Zadržování formuláře o mateřskou u zaměstnavatele

Anonymní
6.8.20 11:48

Zadržování formuláře o mateřskou u zaměstnavatele

Holky, dotaz.. Jestli se nekdo setkal s necim podobnym, prip. jak to vyresit?? Formular na zadost o materskou jsem dala zanestnavateli - ucetni posledni tyden v cervnu. Materskou mam mit od 1.7., kazdopadne k dnesnimu datu 6.8. stale zadost na socialce nemaji. Kdyz jsem se na to v praci ptala uz nekdy okolo 20.7. tak furt jen dokola rikaji, ze to brzo odeslou.. Nechapu moc to jednani, proc je to takovy problem.. Socialka pak ma na vyrizeni 30 dni, to mi timto tempem prijdou penize tak v pulce zari, nebo nevim.
Od 1.7. mi uz prijde dlouha doba, mam sanci se nejak bratit, resit to sama? Pani na socialce byla mila, rikala at je proste furt urguji, ze bohuzel sama nic nemuzu protoze oni s tim formularem potrebuji i muj rocni prijem aby mohli na socialce vypocitat muj denni vymerovaci zaklad..

Zacinam byt zoufala :nevim: 2 mesice bez penez, jeste ze nejsem maminka samozivitelka..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2638
6.8.20 11:51

Nemuzes zajit za ucetni osobne? Volat tam dokud to nezvednout a buzerovat 2× denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 11:52

Pracuji ve skolstvi, takze to ted pres leto je nerealne. Maji pondeli uredni dny, ale je tam vzdy jen sekretarka na predavani vysvedceni detem co v cervnu nechodili do skoly.. Ucetni ma homeoffice.

• Citovat
  • Nahlásit
4854
6.8.20 11:55

A co nadřízený účetní, případně jednatel firmy? Bych zkusila poslat ještě mail přes ně, že zadas o co nejrychlejší nápravu. Pak bych tam asi naklusala osobně. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 11:59

@JancaS84 take jsem si rikala, ze leda jeste zkusit pres reditele. Pockam jeste tyden, a asi to tak dopadne.

• Citovat
  • Nahlásit
330
6.8.20 12:03

Holky, budu mít související dotaz - kdy je čas tu žádost podat? Pokud má sociálka 30 dní na vyřízení, tak mi z toho vychází tak minimálně měsíc a půl, že? Já jdu na mateřskou začátkem listopadu, takže když si zažádám začátkem září, tak asi by to mělo být v pohodě. Nebo kdy jste žádaly vy? Týden dopředu je zjevné pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15828
6.8.20 12:07
@Kolicek95 píše:
Holky, budu mít související dotaz - kdy je čas tu žádost podat? Pokud má sociálka 30 dní na vyřízení, tak mi z toho vychází tak minimálně měsíc a půl, že? Já jdu na mateřskou začátkem listopadu, takže když si zažádám začátkem září, tak asi by to mělo být v pohodě. Nebo kdy jste žádaly vy? Týden dopředu je zjevné pozdě.

No, já nvm, ale mně dala Dr žádost o PPM den pred5 nástupem. Nvm, jestli se to dává takhle brzo, jestli to vůbec jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4854
6.8.20 12:09
@Kolicek95 píše:
Holky, budu mít související dotaz - kdy je čas tu žádost podat? Pokud má sociálka 30 dní na vyřízení, tak mi z toho vychází tak minimálně měsíc a půl, že? Já jdu na mateřskou začátkem listopadu, takže když si zažádám začátkem září, tak asi by to mělo být v pohodě. Nebo kdy jste žádaly vy? Týden dopředu je zjevné pozdě.

Asi jak kde, někde jsou rychlý. Mě se stalo něco podobnyho jako zakladatelce a čekala jsem na peníze 3 měsíce. Zamestnavatel nedodal část podkladů, tak jsem to sháněla kde je problém a pak teda po dodání papíru mě poslali snad do týdne 3 matersky zároveň. Ale většinou tak měsíc předem stačí. Když je vše v pořádku tak to mají zpracovány celkem rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
6.8.20 12:14
@P4ja píše:
No, já nvm, ale mně dala Dr žádost o PPM den pred5 nástupem. Nvm, jestli se to dává takhle brzo, jestli to vůbec jde.

Aha, no tak to je blbý. To je teda hodně pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15828
6.8.20 15:37
@Kolicek95 píše:
Aha, no tak to je blbý. To je teda hodně pozdě.

Mně nepřišlo. Šla jsem v červnu a v červenci jsem normálně dostala PPM za červen. A to to účetní posílala až na konci června.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama