Zahájení školního roku a volno v práci

1022
1.8.21 15:54

Zahájení školního roku a volno v práci

Ahoj :kytka: můj syn jde v září do první třídy a tak nás čeká zahájení školního roku. Někde a kdysi jsem četla, že snad mám automaticky nárok na volno v práci? Je to tak? Moje vedoucí totiž počítá s tím, že do práce přijdu. A nějak nechápe, že to nejde.

A dáváte dětem první den něco sebou? Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32476
1.8.21 15:57
@japeruska píše:
Ahoj :kytka: můj syn jde v září do první třídy a tak nás čeká zahájení školního roku. Někde a kdysi jsem četla, že snad mám automaticky nárok na volno v práci? Je to tak? Moje vedoucí totiž počítá s tím, že do práce přijdu. A nějak nechápe, že to nejde.A dáváte dětem první den něco sebou? Děkuji :)

Zadne automatické volno neni. Musis se domluvit na dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34433
1.8.21 15:58
@japeruska píše:
Ahoj :kytka: můj syn jde v září do první třídy a tak nás čeká zahájení školního roku. Někde a kdysi jsem četla, že snad mám automaticky nárok na volno v práci? Je to tak? Moje vedoucí totiž počítá s tím, že do práce přijdu. A nějak nechápe, že to nejde.A dáváte dětem první den něco sebou? Děkuji :)

Já jsem již na začátku roku nahlásila na ten den dovolenou. Jiná dětná kolegyně si klidně brávala i víc dní volna.
První den dostane tašku. Ten kornout ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10767
1.8.21 15:59

Žádný nárok není. Musíš si vzít dovo nebo se nějak domluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6580
1.8.21 16:04

@japeruska Nevím o tom, že by byl nárok na volno, už mám nahlášenou dovolenou.. Co myslíš sebou? Bude mít kornout, možná tašku do školy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15252
1.8.21 16:09

Pokud bys byla státní zaměstnanec, můžeš si požádat o volno dle speciálního paragrafu služebního zákona. Jinak se to normálně řeší dovolenou. Já už mám děti docela velké, ale volno si beru vždy, je to takový náš zahajovací rituál :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2734
1.8.21 16:12

Jsem státní zaměstnanec, ale ne pod služebním zákonem, nýbrž pod zákoníkem práce, a nárok na volno není. Ale dovču jsem měla nahlášenou už dlouho, a i když jsme ve službách, tak vedoucí to chápala. Tuším, že jsem dovču 2-3 dny, jsem s holkou sama a ty první dny jsou ve škole krátký.
Aktovku určitě dej, dostávají ve třídě nějaký věci, u nás slabikář, pastelky,… tak ať to má kam dát a nenese to „trapně“ v igelitce. pro prvňáčky je ta aktovka prostě důležitá. Kornoutky a pod. se u nás nevedou, neměl nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18115
1.8.21 16:14

Syn dostal kornout. :kytka: Volno si musíš zařídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54574
1.8.21 16:17

Speciální volno nevím. Domluvila jsem si v den nástupu svých prvňáků v práci, že přijdu později.
Moje děti nosí v první třídě při nástupu aktovku pro pocit a na ty dárky. Které dostanou ve škole. Tam je prázdná a zpět si je v aktovce odnesou. A p. učitelce nesou kytku.
Kornout mělo/má každé moje dítě. Ale pro sebe. Kupujeme jim je, přestože někdo dávno není prvňák.
My jsme měli loni posledního prvňáka. Postoupil dál, takže žádný další nebude :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25839
1.8.21 16:48

@japeruska Na první de ve škole jsem si samozrejme dopředu zadala v práci dovolenou. Nic jako automatické volno neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24297
1.8.21 17:09

Volno si musíš zařídit, u nás nebyl problém se domluvit. U nás děti první den nesou prázdnou aktovku a vyfasuji učebnice. Jinak ty první 3 dny bych si volno musela vzít tak jako tak, jsou ve škole tak 1-3 hodiny a nejede družina, ale zato teda dostávají sešity a učebnice a naopak si musí donest kufříky a věci na TV apod, takže bych chtěla vidět, jak by to syn zvládal sám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78148
1.8.21 19:03
@japeruska píše:

Nejspis nechape proc sis vcas nepozadala o dovolenou, když to, ze ti pujde dite do prvni tridy vis od začátku roku. Takze pokud ji nemas, tak celkem logicky ocekava, ze do prace dorazis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
1.8.21 19:39

Díky za odpovědi.
Jen dodávám, že dovolenou jsem si normálně nahlásila :roll: ale ona mi ji nechce dát, nemáme spolu ideální vztah. Tak mi neustále říká, ať jde se synem manžel. Takže tak. Ale to je mi jedno, samozřejmě že s mým zlatíčkem půjdu já. :srdce:
Mějte se krásně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32476
1.8.21 20:18
@japeruska píše:
Díky za odpovědi.
Jen dodávám, že dovolenou jsem si normálně nahlásila :roll: ale ona mi ji nechce dát, nemáme spolu ideální vztah. Tak mi neustále říká, ať jde se synem manžel. Takže tak. Ale to je mi jedno, samozřejmě že s mým zlatíčkem půjdu já. :srdce:
Mějte se krásně :kytka:

tak zkus jejího nadřízeného. Neomluvená absence se ti nemusí vyplatit, zvlášt když nemáte dobré vztahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24297
1.8.21 20:20
@japeruska píše:
Díky za odpovědi.
Mějte se krásně :kytka:

Tak ono dovolenou ti dát nemusi, není její povinnost ti umožnit volno kdykoliv si pisknes. A jak to chceš řešit, když ti to nedovolí? Hodis si áčko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat