Zahradní bazén bez zastřešení - NÁZOR

1744
14.2.16 18:43

Zahradní bazén bez zastřešení - NÁZOR

Ahoj maminky,
potřebovala bych slyšet nestranný názory na jednu věc. Tchýně koupila na svou zahradu velký bazén. Bude zapuštěný do země… vyčuhovat bude pouze 20cm. Zastřešení na něj zatím pořizovat nebude. Vymyslela to tak že by se okolo bazénu postavil plůtek.. vysoký cca 70cm. Jde mi o to že dcera by ráda u babičky sem tam přespala. Nemám nic proti…ale představa že tam v létě bude bazén bez pořádného zabezpečení mě děsí. Neměla bych asi klid, když by tam dcera měla spát.
A teď vás názor. Doma jsem za tu co to přehání. Zajímá mě jak to vidí ostatní.
Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1744
14.2.16 18:44

Zapomněla jsem dopsat.. dcerka má 3,5 roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18178
14.2.16 18:48
@Chaarlynecka píše:
Zapomněla jsem dopsat.. dcerka má 3,5 roku.

To uz neni kojenec, co nema rozum. Ono lepsi nez tisic zabezpeceni, co mohou selhat, je naucit dceru, ze u bazenu se nebeha a bez babicky k nemu do urcite vzdalenosti nesmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2065
14.2.16 18:50

Tak spát u bazénu asi nebude a pres den ji babička ohlida, ne? Záleží spis na důvěře v babičku, naše by dite nepustila samotné blíž nez 10m od bazenu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
14.2.16 18:52

Přeháníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
14.2.16 18:59

@Chaarlynecka Ja jsem stejna hysterka jako ty. Pokud dite neumi plavat a bazen bude ohrazen pouhym plutkem, ktery takovejhle prcek 1-2 preleze, tak bych tam malou nenechavala na hlidani. Ono to jsou takove zanedbatelne chvilky, kdy si clovek, ani neuvedomi, jen na minutku odskoci a nestesti je na svete. Snazila bych se malou co nejdrive naucit plavat. V kurzech pro prcky nektera centra zarucuji, ze se dite (a to i mladsi, nez je to tve) nauci po padu do vody udrzet nad hladinou a alespon cubickou doplacat k okraji. (Ten ovsem nesmi byt moc vysoko, aby na nej dite dosahlo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
14.2.16 19:00

Přeháníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
14.2.16 19:00

Pokud je babička normální, tak ji snad ohlídá… A skoro čtyřleté si myslím, že to můžeš i vysvětlit bez problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54030
14.2.16 19:02

Když měla malá 3 roky, tak jsem s ní chodila do plavání. Za dva měsíce už se i potápěla a skákala šipky do vody. To je za mne nejlepší způsob, jak předejít tragédii v případě, že není dospělý u bazénu a dítě tam spadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1744
14.2.16 19:06

@Michelangelo

Naše taky chodí..bohužel jsme začali teprve před měsícem a ona se nechce potápět. Jinak vodu miluje…ráda se chodí koupat. Uvidíme…když by se naučila jak se má zachovat ve vodě když tam spadne, byla bych klidnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4733
14.2.16 19:06

Takže máme vonku bazén-zabezpečenie je na jednej strane plot, má zhruba metr a vchod je udelaný z pergoly a je tam zámek-výška cca 70cm.

Mám syna 3 roky a bazén je oplotený od jeho 2,5 roka. Keď sme ho nemali oplotení tak základ bolo syna naučiť aby nechodil okolo bazéna a plávať. A naučil sa. A samozrejme naučili sme ho aj plávať-bez pomucek.
Po oplotení sa nikdy nestalo, že by sa tam dostal a ani nechce-vie, že tam nemá čo robiť bez nás.

3,5 ročná dcera-v lete bude ešte staršia-si myslím, už dostatočne pochopí, keď jej vysvetlíte, že okolo bazéna nesmie sama chodiť. A základ je naučiť ju plávať-to je člověk hneď klidnejší :mrgreen:

Ale nebála by som sa a určite by som tam dceru nechávala klidne prespať :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
14.2.16 19:08

Však ona ho babička brzy zastřeší, pokud nebude takové léto jako loni, ale bude normální, tak je to na koupání bez střechy tak 2-3 týdny. Pokud ovšem není babička otužilec, co se koupe i v 18 stupních. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1744
14.2.16 19:08

Ona když tam spí dcera tak tam většinou spí i 8 letý synovec. Takže tam má dvě děti… Tchyně často za den vyřizuje pracovní telefonáty (podniká). Nechci být za hysterku. Ale ta představa mě fakt nedá spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1744
14.2.16 19:10

@Nela74 Do budoucna se to plánuje..takže alespoň tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4733
14.2.16 19:11
@Nela74 píše:
Však ona ho babička brzy zastřeší, pokud nebude takové léto jako loni, ale bude normální, tak je to na koupání bez střechy tak 2-3 týdny. Pokud ovšem není babička otužilec, co se koupe i v 18 stupních. :-)

my zastrešenie nemáme a aj bez velkých horúčav sme sa kúpali cca 5 mesiacov :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama