Zahájeno správní řízení na ÚP

Anonymní
30.7.19 17:04

Zahájeno správní řízení na ÚP

Zdravím chci se zeptat pokud bude někdo vyřazen z Úřadu práce má jako osoba bez příjmu nárok na nějaké dávky? Je v pracovní neschopnosti na ÚP ale bohužel zanesla o den později lístek od doktorky a je zavařeno. :( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18199
30.7.19 17:24

Ne nema

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3591
30.7.19 17:50

Dávek je více, pro každou jsou jiné podmínky. Je to individuální - příjmy, posuzované osoby, děti v péči apod.
Ptáš se hodně teoreticky. Zeptej se na příslušném ÚP - na odd. státní sociální podpory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3329
30.7.19 17:59

Já pevně doufám, že už doživotně nárok na žádné dávky nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3591
30.7.19 18:10
@Zumpa píše:
Já pevně doufám, že už doživotně nárok na žádné dávky nemá.

Nedoufej. :D Za 3 nebo 6 měsíců může zpátky na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6211
30.7.19 18:10

Nemá. Musí začít pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
30.7.19 18:40

Tak v pracovní neschopnosti nemůžeš být vedena na úřadu práce protože je to překážka v hledání zaměstnání. Náleží ti tedy nemocenské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18199
30.7.19 18:47

@MarketaC4 odhaduji, ze byla navsteva na UP na kterou se vy…,druhy den rychle k lekari, ale UP uz to neuznal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8437
30.7.19 18:56
@MarketaC4 píše:
Tak v pracovní neschopnosti nemůžeš být vedena na úřadu práce protože je to překážka v hledání zaměstnání. Náleží ti tedy nemocenské.

Jako práce neschopná se nemůže registrovat na ÚP, ale pokud pracovní neschopnost vznikla až v době vedení v evidenci, tak tam být normálně může, pokud by splnila povinnost vůči ÚP a neschopenku včas doložila. A pokud pracovní neschopnost nevznikla nejpozději sedmý den po konci zaměstnání, tak na žádné nemocenské nemá nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8437
30.7.19 19:00

Zakladatelko, na dávky se může informovat na úp nebo si pročíst stránky MPSV. Plus měla by vyřešit zdravotní pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3591
30.7.19 19:28
@MarketaC4 píše:

Tady nepůjde o pracovní neschopnost a nemocenské dávky, ale dočasnou neschopnost uchazeče o zaměstnání. Jsou to dvě různé věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.19 21:42

Dočasná neschopnost

Mamka totiž zaměstnaná byla ale skončila na nemocenské 4 měsíce poté ji skončil prac, poměr ukončila nemocenskou a šla jsem evidovat byla asi 7 dní evidovaná ale zpět vše tak musela na dočasnou prac neschopnost. Jenže se to musí hlásit v den kdy prac, nesch, vznikla a ona nemá internet takže neposlala email šla tam na druhý den a to ji jen řekli že je s ní zahájeno řízení za dva dny měla i dopis ve schránce do práce jít teď nemůže že zdr důvodu. Proto jsem ptát zdravotní ji zaplatím já ale jde jí o nájem atd. Pracuje v kuse od 18 tak si ty blbě komentáře někteří nechte. Ostatním děkuji za rady zítra zajdu na soc. A poptam se pěkný večer.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.19 21:44

@Zumpa já pevně doufám že se budete mít dobře a nikdy v takové situaci nebudete.

• Citovat
  • Nahlásit
9
8.1.20 09:09

Vyrazeni

Ahoj. Prosím vás poradíte mi někdo? Právě mě chtěli sankcne vyřadit z úřadu práce, paní se mnou chtěla sepsat správní řízení. Na to já jsem ji řekla, že se chci Teda s úřadu práce odhlásit. Ona samozřejmě že ne, že to nejde když chce se mnou zahájit správní řízení. Tak jsem ji řekla, že ji to Teda pošlu písemné. Ona mi to odkyvla a já odešla. Vím že to jde se před tím než vás vyřadí z evidence dobrovolně odhlásit než se tak stane. Ale nevím jestli v tomhle mém případě to projde taky. Nevíte někdo? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10512
8.1.20 09:10

Starý příspěvek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu