Žádost o svěření dítěte do péče otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 12:54
žádost o svěření dítěte do péče otce

EX manžel žádá o svěření naších dětí do své uplné péče. Jakou má šanci když dluží na své dvě děti vyživovací povinost. Dala jsem soudně exekuci na plat ex manželovi. Děti vídá dle soudního rosudku. O víkendech - od Pátku do Neděle. Do toho má sám na sebe vedené exekuce na plat cca 17 exekucí mi bylo řečeno přímo u soudu. Čekám až proběhne soud. Sociální pracovnice mi řekla že není důvod z mé strany k odebrání děti do otcové péče. I přesto se chci zeptat mněl někdo podobnou zkušenost nebo váš známý budu ráda za jaký koliv ohlas. Předem moc děkuji. Dokonce nechce ani platit víc na své děti z důvodu že má exekuce a platí nájemné tím on se obhajuje před soudem a podal odvolání. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 10.02.17 13:11

Chápala bych střídavku, tam pokud není naprosto příšerná existence, má slušnou šanci. Ale na výhradní péči, pokud nemáš nějaké problémy, které by ti bránily v řádné péči, nebo nedokázal poskytnout nějakou extra super hyper lepší péči, nebude mít šanci.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49151 příspěvků 10.02.17 13:24

Podle mě bez šance, pokud není nějaká patologie z tvé strany- nestaráš se o ně, bráníš styku s otcem, manipulace proti druhému rodiči…

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 19:25

Velmi pravděpodobně mu soud nevyhoví. Nemůžeš mu dát děti třeba od čtvrtka do pondělka? Jak jsou děti velké?

Neplacení výživného v našem případě soudce absolutně nezajímalo. Poradil mi, abych použila exekutora. Já už jsem ale měla v ruce soudní příkaz na prodej jeho domu. Ale nemohla jsem to říct, protože ex to tenkrát ještě nevěděl. Ex hned zaplatil a dům mu zůstal.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 20:56

@Kobea deti ani nechteji jezdit k otci vubec. A vikend staci az az. Hlavne at mu je nedaji do plne pece. Neplati a penize nema, pouze dluhy :zed:

Jitusee
Extra třída :D 10206 příspěvků 10.02.17 21:15

A to je chce tobe na truc, nebo proc proboha? Z ceho by je chtěl živit, kdyz nema ani na alimenty a placeni dluhu?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 21:22

@Jitusee on si pokoj neda!!! Odstehovala sem se z detmi 85 km od nej at mame klid a na to ze sme se odstehovali zadal o predbezne opatreni deti to mu bylo zamitnuto diky bohu. A zaroven podal navrh na svereni do pece.

stinga
Závislačka 4174 příspěvků 6 inzerátů 17.02.17 09:37

@Společná péče jistě, ale to je možnost pro slušné, dobře nebo aspoň běžně zabezpečené rodiče.
Zde má tatínek na sebe 17 exekucí, to moc fungovat nebude :(

Lama Lama
Hvězda diskuse 49151 příspěvků 17.02.17 09:41
@Společná péče píše:
Dobrý den,
docela mě překvapuje, že v dnešní moderní společnosti jsou tahanice o děti stále velký problém. Pokud opravdu máte zájem o děti a ne jen o sebe, proč se nedohodnete na společné péči. S manželkou takto fungujeme už přes sedm let a lepší řešení pro děti rodičů, kteří již nechtějí být spolu, neexistuje. Dětem je nyní 6 a 10 let a jsou obě spokojené. Rozchod v podstatě nezaznamenaly, i když o něm samozřejmě vědí.
Střídavá péče dle mého názoru dětem škodí, stejně tak i situace, kdy z ničeho nic o jednoho z rodičů přijdou a mohou ho vídat jen o víkendech.
Společná péče sice prospívá dětem, ale klade zvýšené nároky na oba rodiče a není bohužel možná v případech, kdy jeden z páru staví svoje zájmy nad zájmy dítěte.
Pokud by někoho zajímaly podrobnosti napište klidně na mail: spolecna. pece@centrum.cz

a v čem společná péče škodí méně?
POkud rodiče nežijí ve společné domácnosti, tak se stejně nějak střídat musí. Jen u střídavky je to většinou pevně daný, u společné ne.
Nezaznamenali.. nechápu.

Společná péče
Nováček 6 příspěvků 17.02.17 09:43

Ano, v tom máte pravdu. Společná péče je poměrně nákladná záležitost a podílet se musejí oba. To, že můžu být s dětmi kdy chtějí a ne kdy jim to někdo určí mě stojí nemalé prostředky, protože platím náklady v domácnosti, kde v podstatě nebydlím. Ale je to o tom, že chci dětem zajistit spokojené dětství.

Jitusee
Extra třída :D 10206 příspěvků 17.02.17 09:44

@Společná péče a muzu se zeptat jak tohle funguje, kdyz si nekdo z rodičů najde partnera, či manžela? Protoze mne to prijde uplne nemyslitelné a asi pojmu společná pece nejsem schopna správne porozumět.

Společná péče
Nováček 6 příspěvků 17.02.17 09:45

U střídavé péče musí děti putovat z jedné domácnosti do druhé. U společné jsou toho ušetřeny. Rozdíl je tedy dost značný. Střídavá péče zajišťuje pohodlí rodičům a ne dětem.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49151 příspěvků 17.02.17 09:48
@Společná péče píše:
U střídavé péče musí děti putovat z jedné domácnosti do druhé.U společné jsou toho ušetřeny. Rozdíl je tedy dost značný. Střídavá péče zajišťuje pohodlí rodičům a ne dětem.

tak to se mýlíš. to není o střídavé a společné péči.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49151 příspěvků 17.02.17 09:49
@Společná péče píše:
U střídavé péče musí děti putovat z jedné domácnosti do druhé. U společné jsou toho ušetřeny. Rozdíl je tedy dost značný. Střídavá péče zajišťuje pohodlí rodičům a ne dětem.

to může fungovat, pokud v těch vstazích nejsou další děti - nové společné nebo děti partnerů z předchozích vzta­hů

Společná péče
Nováček 6 příspěvků 17.02.17 09:50

Mám přítelkyni a manželka má přítele. Tito dva lidé, ale museli pochopit, že máme děti ve společné péči. Můj běžný den vypadá asi tato:
V 6:00 se probouzím v bytě přítelkyně. 6:30 budím děti doma, pomůžu se snídaní a docházím do práce. Manželce předávám auto, aby mohla děti odvézt do školy. 7:00 odcházím do práce. Odpoledne cca 16:00 jdu z práce k dětem. Společně s manželkou zajišťujeme doprovod do kroužků a dohled nad učením. Podle potřeby odjíždím večer k přítelkyni. Pokud manželka má nějaké svoje aktivity tak hlídám děti třeba do 22:00 než se vrátí. Pokud ne odjíždím dříve.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >