Žádost o svěření dítěte do péče

995
19.5.14 15:00

Žádost o svěření dítěte do péče

Ahoj holky.
Mám ročního synka a ex nás opustil, dal přednost nějaké jiné babě. Tak bych chtěla podat žádost na svěření malého do mé péče.
Kam mám jít to už vím, to jsem si všechno obvolala, ale mám takové obavy že ex s tím nebude souhlasit a bude dělat nějaké problémy.
Tak by mě zajímalo jak to je, kdyby si dopis od soudu nevyzvedl a k soudu by se nedostavil?
Moc vám děkuji za odpověď :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1248
19.5.14 18:29

Pockej kdyz chce delat problemy, jak je mozny ze by se nedostavil k soudu? Jestli mas na mysli to, ze bys „zaridila“ aby si postu nevyzvedl, takto se lehce muze obratit proti tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
995
19.5.14 20:52

No tak dopis s pozvankou by mu dosla doporucene do vlastnich rukou, nebo ne? On bydli u babky ale trvaly pobyt tam nema. Kde ma napsany trvaly pobyt uz nekolik let neni. Tak adresa k jeho babce je jedina co znam a vim ze tam je. Tak mu to nebham poslat tam, ale nevim jestli to prevezme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
27.6.15 23:14

Ahoj, zajímalo by mě jak je to s podáním žádosti o svěření dítěte do péče… mám bohužel TB i s dítětem u přítele, on je jedním z majitelů domku asi 4 hodiny cesty autem od mého původního bydliště, kde žijí moji rodiče v obecním bytě… lze to řešit v původním bydlišti, nebo je to podle trvalého bydliště? šlo by získat zpátky TB v obecním bytě rodičů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24623
27.6.15 23:46

@Gosi mělo by to být v místě trvalého pobytu dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
28.6.15 00:06

@andelka83 díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
28.6.15 11:24

@Gosi ale pokud bydlíte jinde než máte trvalí pobyt tak se to pak přeposílá na soud kde dítě fakticky bydlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
28.6.15 12:40

@jaaajaa diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu