Zahlenění mateřským mlíčkem, bolest bříška, neklid

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monadis
Nováček 3 příspěvky 24.01.19 07:48
Zahleneni mateřskym mlickem,bolest briska,neklid

Ahoj holky, mam 5 tydenni holcicku. Z niceho nic se nam stalo, ze zacala pri prebalovani chroptet, kaslat-jakoby ryma.Jiz drive se mi stalo, ze kdyz byla nakojena a ja ji polozila na zada do kolebky nebo jsem ji polozila na prebalovak zacalo se za chvili ozyvat kychani, kasel a nakonec chropteni, ale odeznelo to. Nyni od nedele chropti, slini s prestavkami. Odsat se moc nedari.Byli jsme i u lekare.Byli jsme odeslani i na Orl, kde se ji divali hadickou do krku. Velice „uzasny“ doktor nam sdelil, ze je to normalni a co bychom chteli, kdyz kojim…tohle se ted stale opakuje, kdyz polozim malou na zada, zacne chroptet, kaslat, kychat..velmi casto pri prebalovani na dalsi kojeni cca oo 2h.Mala pres den nespi, je naprosto neklidna, nosime ji stale, aby aspon trochu spala. V noci usne na delsi dobu, ale s silenym brekem. Druha vec je i kojeni, ktere je ted naprosto silene, u kojeni se krouti, odtahuje, do toho se zacina diky tomu i dusit, kdyz ji zaskoci mleko..je to silene..od mala ji boli brisko, ale tohle nedelala nikdy..kdyz usne u prsa, probudi se s chroptenim, kdyz neusne u prsa, chci ji ponosit na odrihnuti, nasleduje boj- nevydrzi na rukou, casto ji polozim a vidim, jako by ji v krku neco vadilo-vracejici se mleko? Nasleduje rev a snaha unosit ji v perince, coz je odmeneno 30 min. Spankem..opravdu je to normalni vsechno? Diky moc

Přečtěte si článek: Mateřské mléko a jeho výhody

Reakce:
Majina_F
Stálice 75 příspěvků 24.01.19 19:00

Nám se problémy s bříškem rozjely až hlavně druhý měsíc, to by tak odpovídalo… Máte nějaké kapičky, probiotika? Plus bych zkusila masáž bříška, cvičit s nožičkami a i dávat často na bříško. Když se to nezlepší, radši bych zašla k doktorovi, že se vám to nezdá…

Příspěvek upraven 24.01.19 v 19:04

Majina_F
Stálice 75 příspěvků 24.01.19 19:03

Jo jinak mě malá také dost chrcela, až mě to někdy desilo :cert: ta rýma, to spíš bude mléko, které se do nosu dostane. A pcikanim a kaslanim si procistuji dýchací cesty. Ale musí to být obcas, pokud je to hodně, opravdu bych pro jistotu zašla k doktorovi…

Hoa Mai
Kelišová 6000 příspěvků 19 inzerátů 24.01.19 19:07

@Monadis Ta situace, jak popisujes ze zacatku s polozenim po nakojeni a naslednym chroptenim je opravdu normalni, vraci se ji mlicko do jicnu nebo i vys do krku a nosu. Muze se I stat, ze dite ublinkava, i kdyz nema reflux. Dejte ji do postylky nebo kolebky klin. Ted ma asi rymu a spatne se ji dycha, tak se u kojeni odtahuje. Pokud ma ucpany nos, muze se stat, ze neodsajes nic, na zdurele sliznice odsavacka nepomuze. Me se v takovem pripade nejvic osvedcilo vycistit nosik teplou vodou a co nejvic nosit ve vertikalni poloze, hlavne pred kojenim, to pomuze uvolneni nosu a odtoku pripadnych hlenu. Na noc do postylky klin a klidne jeste podlozit polstarem, aby spala v polosedu.

Monadis
Nováček 3 příspěvky 25.01.19 20:17

Deķuju holky a to s tim mlickem -zahleneni. Muze trvat i dlouhodobe?sku­tecne treba tyden tak a tyden tak?nekde jsem cetla ze zo meli i do 3 mesicu…jinak vse co pisete se snazime dodrzovat.A jeste jeden dotaz,mala po kojeni vetsinou breci,ne teda hned ale po chvili,nebo nekdy i hned,kdyz ji chci dat na raminko odrihnout.Zkousela jsem i tygrika,u toho mam nekdy pocit,ze ji spis tlacim rukou a ona z toho chropti,kazdopadne to konci vzdy brekem..nevim pak,co s ni,aby byla v nejake rovne poloze.

Majina_F
Stálice 75 příspěvků 27.01.19 14:49

@Monadis jj to může být také bříškem, že to tam může začít pracovat… Mě takhle pravidelně knoura cca hodinu po kojení. Když byla máma ještě menší, dávala jsem si ji po kojení do polohy „na srdíčko“ :srdce: sednea si do polosesu a dáš si ji bříškem na sebe, i tak někdy spinkala :lol: to zahleneni muze být dlouhodobě, u nás bylo třeba nejvíc ráno, během dne lepší a postupem času téměř vymyzelo.

Monadis
Nováček 3 příspěvky 03.02.19 20:17

Tak jsme dosli do stadia bojkotu kojeni,mala saje max.10 min v klidu a pak zacne divocina.odta­hovani,rvani,pri­savani,ale i presto brek…no,jak vsude ctu vydrzet..akorat nevim jak dlouho to muze az trvat..nemate zkusenost?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >