Zahradní komposter

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
74870
17.2.20 12:20

zahradní komposter

Máte nějaký osvědčený komposter? Nejspíš koupím zase plastový. Stávající jsem měla 5 let, ted už ten plast jde do kopru. Ale 5 let mi přijde v cajku. Co byla ale problém - to zaklapávání jednotlivých stěn do sebe bylo vcelku komplikované, ale hlavně ne moc pevné. Několikrát do roka se pod tlakem náplně rozpadl a musel rozložit, složit a kompost komplet přeházet.
Takže hledám hlavně neco stabilního.
Klasický dřevěný nevím- vcelku mi zas vyhovovalo, že to je zavřené, nesmrdí tolik. A hlavně, že se dal rozložit a přendat o kus vedle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13785
17.2.20 12:30

Hledejte plastovy, ale takovy hranaty jak krabice z tlusteho plastu. Steny se do sebe zarazi ne bokem, ale na vysku. 4 roky a vypada porad jako novej a nikde nic neni ulomeny nebo rozjety.

Tento cca

https://www.lidl-shop.cz/…100264104003

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
17.2.20 12:35

Já mám takový nižší, má tvar pyramidy. Je plastový a dokázala jsem ho smontovat sama.

Měla jsem plastový, co vypadal jako krabice a jak se jednou otevřel dole, už nešel zavřít. Ale možná to bylo mýma rukama, nevím :nevim:.

V každém případě ten pyramidový vypadá dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
Černá vdova
17.2.20 12:36
@Cenarius píše:
Hledejte plastovy, ale takovy hranaty jak krabice z tlusteho plastu. Steny se do sebe zarazi ne bokem, ale na vysku. 4 roky a vypada porad jako novej a nikde nic neni ulomeny nebo rozjety.

Tento cca

https://www.lidl-shop.cz/…100264104003

Tak s takovým tvarem, ale nižším, mám právě špatnou zkušenost, že jsem jednou dole otevřela ten otvor na vyndání kompostu a už jsem ho nikdy nedokázala zavřít. Prostě to tam nešlo nasunout zpátky, ta dvířka.

• Citovat
  • Nahlásit
6054
17.2.20 12:44

A jak jste s nimi spokojeny? za jak dlouho mohu už brát zem? je dobrá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13785
17.2.20 13:07
@smutná máma píše:
A jak jste s nimi spokojeny? za jak dlouho mohu už brát zem? je dobrá?

Beru 1 rocne spodek. A jestli je dobra, tak podle toho co tam dovnitr budete davat ;)

@Černá vdova me prave v pohode. Trochu jsem musel povysunoout i ten panel nad tim, ale jak se to nazasuje jen na ty cepy, tak to jde uplne nadherne oproti ruznym zamackavacim cudlikum apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74870
17.2.20 13:09
@smutná máma píše:
A jak jste s nimi spokojeny? za jak dlouho mohu už brát zem? je dobrá?

Tak dobrá podle toho, co tam hážeš. Jinak super. Nezajetej tak po roce. Zajetej průběžně - když potřebuju, tak to celý překátruju, co se nepřekátruje, vrátím a za pár měsíců znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
17.2.20 14:03
@Cenarius píše:
Beru 1 rocne spodek. A jestli je dobra, tak podle toho co tam dovnitr budete davat ;)@Černá vdova me prave v pohode. Trochu jsem musel povysunoout i ten panel nad tim, ale jak se to nazasuje jen na ty cepy, tak to jde uplne nadherne oproti ruznym zamackavacim cudlikum apod.

Já jsem měla nějaký cajk z Bauhausu a spokojená jsem fakt nebyla. Jako držel pohromadě, dokud jsem ho poprvé neotevřela. A je fakt možné, že jsem na to jen levá. :P

Loni v létě jsem zrušila starý, založila nový na jiném místě, tak ho mám mlady a zatím není co brát.
Já tam peru hlavně zbytky z kuchyně, trávu moc ne, mám to spíš jak pýrník než trávník, tak si to nechci zaneřádit víc, než je nezbytně nutné.

• Citovat
  • Nahlásit
31473
3.5.20 11:18

Oživuji diskuzi - jak jste spokojení s těma plastovýma kompostama? Dřív jsme mívali klasický dřevěný bez krytí, ale teď se nám to na zahradu nikam moc nehodí a dost se bojim smradu :/ ale zas ty plastové údajně nedělají tak kvalitní kompost, nedá se tam hodit všechno, jsou malé atd. tak fakt nevím už jak s tím :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4616
3.5.20 11:39

@Nimie my mame plastovy komposter od podzimu 2018. Zatim teda nevim, jak z nej vypada vysledny produkt, chci ho zacit odebirat az pristi rok na jare. Ale jinak bych rekla, ze funguje, nijak na dalku nesmrdi, kdyz ho otevřu, tak voni proste jako klasicky kompost, ale i tak ho mame dany od domu kus, aby nehyzdil. Pekne postupne klesa, aktualne se drzime cca na 3/4 objemu, hazim tam vsechno mozny, bioodpad z kuchyne, posecenou travu, shrabane listi, nejake větvičky, obcas kuru nebo stepku, stare rostliny se substratem a tak. Ja v tom asi nevidim rozdil oproti klasickemu drevenemu, maximalne je mozna rychlejší, protoze jak ho poradne proliju, zasypu vrstvou posecene travy, zavru a opre se do toho slunko, tak se v nem udela uplne teplo a behem par dni pekne klesne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10899
3.5.20 12:00

My jsme si teď pořídili, takže o kvalitě kompostu nemůžu zatím říct nic. Esteticky nic moc, až se rozpadne, další pořizovat asi nebudu. Dost rychle se plní, obsah máme 600l.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21100
3.5.20 12:17
@Nimie píše:
Oživuji diskuzi - jak jste spokojení s těma plastovýma kompostama? Dřív jsme mívali klasický dřevěný bez krytí, ale teď se nám to na zahradu nikam moc nehodí a dost se bojim smradu :/ ale zas ty plastové údajně nedělají tak kvalitní kompost, nedá se tam hodit všechno, jsou malé atd. tak fakt nevím už jak s tím :zed:

Já planuju6 Berdika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4616
3.5.20 12:27

@Sany80s a jak mate velkou zahradu a co vsechno tam hazite? :think: mne teda taky zezacatku prislo, ze nam nemuze stacit, jak strasne rychle se plnil, ale jak zacal „pracovat“ tak uz dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10899
3.5.20 12:33
@Ernais píše:
@Sany80s a jak mate velkou zahradu a co vsechno tam hazite? :think: mne teda taky zezacatku prislo, ze nam nemuze stacit, jak strasne rychle se plnil, ale jak zacal „pracovat“ tak uz dobry.

Zahradu máme velikou a házíme tam zatím jen odpad z toho, co se doma oloupe. Teď už začala první zelenina, takže nějaké natě od kedluben a špatné listy ze salátů. Zatím nic navíc, za čas přijde sekání trávy a to už by bylo plné za chviličku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26810
3.5.20 12:45

My ho máme již pár let. Jako komposter funguje, ale není to tak jak inzerují, že hážete zvrchu a spodem berete krásnou zeminu. Vybíráme co tam hodíme co ne (slupky od brambor atd. už tam nedáváme) Vyhýbáme se i trávě, protože ta tam hodně smrdí a hnije. Co je super jsou plevele a zbytky ze zahrádky, ty pracují dobře. Problém je, že kompost z toho získáváme tím, že komposter zvedneme, vršek co není zetlelý dáme bokem a spodek použijeme. Pak opět vrátíme co zbylo a jedeme dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat