Zahlenění, průdušky a máma na nic :-(

182
11.2.16 11:32

zahlenění, průdušky a máma na nic..:-(

Ahoj maminky…potřebuji nějakou psychickou vzpruhu…mám 6 měsíčního chlapečka a před 2 měsíci jsme byli skoro měsíc v nemocnici na těžkou bronchitidu a lehký zápal plic..po propuštění jsme se drželi, sice stále na Ventolinu a Ecobecu, ale hlavně doma a zdraví..bohužel mě od včera začal pokašlávat, má rýmu a po kontrole doktorkou to máme zase trochu na průduškách..přes den ani nekašle, ale jakmile ho dám spinkat tak trochu jo. Mám dávat prospan a zvýšit dávky Ventolinu… Mám obrovskou hrůzu, že se nám to zase vrátí…navíc mi doktorka řekla, že se klidně může z toho kašle udusit a nehledě taky na infekci dýchacích cest, což je rizikový faktor syndromu náhlého úmrtí.. :( :( :( jsem z toho zoufalá a každé jeho zakašlání je pro mě jakoby mě někdo bodl…omloouvám se za zhroucení, ale je tu nějaká maminka, která toto přečkala? moc děkuji a ještě jednou se omlouvám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2052
11.2.16 11:44

Ma podlozenou postylku u hlavy? Zkus mu taky mazat hrudnik tymianovou masti, nebo existuje vylozene detska mast na prudusky. Moje dcera na to taky trpela- sice se ji to objevilo v roce, ale i tak. Ten ecobec zacne ucinne pusobit po trech mesicich, po dlouhodobejsim uzivani. My jsme jeste meli aerius na lepsi dyvhani, kdyz ho nemas, dala bych mu na noc fenistil kapky, at tak nekasle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62147
11.2.16 11:45

@Helis15 jestli se muze z toho kasle udusit, proc nejste v nemocnici? Zkusenost nemam, prozivala bych to stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55641
11.2.16 11:51

@Helis15 náš měl ve 3 měsících první laryngitidu…
pak dokola bronchitidy, průdušky…
kup domů inhalátor…kup si produkty Just..tymiánovou mast, eukalyptus
najdi na netu olejový zábal…udělej na hrudníček
hodně větrej, podávej tekutiny, spát na vyvýšené poloze.
a na spaí aerius, fenistil kapky…něco na sklidnění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
11.2.16 11:51

8o z kašle se nemůže udusit, když kašle, tak vdechje vzduch a vykašlává jej spolu s hleny, tudíž dýchá, ne? :think: proč doktroka tak nesmyslně straší? :pocitac:
moje dcera od malinka chroptí, má husté hleny nahoře v dutinách, nejdou vysmrkat, takže se jí pravidelně dostávají do průdušek a kašle z toho, je to vždy od října do dubna jakmile si lehne, pak jako když utne zase až do podzimu
byla jsem na ORL, prý to k věku patří a bude se to samo zlepšovat, máme to především holt vydržet :mrgreen: - jakmile začne blbě dýchat, nasazuji kortikoidní kapky do nosu (1 kapka do každé dírky 1× denně před spaním) a jakmile začne i pokašlávat, dávám 1 x denně 3 ml antihistaminika sirup, do druhého dne je videtelné naředění hlenů, jdou líp ven a nestékají tolik do průdušek
radím tedy i tobě domluvit se na ORL na tuto skladbu léků a zaměřit se důsledně na to, aby hleny v malém nezůstávaly - je nutno řešit zahlenění, ne kašel, ten už je jen důsledek
věřím, že je to i u vás dáno věkem a nemyslím si, že by se malý udusil :roll:
jsem z Brna a chodím na ORL Dobrovského, kdybyste to měli blízko
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
11.2.16 11:57

@Petra Z a může tu tymiánovou mast i takto malé miminko?? dívala jsem se na psí sádlo, ale to je od roku :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
11.2.16 11:59

Dávám fenistil, prospan a vincentkou prostříkávám nosík…moc toho nejde odsát je to spíš zadní rýma.. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3630
11.2.16 12:02

Usušit se muže, nejspíš se doktorka obava laryngitidy. Syn jí zrovna má a v noci ho pořád hlídám, aby se neudusil. Jak psala @Petra Z taky máme na noc aerius. Mam vyvýšenou postýlku a na bok jsem na noc přehodila mokrý ručník. Pokud by se ti v noci dusil, tak ho vzít do náruče a stoupnou si do otevřeného okna nebo na balkon. Taky jsou dobre zabaly na krk.
@IvčaIva při té laryngitide právě zatéká krk a opravdu se dítě může udusit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
11.2.16 12:04

@kačule.j to mě ani neříkej :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55641
11.2.16 12:06

@Helis15 neděs se dopředu…
Laryngitida je opravdu život ohrožující, několikrát jsme byli na JIP
a namazala bych…stačí malilinko…
nebo udělej ten olejový zábal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
11.2.16 12:13

Tak jsem se spojila s panem od firmy Just, večer se prý staví a přinese nějakou mast…já bych ale měla řešit to zahlenění a tu zadní rýmu…co na ni dát nebo myslíte, že ta vincentka stačí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
11.2.16 12:18

A ten olejový zábal, kdo ho dělat na tak malém miminku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2888
11.2.16 12:35

Mam petimesicniho maroda. Od prosince furt neco. Pred mesicem jsem nasadila masinku-nakapu do ni vincentk a necham inhalovat. Posledni dva tydny je ok.
Jinak mast od justu, zvlhcovat vzduch, delat masaz na odhleneni.
Hodne stesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5082
11.2.16 12:38

@Helis15 zabal klidne udelej. Doporucuji obtocit potravinovou folii. Zabal pomuze na uvolneni hlenu. Tymianovou mast, anyzove maslo muzou prtata od narozeni. Muzes mu lehce masirovat hrudnik ci jen tak poklepavat na hrudnicek. To take uvolnuje hleny. Dal jak uz bylo napsano-zvysena poloha na spani, mokre rucniky atd…
Nam pomaha inhalator.
A ja kasel povazuji za obranny mechanismus, diky nemuz se dostane vsechen ten humus z tela ven. laryngitidy je otok hrtanu a hrtanove priklopky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3630
11.2.16 12:53

@Helis15 ale to je jen u te laryngitidy. Nedes se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu