Zadýchávání se i po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Castanetta
Povídálka 43 příspěvků 22.07.18 20:53
Zadýchávání se i po porodu

Zdravím :)
Mám dotaz zda má někdo podobnou zkušenost jako já s dušností.
Když jsem byla těhotná tak cca od 5. Měsíce jsem trpěla dušností a to i klidovou. Poslali mě na EKG i spirometrii a vše ok. Myslela jsem si že porodem to tedy přejde ale nyní jsem 17 dní od porodu a dušnost trochu polevila ale kdykoliv vyjdu schody nebo udělám něco namáhavějšího tak se zadýchávám stejně jako v těhotenství a to tak že hodně. Občas i když ležím v klidku mám i pocit že se nemůžu jakoby dodechnout.
Neměla to některá z vás také?
Trpím nízkým tlakem a po porodu jsem měla několik dní modrá nehtová lůžka kdykoliv jsem vstala a začala chodit a cítila jsem slabost. To postupně odeznělo ale dušnost zůstala. Pěkný den všem a předem děkuji za radu a názory. ☺️????

Reakce:

Tableta
Závislačka 4066 příspěvků 22.07.18 20:59

U mě po porodu šílená dušnost. Ale začalo to až po tom porodu. Udělala jsem 5 kroků a nemohla jsem dýchat. Do konce šestinedělí to vyšumělo, ale bylo to fakt hrozný.

Castanetta
Povídálka 43 příspěvků 22.07.18 21:01

@Tableta já i když se snažím o tom něco zjistit na netu tak nikde nic tak si přijdu jak exot… Tak to si mě uklidnila že by to mohli být i po porodu ok a přejde to.

Alenice14
Ukecaná baba ;) 1194 příspěvků 22.07.18 21:07

Ahoj, já jsem teď 19 tt a mám stejné problémy jak popisuješ, můj obvodní lékař na mě nic nenašel ale já si pořád opakovaně stěžovala tak mě na moji žádost poslat na plicní,kde mi paní doktorka zjistila začínající astma, dala mi inhalátor a já jsem spokojená bez problémů :)
Tak držím palce ať se to u tebe co nejdříve nějak vyřeší

lenk
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 22.07.18 21:27

taky mi zjistili po porodu astma. to zjistí asi jen na plicním. když to nepřejde tak se tam objednej.

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 22.07.18 21:33

Já měla i bušení srdce… Na EKG holtru mi zjistily extrasystoly a tachikardii (pulz 140 v klidu) beru vasocardin. Mám +5kg za 14dni termín a teď jsem se opět začala zadychavat. Vyjdu 10schodu a pak si lehnu a mám pocit že nepopadnu dech :nevim: taky doufám že je to jen ke konci těhotenství a potom snad to odezní

Castanetta
Povídálka 43 příspěvků 22.07.18 21:42

@novakova.t bušení srdce jsem měla taky hrozné ale to jen v těhotenství teď už ne. Na EKG jsem měla ale vše v pořádku. Držím pěsti ať ti to vše odezní po porodu ;)

Castanetta
Povídálka 43 příspěvků 22.07.18 21:43

@Alenice14 no taky mě napadlo to poporodní astma. Tak se asi objednám na plicní no… A tobě držím pěsti ať ti to po porodu odezní ;)

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 22.07.18 21:44
@Castanetta píše:
@novakova.t bušení srdce jsem měla taky hrozné ale to jen v těhotenství teď už ne. Na EKG jsem měla ale vše v pořádku. Držím pěsti ať ti to vše odezní po porodu ;)

Díky. Snad to po porodu zmizí… Šance je ..malé ty stavy už bych nechtěla zažít…

Castanetta
Povídálka 43 příspěvků 22.07.18 21:44

@lenk nevím jestli mám čekat … Asi se objednám co nejdřív… Ať mám klid že je to ok a je to třeba jen to astma …

Alenice14
Ukecaná baba ;) 1194 příspěvků 23.07.18 15:59

@Castanetta Děkuji moc, myslím že už mi to zůstane ale pokud to bude tak pod kontrolou jako teď, tak to bude ještě dobrý.Ty se drž a objednej se, alespoň budeš vědět na čem jsi a případně to budeš řešit jinde :hug: hodně štěstí a ať je to jen nějaká maličkost a je ti brzy dobře

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >