pod Prahu 4…nevíš, kam bych tedy měla jít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 11:02

Zalezi na tvem bydlisti, ne na sidle zamestnavatele. Take mame v obcance Praha 4, ale spravni obvod jsme P12, vyrizovala sis obcanku na P12 nebo P4? Ridila bych se podle toho.

• Nahlásit
  • Citovat
32
2.12.19 11:14

Mám to trochu komplikovanější. Občanku jsem si vyřizovala na Praze 12. Ale trvalé bydliště mám v jiném kraji. Paní na úřadě mi psala, že to klidně mohu přnést k nim, že to zkontrolují a pošlou tam, kde mám trvalé bydliště, že to sice bude trvat déle, ale že to tak jde.
Já se právě do trvalého bydliště dostanu až v lednu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama