Zahájeno správní řízení na ÚP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 17:04
Zahájeno správní řízení na ÚP

Zdravím chci se zeptat pokud bude někdo vyřazen z Úřadu práce má jako osoba bez příjmu nárok na nějaké dávky? Je v pracovní neschopnosti na ÚP ale bohužel zanesla o den později lístek od doktorky a je zavařeno. :( :,(

Reakce:
jahuhudka
Extra třída :D 14917 příspěvků 30.07.19 17:24

Ne nema

renduli
Závislačka 3376 příspěvků 30.07.19 17:50

Dávek je více, pro každou jsou jiné podmínky. Je to individuální - příjmy, posuzované osoby, děti v péči apod.
Ptáš se hodně teoreticky. Zeptej se na příslušném ÚP - na odd. státní sociální podpory.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 30.07.19 17:59

Já pevně doufám, že už doživotně nárok na žádné dávky nemá.

renduli
Závislačka 3376 příspěvků 30.07.19 18:10
@Zumpa píše:
Já pevně doufám, že už doživotně nárok na žádné dávky nemá.

Nedoufej. :D Za 3 nebo 6 měsíců může zpátky na ÚP.

bjetuschka
Kelišová 5146 příspěvků 30.07.19 18:10

Nemá. Musí začít pracovat.

MarketaC4
Kecalka 216 příspěvků 30.07.19 18:40

Tak v pracovní neschopnosti nemůžeš být vedena na úřadu práce protože je to překážka v hledání zaměstnání. Náleží ti tedy nemocenské.

jahuhudka
Extra třída :D 14917 příspěvků 30.07.19 18:47

@MarketaC4 odhaduji, ze byla navsteva na UP na kterou se vy…,druhy den rychle k lekari, ale UP uz to neuznal

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6810 příspěvků 30.07.19 18:56
@MarketaC4 píše:
Tak v pracovní neschopnosti nemůžeš být vedena na úřadu práce protože je to překážka v hledání zaměstnání. Náleží ti tedy nemocenské.

Jako práce neschopná se nemůže registrovat na ÚP, ale pokud pracovní neschopnost vznikla až v době vedení v evidenci, tak tam být normálně může, pokud by splnila povinnost vůči ÚP a neschopenku včas doložila. A pokud pracovní neschopnost nevznikla nejpozději sedmý den po konci zaměstnání, tak na žádné nemocenské nemá nárok.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6810 příspěvků 30.07.19 19:00

Zakladatelko, na dávky se může informovat na úp nebo si pročíst stránky MPSV. Plus měla by vyřešit zdravotní pojištění.

renduli
Závislačka 3376 příspěvků 30.07.19 19:28
@MarketaC4 píše:

Tady nepůjde o pracovní neschopnost a nemocenské dávky, ale dočasnou neschopnost uchazeče o zaměstnání. Jsou to dvě různé věci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 21:42
Dočasná neschopnost

Mamka totiž zaměstnaná byla ale skončila na nemocenské 4 měsíce poté ji skončil prac, poměr ukončila nemocenskou a šla jsem evidovat byla asi 7 dní evidovaná ale zpět vše tak musela na dočasnou prac neschopnost. Jenže se to musí hlásit v den kdy prac, nesch, vznikla a ona nemá internet takže neposlala email šla tam na druhý den a to ji jen řekli že je s ní zahájeno řízení za dva dny měla i dopis ve schránce do práce jít teď nemůže že zdr důvodu. Proto jsem ptát zdravotní ji zaplatím já ale jde jí o nájem atd. Pracuje v kuse od 18 tak si ty blbě komentáře někteří nechte. Ostatním děkuji za rady zítra zajdu na soc. A poptam se pěkný večer.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 21:44

@Zumpa já pevně doufám že se budete mít dobře a nikdy v takové situaci nebudete.

Váš příspěvek
Reklama