Reklama

Žadost o ruku a nesouhlas maminky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 06:02
žadost o ruku a nesouhlas maminky

Ahojky holky setkali jste se některá stím že maminka vaše by nesouhlasila se svatbou? Jsem s přítelem sice chvilku (6měsícu) oba dva to tak cítime a byla jsem požádána o ruku bez váhání jsem řekla ano konečně po dlouhe době to tak cítím a on take a šel za rodiči se kterými žijem v jednom baraku ale každý má své patro teda ale maminka moje stím nesouhlasi moc nadšení žádné spíše výčitky že je to brzo i přes to když sem říkala že když mám prsten že neznamená že se budem brát hned že to muže být za rok. bylo mě řečeno k čemu mě je ten papír že k ničemu a mám dceru z předešlého vztahu a bylo mě řečeno že i příjdu o část alimentu když budu vdaná přitom s ex tohle máme vše vyřešené sám se oženil má další dítě a má i nevlastní dceru a platí stále stejně a nic měnit na tom nechce docela mě to trápí ta reakce maminky, nevím jak se zachovat a i tímto pádem přemýšlíme o bydlení zvlášt že by to bylo lepší když by jsme si našli jiný pronájem protože přece rodiče jsou starší a máme rozdílné názory. :(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8692 příspěvků 33 inzerátů 31.03.18 06:21

Ani se ji nedivim. Po 6m vztahu. Proc tak zenete?

P4ja
Kelišová 5783 příspěvků 31.03.18 06:22

No mamka to asi vidí jako člověk, který zažil tvoje zklamání, a určitě to myslí dobře. A pokud se něco stane, tak to zřejmě zase bude ona, která ti bude pomáhat.
Osobně myslím, že po půl roce je žádost o ruku dost brzo. A že je potřeba si část života odžít společně, obvzlášť pokud už máš dceru.

Ano, do podnájmu bych klidně i šla, ale ne jako výmluva kvůli mamince. Ale kvůli vám, abyste si vyzkoušeli jaké to je.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1569 příspěvků 3 inzeráty 31.03.18 06:26

Mě manžel požádal o ruku po 8 měsících vztahu a taky jsem řekla ano. Ale na názor jsem se nikoho neptala, jen jsem to oznámila. :nevim: S rodiči jsme tedy nebydleli a ani bych nikdy nebydlela, snad jen, kdyby to bylo nezbytně nutné, ale kdyby ano a něco namítali, hned bych zakročila a řekla jim, že to slyšet nechci, že je to naše věc. Taky občas mají naši s něčím problém, takže sice názor vyslechneme, ale stejně si děláme co chceme. Jsem sice ráda, že se nám snaží pomoct, ale některé věci si musíme rozhodovat sami. Být vámi, bych jim prostě řekla, že to tak chceme a že budeme rádi, když pak přijdou na svatbu a tím bych to uzavřela a už se k tomu nevracela ;)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1569 příspěvků 3 inzeráty 31.03.18 06:30
@Verun83 píše:
Ani se ji nedivim. Po 6m vztahu. Proc tak zenete?

Vždyť se neberou. Zasnoubení můžou být ještě x roků a nakonec, když se rozhodnou jinak, se ani brát nemusí. Kamarádka takhle byla zasnoubená snad 3 roky a pak se rozešli, prstýnek vrátila a teď už má před svatbou s jiným :lol:

Denisa56
Kelišová 6049 příspěvků 31.03.18 06:35

Po půl roce jste ještě ve fázi zamilovanosti a jste přesvědčeni, že takle to bude napořád. Se svatboou bych nespěchala, tím spíš, že už máš jedno zklamání za sebou a dceru. Na vašem místě bych šla do společného pronájmu. Zkuste si žít sami na sebe a za své, bez podpory rodičů (bydlení v domě u rodičů podpora je) a když to ustojíte a za dva roky to budete cítit stejně jako teď, tak se vemte. V tom má maminka pravdu, být spolu můžete i bez papíru, ve vašem případě není kam spěchat. A s těmi alimenty je to blbost, kvůli tomu, že se vdáš, je bývalému nesníží. On je otec a má vyživovací povinnost.

Verun83
Echt Kelišová 8692 příspěvků 33 inzerátů 31.03.18 06:35
@Terezxx píše:
Vždyť se neberou. Zasnoubení můžou být ještě x roků a nakonec, když se rozhodnou jinak, se ani brát nemusí. Kamarádka takhle byla zasnoubená snad 3 roky a pak se rozešli, prstýnek vrátila a teď už má před svatbou s jiným :lol:

Neberou, ale prijde mi, ze zakl je tak horliva, ze zacne brzo vyrizovat svatbu. Proc by se jinak chtela stehovat od maminky, kdyby to bylo jen zasnoubeni? Tak by ji jako dospela rekla, klid mami, zatim se brat nebudem. A neresila by to tady. Cele mi to prijde detinske. Jeji ex se taky ozenil, tak ona ho musi dohnat. Tak mi to prijde. :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 06:57

Tak s odstehovanim urcite chybu neuděláte, spolecne bydleni s rodici nikdy nikde dobrotu moc nedelalo, zvlast kdyz uz budete manželé - gratuluju ;) U nas zase z toho nebyla odvazana tchyně, ale asi spis ze to bylo trochu narychlo, protoze nez se ten muj rozhoupal vubec jim to rict, byla jsem v 7.mesici a svatba za mesic:-) Takze trochu „lecba sokem“, ale divim se, ze zrovna tvoje maminka tvrdi, ze papir k nicemu neni - s tatou manzele urcite jsou…? U nasich to byla reakce spis ve stylu „no konecne jste dostali rozum“, ale my spolu byli uz 12 let a spis jsme se na tom tak nejak domluvili spolu kdyz jsme byli na svatbe spolecnym pratelum, ktera se nam moc libila (stylem „takhle by to slo, co?“ ;) ) a i vzhledem k 2.diteti na ceste, nez nejaka ta prudka romantika s klecenim, prstynkem a rocnima zasnubama. A tchanovci byli vtipny - porad se divili, „proc ji neudelame az v zari, to maji dovolenou a ted si kvuli tomu musi menit sluzby“ - jenze ty prehodit jdou, ale termin porodu tezko :mrgreen:, uz tak to bylo dost sibenicni, cca mesic pred…ale jinak to z vice duvodu neslo, jiny termin tam, kde jsme ji chteli mit, proste volny nemeli a jeste to bylo 300 km od nas… Nakonec se svatba vydarila a vsichni si ji snad uzili, a vasi budou mit jeste mnohem vic casu se s tim srovnat, takze se urcite nakonec zacnou tesit - mozna je to taky jen prekvapilo…nasim jsem to treba rekla ja a zadna nejaka ofiko zadost o ruku s kytkou neprobehla, na to jsme si nehráli po takovy dobe - proste jsem jim jen rekla, kdy a kde by to bylo, aby to vedeli vcas vzhledem zase k jejich praci a starosti o babicku, a pocitali s prespanim v miste konani, puvodne jsme to totiz chteli udelat v terminu, kdy oni jeli kousek odtamtud na dovolenou s nasim malym. Coz ale bohuzel nevyslo, protoze zase nemohl nas oddavajici. No celkove byla ta organizace dost silena ;) Jeste asi 2 tydny pred svatbou jsme na 100% nevedeli, jestli opravdu vsichni dorazi, prespi, nebo vecer pojedou domu, jeste ze to byla fakt mala nizkorozpoctova akce v uzkem rodinnem a pratelskem kruhu :lol: A i tak jsme si chvilema rikali, ze jsme to meli asi udelat na tajnacku a oznamit az po a byl by klid! Ja si myslim, ze se tvoje mamka zacne tesit, az to vstreba, pockej jeste ji budes krotit aby ti moc nemluvila do priprav ;) A hlavne, nežijem v nejakem davno minulem stoleti, kdy to bez souhlasu obojich rodicu neslo, ne? ;) :mavam:

P. S. Diky za pochopeni anonymu kvuli rodine.

Alyss1
Závislačka 2778 příspěvků 7 inzerátů 31.03.18 06:57

Souhlasim ze je to brzo. Nejdeiv spolu bydlete, jedte na nejakou delsi dovolenou a pockejte na tezkou nemoc. A pak teprva planujte svatbu.

Ale jinak je to hezky, ja byla zasnoubena tri roky:):)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 06:58

S pritelem zijeme pul roku spolecne.. A neni to tim ze ex se ozenil ze ja musim take s ex mame hezky vztah vychazime spolu on je zenaty dva roky uz a svatbu neplanujeme v blizke dobe rikali jsme kdyztak ze by jsme ji udelali pristi rok a take sem to tak rekla ze sem zasnoubena ale svatba nevim kdy bude ze spise za rok nebo dele.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 07:03

P.S.viz anonym vyse - segra se vdavala mesic po mne, po 5mesicnim jakoze ofiko vztahu a 3 mesice po rozvodu, ale znali se uz predtim dyl. Taky jsem si teda rikala, ze to berou hopem - my holt jsme byli zase opacny extrem no :lol:

Verun83
Echt Kelišová 8692 příspěvků 33 inzerátů 31.03.18 07:05
@Anonymní píše:
S pritelem zijeme pul roku spolecne.. A neni to tim ze ex se ozenil ze ja musim take s ex mame hezky vztah vychazime spolu on je zenaty dva roky uz a svatbu neplanujeme v blizke dobe rikali jsme kdyztak ze by jsme ji udelali pristi rok a take sem to tak rekla ze sem zasnoubena ale svatba nevim kdy bude ze spise za rok nebo dele.

Promin, ale kolik ti je, jestli se muzu zeptat?
Mas nejake pochybnosti? Nebo proc potrebujes souhlas od lidi z emimina?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 07:06
@Anonymní píše:
Ahojky holky setkali jste se některá stím že maminka vaše by nesouhlasila se svatbou? Jsem s přítelem sice chvilku (6měsícu) oba dva to tak cítime a byla jsem požádána o ruku bez váhání jsem řekla ano konečně po dlouhe době to tak cítím a on take a šel za rodiči se kterými žijem v jednom baraku ale každý má své patro teda ale maminka moje stím nesouhlasi moc nadšení žádné spíše výčitky že je to brzo i přes to když sem říkala že když mám prsten že neznamená že se budem brát hned že to muže být za rok. bylo mě řečeno k čemu mě je ten papír že k ničemu a mám dceru z předešlého vztahu a bylo mě řečeno že i příjdu o část alimentu když budu vdaná přitom s ex tohle máme vše vyřešené sám se oženil má další dítě a má i nevlastní dceru a platí stále stejně a nic měnit na tom nechce docela mě to trápí ta reakce maminky, nevím jak se zachovat a i tímto pádem přemýšlíme o bydlení zvlášt že by to bylo lepší když by jsme si našli jiný pronájem protože přece rodiče jsou starší a máme rozdílné názory. :(

Tak bych doporučila se na maminku vyprdnout je to tvůj život. Mě manžel požádal o ruku po 4 měsících vztahu. Teď v červnu oslavíme 4 roky od svatby o měsíc později se nám narodí třetí dítko a o další měsíc budeme 5 let od začátku vztahu spolu. Oba jsme to tak cítily a chtěli. Od okolí jsme jen slyšeli proč tak brzy, kam specháme atd. Jim je do toho houby je to náš život a neřídíme se podle rodiny a přátel.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2472 příspěvků 31.03.18 07:11

Sezente si vlastni bydleni, a pak se klidne vemte. takhle vam rodice budou stale do vseho mluvit.

Příspěvek upraven 31.03.18 v 07:17

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 31.03.18 07:12
@Alyss1 píše:
Souhlasim ze je to brzo. Nejdeiv spolu bydlete, jedte na nejakou delsi dovolenou a pockejte na tezkou nemoc. A pak teprva planujte svatbu.Ale jinak je to hezky, ja byla zasnoubena tri roky:):)

Pockejte na těžkou nemoc??? 8o

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >