Mohu žádost o RP dodat na OSSZ vytištěné z netu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 02.01.18 19:43
Zadost o RP- Mohu dodat na OSSZ vytistene z netu?

Ahoj holky, potrebuji poslat na OSSZ zadost o vyplneni potvrzeni naroku na PPM. Abych s tim pak mohla na UP pro zadost o rodicak. Nikde se nemohu nacist, zda mohu mit tyto formulare vytistene z internetu? Nebo musi byt ten formular original? Zitra tam budu volat, ale vrta mi to hlavou. Dekuji!

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Verunecka289
Závislačka 3329 příspěvků 02.01.18 19:46

To vypisuje gynekolog pokud vím, ne? :think:

selia
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 8 inzerátů 02.01.18 19:47

@BettyB. můžeš z netu

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 19:48

Myslím že jsem měla ten z netu ale byly tam dva co si byly hrozně podobné, tak jsem nevěděla zda mám ten správný, ale zrovna u nás byla tak hodná paní a nikdo nikde takže bych si to mohla klidně vyplnit tam v klidu s ní kdyby byl problém. Není tam moc toho co k vyplnění, ty částky stejně vyplňují oni, takže asi jen nacionále.

Doufám že si to nepletu s něčím jiným.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 19:49
@Verunecka289 píše:
To vypisuje gynekolog pokud vím, ne? :think:

Ne gynekolog dává lejstro pro zaměstnavatele jakej máš termín porodu…

Verunecka289
Závislačka 3329 příspěvků 02.01.18 19:54
@kazda.m píše:
Ne gynekolog dává lejstro pro zaměstnavatele jakej máš termín porodu…

Tak to nevím, papír o vyměřovacím základu mi vypisovala gynekoložka a pak jsem to nesla na OSSZ a s tím na sociálku k žádosti o rodičák :think:

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 02.01.18 20:00
@Verunecka289 píše:
Tak to nevím, papír o vyměřovacím základu mi vypisovala gynekoložka a pak jsem to nesla na OSSZ a s tím na sociálku k žádosti o rodičák :think:

A jak může gynekolog potvrdit vyměřovací základ :D?

Tento formulář potvrzuje OSSZ.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 20:06

@Verunecka289 A neměla si rizikové a bylas na nemocenské že by spíš na gyndě vyplňovala něco k tomu? Např. délku nemocenské nebo tak něco nebo ukončení a s tím pak na OSSZ…

Protože jak píše @Adinal, kde by se gyndař dostal k údajům o vyměřovacím základě…

Sashie
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 02.01.18 20:09

Mně dala moje gynekoložka papír, kde je v kolonce A od ní napsáno, kdy rodím a v kolonce B jsem vyplnila, kdo je můj zaměstnavatel a jak chci posílat peníze, kdy nastupuji na mateřskou. Na sociálku jsem vůbec nešla, jen jsem to měla předat svému zaměstnavateli a ten už to předá na sociálku. Aspoň tak jsem to pochopila.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 20:12

@Sashie No já s tímhle papírem šla k z-teli aby věděl jak s mateřskou, pak jsem ale ještě šla na OSSZ, kde mi potvrdili/napsali ten vyměřovací základ a s tím jsem šla na pracák aby věděli (asi) že mám nárok na RP že jsem pracovala a tam jsem si dohodla výši a dobu rodič. příspěvku, tohle oboje (OSSZ i pracák) jsem oběhla až po porodu.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 02.01.18 20:45

@BettyB.: Pokud tím „z netu“ nemyslíš nějaký kdovíkde stažený sken ale formulář z oficiálních stránek Ministerstva práce, tak úplně bez problému, od toho tam jsou. Dokonce si ho můžeš na webu i vyplnit a vytisknout už vyplněný (tu část, kterou vyplňuje žadatel). Já jsem to tak dělala už dvakrát, vložila jsem do obálky vytištěný formulář, k tomu průvodní list s žádostí o jeho potvrzení pro účely žádosti o RP a zaslání zpět na mou adresu. V obou případech mi z OSSZ do týdne přišel formulář potvrzený zpátky. Já ho pak dala do další obálky spolu s vytištěnou a vyplněnou žádostí o RP a poslala na Úřad práce.

kuklisek
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 02.01.18 20:47

Gyndar vypise papir s terminem porodu, date zamestnavateli, aby vedel od kdy mate narok na MD, nasledne posle na socku primo zamestnavatel. Papir o potvrzeni vymerovaciho zakladu si klidne stahnete z netu a potvrdi vam to ossz a s tim pak jdete na pracak, aby vam vyplaceli RP…takze pokud nemate narok na MD - vyridite sama. Pokud narok na MD mate, resite to az cca ve veku 3 mes ditka…

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 02.01.18 20:56

@Kassy
Ok. Moc dekuji :* vytisknu a posilam. Na UP pujdu az s tim potvrzenym co mi zaslou zpet.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 21:00
@BettyB. píše:
@Kassy
Ok. Moc dekuji :* vytisknu a posilam. Na UP pujdu az s tim potvrzenym co mi zaslou zpet.

Diky za tip ze se to může poslat poštou, to mě tenkrát vůbec nenapadlo, a hnala jsem se tam s kočárem :D
Tak třeba jestli bude druhý, jsem poučená :palec:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 02.01.18 21:02

@Verunecka289
@Sashie :
Mícháte dohromady dvě věci. Jedna je žádost o PPM, kde lékař potvrzuje termín porodu a zaměstnavatel příjem, ze kterého pak na OSSZ spočítají vyměřovací základ pro PPM. To ale zakladatelka nepotřebuje. Ona už podle všeho PPM pobírá a chce žádat o RP, k čemuž potřebuje od OSSZ potvrzení o nároku na PPM, ze kterého na Uřadě práce spočítají, o jaký nejvyšší měsíční příspěvek může žádat.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >