Žádost o vystavení řidičského průkazu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adelajdule
Povídálka 19 příspěvků 17.08.19 02:12
Žádost o vystavení řidičského průkazu

Ahoj chtěla jsem se zeptat jak to funguje když udělám autoškolu?? :think: jak udělám zkoušky tak si půjdu zažádat o vystavení řidičského průkazu. Které trvá zhruba 3 týdny. Během te doby adi nemohu za volant že??? Nebo dostanu nejaký rezervní papír abych mohla řídit??? :think: :think: děkuji za názory ;) :) :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tumpach
Kelišová 6675 příspěvků 17.08.19 04:34

Svoje zkušenost to není, ale mé dcery, která dělala autoškolu nedávno :).

1. Ne, nemůžeš řídit, když uděláš papíry. A netrvá to tři týdny, ale zpravidla jen 14 dnů :) :). A to bydlíme v malém městečku. Sám komisař řekl, že někde i to trošičku rychleji :). Přeji ať ti zkoušky dopadnou, co nejlépe.
  2. Normálně ti dá pan komisař prý papír o úspěšném absolvování autoškoly a s tím papírem jdeš na příslušnou přepážku na úřadě. No, a tam už ti úředník/úřednice vyfotí a řekne, co a jak. Jo a ještě zaplatíš poplatek 200 Kč, a to ti také řekne úředník.
Kriss Tina
Extra třída :D 12158 příspěvků 17.08.19 04:49

Ne nemůžeš za volant dokud nebudeš mít v ruce řidičák hotový :D ale většinou je hotový rychle, maj na to 20 dní, ale zpravidla jsou hotový do 2 týdnů.

Adelajdule
Povídálka 19 příspěvků 17.08.19 06:33

Drkuji za nazory ;) tak nejak sem to tušila jen sem si nebyla jista. Dva tydny to je celkem super. Jinak zkoušky mě čekají v úterý. Z testu nemam obavy to spíše z toho komisaře že vyletim za blbost jelikož jsem tremista :oops:

Jeanny21
Kecalka 440 příspěvků 17.08.19 07:17

@Adelajdule ano, u mě to bylo úplně stejné, jak už psaly navrchu. Já zkoušky udolala napodruhé před třemi týdny, řidičák už mám týden. Jezdili jsme 50 minut :roll: fakt děs… prý s většinou jezdí daleko kratší dobu, no na mě si teda zgustl.. Hlavně nedělej blbé chyby, dobře se obleč, pěkně učeš a úsměv! :D ať to dopadne dobře! :mavam:

Adelajdule
Povídálka 19 příspěvků 17.08.19 07:25

@Jeanny21 gratuluji k úspěšnému zdolání. Ja mam v pondělí ještě jednu jizdu a pak v úterý zkoušky tak sem zvědavá :oops: :oops: a popravdě řečeno sem jak na jehlach :oops:

Petula306
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 17.08.19 19:22

Tak držitelem řidičského oprávnění jsi od toho co jsi udělala zkoušky a komisař to nahlásil na úřad. Držitel řidičského průkazu je, když máš průkazku. Bez průkazky jet můžeš, ale riskuješ pokutu - za to, že nemáš průkaz u sebe. To že máš oprávnění si policie zjistí. Takže nedostaneš pokutu za jízdu bez „řidičáku“ (oprávnění), ale jen za chybějící doklad.

Jeanny21
Kecalka 440 příspěvků 18.08.19 13:31

@Adelajdule děkuji :) už jezdím jak drak.. taky jsem měla v pondělí ještě jízdy a v úterý zkoušky. A teda, jsem fakt ráda za to, že jsem to v pondělí ještě projela.. hodně štěstí :kytka:

Adelajdule
Povídálka 19 příspěvků 18.08.19 13:36

@Jeanny21 vážně ti to pomohlo??? Tak to si me po pravdě řečeno uklidnila :D :D :D jelikož jsem jak na jehlach :oops: :oops:. Noo už se mi to krátí zítra jizdy a pak druhý den zkoušky :oops:

Jeanny21
Kecalka 440 příspěvků 18.08.19 13:55

@Adelajdule ano, mně to opravdu pomohlo, učitel se mě zeptal, jestli jsou nějaká místa, která bych si ještě ráda zkusila (dálnice, přednosti,…) a fakt jsem za tu jízdu ráda. Taky mě upozornil na situace, na které je komisař háklivý nebo které ho naopak potěší, za co u něj budu mít plus,… :mrgreen: takové rady jsem uvítala a použila… a jinak se mnou projel trasu, která se někdy taky při zkoušce jezdívá a potom druhý den jsme náhodou jeli na chlup tu stejnou trasu! :D :D ale jinak mi i učitel při zkoušce se snažil pomáhat (např. ukazoval prstama na co přeřadit, na dálnici mi v jednu chvíli sám prošlapoval plyn :mrgreen: ) ale dobrý no… Naše město ještě není tak velké (30 000 lidí), takže ulice znám zpaměti :) i to bylo fajn… tvou nervozitu plně chápu, já skrz to spala noc před zkouškou 4 hodiny a ráno jsem na místo přišla už o 40 minut dřív… a navíc jsem nesnídala, což nedoporučuju, pak mi bylo ještě víc blbě! :roll: jsem trémistka no..
Ale dáš to, neboj, hlavně se plně soustřeď… pak sem napiš, jak to dopadlo :mavam:

Adelajdule
Povídálka 19 příspěvků 18.08.19 14:03

@Jeanny21 tak to sem nevěděla noo uvidim co zitra ucitel řekne ;) jinač bez snídaně bych ke zkouškám nešla ;) pač mi to na lačno nemyslí :mrgreen: :mrgreen: mooc děkuji za rady a pak dám vědět jak sem dopadla :mavam:

Adelajdule
Povídálka 19 příspěvků 20.08.19 10:25

Tak testy sem udělala na plný počet. Ale jízdami sem neprošla :zed: :zed: údajně sem si nezkontolovala prave zrcatko, i když vim že sem se divala, ale pro komisaře sem asi malo vytočila hlavu a tak mi to neuznal :nevim:. No jednoduše řečeno vylitla sem za prkotinu a v září si to zopaknu :oops: :oops: :oops:

Jeanny21
Kecalka 440 příspěvků 20.08.19 10:44

@Adelajdule smůla no.. to se stává, poprvé jsem taky vylítla za kravinu.. Sice to zamrzí, ale co, dáš to v září. Už víš termín opravek? :kytka:

Adelajdule
Povídálka 19 příspěvků 20.08.19 12:07

@Jeanny21 noo taky se biju do hlavy nooo ale co už brečet nad rozlitym mlékem ke zbytečné :oops: ale na druhou stranu jak pojedu příště tak si dam vice pozor :zed: :zed:

Adelajdule
Povídálka 19 příspěvků 20.08.19 12:12

Joo jinak 12.9 mam nový termín :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama