Záhada praní - tvrdé ručníky

Anonymní
17.4.20 18:45

Záhada praní - tvrdé ručníky

Ahoj všem,
praní pro mne vždy bylo téměř vášní. Těšila jsem se, jak posbírám všechny svršky a dám prát a pak vytáhnu krásně voňavé. Ale…
Díky současné situaci u nás více chlorují vodu. Najednou relativně měkké ručníky jsou tvrdé a tmavé prádlo bývá občas jakoby seprané/oprané. Používám pořád stejný prášek, stejný program. Myslíte, že to může být kvůli té vodě. Obecně máme tvrdou vodu, ale teď ještě s přídavkem chloru. Anebo mi bude po pěti letech odcházet pračka?
Díky za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
244
17.4.20 19:06

Zkusila bych vyčistit pracku, pokud nezabere tak to bude nejspíš vodou. Prodávají se zmekcovace přímo k praní a pomáhá to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10783
17.4.20 19:09

Dej do nádobky na avivaz trochu octa a nebo pořídit susicku. Z ní jsou ručníky úplně top.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1038
17.4.20 19:11

Sušička je nejlepší změkčovač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
17.4.20 19:36

Také hlasuji pro sušičku, dokonce mohu s klidným svědomím doporučit levné Beko. Ručníky jsou měkké a jako bonus nejsou na oblečení chlupy od domácích mazlíčků.

• Citovat
  • Nahlásit
22265
17.4.20 19:42

Hlasuji pro ocet :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2318
17.4.20 19:52

Já jsem vášnivá do praní taky, jelikož jsme početnější rodina a já přehnaně cistotna, Peru denně minimálně 1 pracku. Hlasuji Pro ocet jelikož sušička (levná od beka, tudíž třída B) mě po roce denního používání naprosto dostala do kolen s přijetím nedoplatku za elektřinu…
Ale muže to být tou vodou, zkus nejdříve ten ocet, ten stojí do 10kc litr a uvidíš… třeba prejdes časem na susicku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
18.4.20 09:45
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
praní pro mne vždy bylo téměř vášní. Těšila jsem se, jak posbírám všechny svršky a dám prát a pak vytáhnu krásně voňavé. Ale…
Díky současné situaci u nás více chlorují vodu. Najednou relativně měkké ručníky jsou tvrdé a tmavé prádlo bývá občas jakoby seprané/oprané. Používám pořád stejný prášek, stejný program. Myslíte, že to může být kvůli té vodě. Obecně máme tvrdou vodu, ale teď ještě s přídavkem chloru. Anebo mi bude po pěti letech odcházet pračka?
Díky za odpovědi.

Hele vím o čem mluvíš, máme tedy tvrdou vodu (ale problém v podstatě stejný jako ty) a když nesusim v sušičce, tak mame taky tvrdé prádlo (aviváž tady moc nepomůže). Přidávám ocet a trochu prášku kalk stop (kupuji v Bille za pár kaček), vodu to zjemní. Jinak sušička je na měkkost top😉
Za zkoušku nic nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31460
22.4.20 20:27
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
Díky za odpovědi.

Tipla bych že vodou, u nás je tvrdší, bez přidávání sody, octu nebo jiného změkčovače by to byl docela průšvih, ale docela hodně kupodivu pomáhá sušička. Takže ručníky všechny protahuju sušičkou i když bych nemusela, ten tvrdej koberec co by z toho jinak vzniknul je zlo :roll: horší je to u vložek a spodního prádla, to povětšinou do sušičky nesmí, ale na to mám speciální přípravek, který hodně změkčuje. Na veškeré prádlo bych se nedoplatila, ale hlavně na ty vložky ho používám dost. Bez toho by se to vůbec nedalo :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat