Zadržená zásilka na celnici

2410
29.5.15 18:33

Zadrzena zasilka na celnici

Koupila sem si na Ali dvoje „Converse“ v hodnote 40 USD, celnici mi zasilku zadrzeli na celnici a jelikoz je to moje „prvni zadrzeni“ chci se zeptat.

Na zasilce(mam foto od celniku) je jasne napsano, ze se jedna o darek(gift) a zasilka dle odesilatele ma hodnotu 9 USD.Ted tedy nevim, zda mam i ja dodavat potvrzeni o platbe z Ali, nebo staci prohlaseni, ze se jedna o zbozi, ktere ma neobchodni charakter?

Holky, kluci, vy tu vite vse - poradte mi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

507
29.5.15 18:45

Co vím, tak celníci to mohou nějak proskenovávat i rozbalit. Když usoudí, že je cena podhodnocená (asi tvůj případ), musíš ji doplatit a zaplatit clo. Také objednávám u Ali, ale hlídám si, abych nepřešvihla ten limit (asi 30 dolarů - teď nevím). Osobně bych to zaplatila než mít oplétačky a ještě k tomu je předpoklad, že to bude padělek a můžou ti dělat problémy i kvůli tomu.
Na facebooku je skupina Nakupujeme na Aliexpress, tak je to podrobně popsané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
29.5.15 18:47

Ještě k té ceně, co ti mohou dopočítat. Údajně se to dopočítává do ceny originálního zboží od výrobce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2853
29.5.15 18:50

Ja dokladala i doklad o zaplaceni. Stejne uz zaplatis 200kc za procleni. Asi je lepsi priznat cenu nez aby ti to cele zabavili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
29.5.15 20:04

Pokud uz to zabavili, tak se jim asi nezdala tak nizka cena…Oni nejsou hlupaci a vi, jak to ty firmy viz Ali delaji..Ze napisi nizkou hodnotu a ty firmy to nedelaji kvuli tobe, abys nic neplatila, ale aby oni nemuseli platit.
Muze se ti stat, ze to uznaji a pohoda a nebo budou chtit original doklad, kolik jsi zaplatila, coz urcite mas, nebo si vytisknes objednavku na jejich strankach ve svem ucte.
Ja bych cenu priznala, nema to s nima cenu, taky se ti muze stat, ze ti zasilku poslou zpatky. Pokud ale bude komunikace v pohode, balicek mas do tydne doma, zaplatis 199kc CP za zprostredkovani a vyclenou castku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.16 18:42

Ahojky,
objednala jsem si zboží na Amazon.com (u ktereho se dokonce uvadi, že se to nestava) dvě DVD s original anime serialem (holt takové věci si u nás nekoupim), měl to být dárek.
No bohužel mi to stopili na celnici a poslali mi jen dopis.
Zboží mě stálo 1600,– Kč a přemýšlím, kolik by po mě mohli celníci chtít? Upřímně… mám chut se na to vybodnout, a nechat to vrátit, a nechat si objednavku stornovat a vrátit peníze. Přestávám na to už mít nějak náladu, navíc jsem z toho už i otrávená protože je po dárku :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama