Zahleněné uši po zánětu dutin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 16.04.18 10:32
Zahleněné uši po zánětu dutin

Ahoj,

prosím o radu.

Prodělala jsem zánět dutin. Začalo to kašlem, pak rýma. Dělala jsem proplachy slanou vodou a konvičkou (doporučuje i naše ORL). Ale stejně mi zalehly uši. Když jsem inhalovala teplo, tak se mi to rozšířilo (nevěděla jsem, že se na dutiny nesmí teplé, to jsem zjistila až potom) - spustila se mi zelená rýma a hrozná bolest celého čela. CRP jsem měla 39, dr. mi dala ATB na 7 dní + kapky do nosu a ucha.

Po dobrání ATB se to zlepšilo, ale pořád to nebylo nic moc, ale myslela jsem si, že už to odezní. Ale po 14 dnech se mi to zase vrátilo.

Šla jsem tentokrát na ORL, dala mi ATB (Klacid) na 14 dní, aby se to opravdu odléčilo + kortikoidy do nosu. Moc se to nezlepšilo, tak mi přidala prednison tablety na rozšíření dutin a znovu ATB kapky do nosu. K tomu mi doporučila užívat kolostrum. Zlepšilo se to hodně.

Při poslední návštěvě mi řekla, že je to dobré, že už mám jen doužívat ATB + ještě pár dní kortikoidní sprej do nosu. Ale začalo se mi pomalu vracet zahlenění, zalehlé uši a jakobych pořád polykala hleny z hlavy…

Opravdu se doma poctivě léčím. Pořád si pařím ruce a nohy ve vodě, dělám proplachy slanou vodou, hodně piju, ale jak píšu, pořád se to vrací ve formě zahlenění. Ty uši nemám zalehlé ve smyslu jako ucpané. Cítím jak jsou zalehlé hluboko u té Eustrachovy trubice. Dr. mi doporučila profuky (ucpat nos a fouknout), ale to pomůže jen na chvíli a neřeší příčinu.

Nemáte někdo recept, zkušenost, jak se toho zbavit?

Díky moc.

Reakce:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41933 příspěvků 16.04.18 10:53

@Yarisek chce to cas. Uz bych nic nebrala. Nakrajela bych cibuli do ponozky najemno a dala na noc na usi, pomaha to, hlen stece dolu, me to takto zachranilo. A probiotika po antibiotich, aby se to nevracelo.

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 16.04.18 11:16
@blumen píše:
@Yarisek chce to cas. Uz bych nic nebrala. Nakrajela bych cibuli do ponozky najemno a dala na noc na usi, pomaha to, hlen stece dolu, me to takto zachranilo. A probiotika po antibiotich, aby se to nevracelo.

Díky. To není špatný nápad. Cibuli teď jím s citronem. Přemýšlela jsem, jak tu cibuli dostat i do ucha. Dříve jsem si dávala česnek, zabalila ho do gázového čtverečku. Ale to je spíš na zánět, když ucho bolí. Mně nebolí, potřebuju ho nějak odhlenit. Tu cibuli do ponožky zkusím.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41933 příspěvků 16.04.18 11:55

@Yarisek klidne pod celenku, at to drzi, je to i na zanet, ale spousti to zaroven ty hleny.

Aditu
Závislačka 4876 příspěvků 16.04.18 12:36

@Yarisek ahoj, v breznu jsem mela zanet dutin, lecba na orl podobna jako u tebe. Ucho presne jak popisujes, dost neprijemne. Odeznelo to cca po dvou tydnech od ukonceni lecby, ale i po tak dlouhe dobe se to obcas ozve a rychle odezni.
Se stékánim hlenu neporadim, beru vse mozne a dostupne a nepomaha nic. :zed:

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 16.04.18 13:12
@Aditu píše:
@Yarisek ahoj, v breznu jsem mela zanet dutin, lecba na orl podobna jako u tebe. Ucho presne jak popisujes, dost neprijemne. Odeznelo to cca po dvou tydnech od ukonceni lecby, ale i po tak dlouhe dobe se to obcas ozve a rychle odezni.
Se stékánim hlenu neporadim, beru vse mozne a dostupne a nepomaha nic. :zed:

Já mám pocit, že co jsem vysadila ty antibiotické kapky, tak se začínám zahleňovat hrozně. To jsi měla taky a postupně to odeznělo?

Aditu
Závislačka 4876 příspěvků 21.04.18 22:32

@Yarisek ja byla zahlenena od zacatku az dosud, porad stejne bez ohledu na lecbu, ted to pomalu odezniva ehm tedy 4 tydny po ukonceni lecby :zed:
Ted strikam pravidelne vincentku do nosu a uzivam reishi tabletky no jestli toto pomohlo tezko rict…jo a jeste jsem cca tyden uzivala protivirove kapky z grepfruitu…
:mavam:

Anais
Kelišová 5586 příspěvků 26 inzerátů 21.04.18 22:42

@Yarisek pokud věříš bylinkám zkus sehnat slezový květ a vařit si čaj 3× denně, pak klidně pít i 1 Vincentku denně - skleničku ohřát na lačný žaludek. Nebudeš třeba vyloženě smrkat, ale hleny by měly z těla odejít přes lymfatický systém. Do nosu zkus Nasodril - nemají ho v každé lékárně, v Maxovi by ho měli objednat.
Vynechej všechny mléčné výrobky a jez jednoduchou stravu. Bude to tělu chvíli trvat, ale mělo by to polevit
Taky jsem trpívala na dlouhé zahlenění - třeba i tři týdny a tohle mi pomáhalo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >