Reklama

Záhada černého prachu v domácnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jenny.fields
Generální žvanilka 24607 příspěvků 15.01.17 20:21
Záhada černého prachu v domácnosti!

Máme doma záhadu, respektive tchánovci mají.
Před Vánocemi se dělal generální úklid včetně mytí oken. A teď před pár dny se zjistilo, že všude na oknech-rámy, skla a i na záclonách je černý mastný prach. Ty záclony když se shrnou k sobě, tak jsou fatk černé, na všem je vrstva prachu, ale mastného. Když mi to manžel říkal, tak jsem si říkala, že přehání, ale viděla jsem to před chvílí na vlastní oči a je to šokující.
Kromě toho je ovšem prach i v lednici na zadní stěne, v některých skříňkách, v pracovně na dětských světlých hračkách je taky vidět.
Co to je?
Fakta.
V srpnu se dělala nová okna i s rámy v rámci zateplení.
Topí se plynem-radiátory a podlahové topení.
Krb je a nepoužívá se.
Uklízí se pravidelně každý týden, takže tohle se objevilo za cca týden.
Dělala se nová podlaha taky v srpnu.
Venku neprobíhají žádné stavební práce.
U nás v patře to není. Měnily se u nás jen skla v jedné místnosti ne rámy.

Máte nějaké nápady? Tchýně je z toho na nervy chudák.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27173 příspěvků 9 inzerátů 15.01.17 20:23

@jenny.fields byla tu nějaká podobná diskuze, zakladatelka v ní psala, že to je prý od svíček… ale my teda pálíme pořád nějaké svíčky a tohle jsem nezažila… prý nějaké velké se silným knotem… :think: :nevim:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27173 příspěvků 9 inzerátů 15.01.17 20:24

https://www.emimino.cz/…byte-278126/

Lilikaspi
Závislačka 2573 příspěvků 15.01.17 20:26

Gelove svicky delaji hrozny binec, cerny cmoud

Kriss Tina
Závislačka 4736 příspěvků 15.01.17 20:33

Na tech oknech to muze bejt klidne z ulice, me se takle usazuje prach z ulice, bydlime v prizemi a kdyz vic vetram do ulice tak je to znat. Ty svicky muzou delat bordel, ale nechapu jak byje se to mohlo dostat do lednice :nevim:

jenny.fields
Generální žvanilka 24607 příspěvků 15.01.17 20:35

@Regina Hero Ty jo!
Tak jsem to četla a snad to bude ona 8o 8o
Má tam velkou svíčku. Je to teda neuvěřitelný.

jenny.fields
Generální žvanilka 24607 příspěvků 15.01.17 20:37

@Kriss Tina To určitě ne, navíc je tu už dlouho sníh.

jenny.fields
Generální žvanilka 24607 příspěvků 15.01.17 20:40
@Lilikaspi píše:
Gelove svicky delaji hrozny binec, cerny cmoud

8o To je neuvěřitelné 8o

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 20:46
@jenny.fields píše:
Máme doma záhadu, respektive tchánovci mají.
Před Vánocemi se dělal generální úklid včetně mytí oken. A teď před pár dny se zjistilo, že všude na oknech-rámy, skla a i na záclonách je černý mastný prach. Ty záclony když se shrnou k sobě, tak jsou fatk černé, na všem je vrstva prachu, ale mastného. Když mi to manžel říkal, tak jsem si říkala, že přehání, ale viděla jsem to před chvílí na vlastní oči a je to šokující.
Kromě toho je ovšem prach i v lednici na zadní stěne, v některých skříňkách, v pracovně na dětských světlých hračkách je taky vidět.
Co to je?
Fakta.
V srpnu se dělala nová okna i s rámy v rámci zateplení.
Topí se plynem-radiátory a podlahové topení.
Krb je a nepoužívá se.
Uklízí se pravidelně každý týden, takže tohle se objevilo za cca týden.
Dělala se nová podlaha taky v srpnu.
Venku neprobíhají žádné stavební práce.
U nás v patře to není. Měnily se u nás jen skla v jedné místnosti ne rámy.Máte nějaké nápady? Tchýně je z toho na nervy chudák.

znamej tohle delaly svicky hodne si je zapalují po byte a mely stejny problem ;)

jenny.fields
Generální žvanilka 24607 příspěvků 15.01.17 20:48
@JayLee píše:
znamej tohle delaly svicky hodne si je zapalují po byte a mely stejny problem ;)

No bylo by super, kdyby to bylo ona. Ale stejně jedna svíčka a špína na druhé straně bytu a v lednici 8o 8o

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 20:54
@jenny.fields píše:
No bylo by super, kdyby to bylo ona. Ale stejně jedna svíčka a špína na druhé straně bytu a v lednici 8o 8o

hele jsou lidi co maj i cernej prach pod nosem kdyz doma zapali svicky a nkdo jim to dodnes nevysvetlil jak je to mozny - meli to babicky sousedi ve Vlachači hlavne ten tata proste cernej prach pod nosem no a zaver byl ze svicek :jazyk:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31619 příspěvků 15.01.17 21:02

My to měli kdysi z vánočních františků, nepálí je? ne všechny, jedny to nedělaly, ale pak jsme koupili nějaký nekvalitní, a bylo to všude.

jenny.fields
Generální žvanilka 24607 příspěvků 15.01.17 21:05

@slavuska1 Zjistím, ale myslím, že ne. :think:

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 15.01.17 21:24

U babičky se tohle stalo taky, ale bydlela ve velkém městě u hlavní silnice, bylo to od výfukových plynů (9.patro) a na týden bylo nedovřené okno. Nestartuje jim někdo pod oknem starého diesela? Z toho jde mastného prachu víc než dost.

Levandulina
Kelišová 5226 příspěvků 8 inzerátů 15.01.17 21:27

Nemůže to být třeba nějaká plíseň?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama